Ad 1: Zadní čelo stovka vs. erko - už se to probíralo 100x. Podívat se zvnitřní strany, pokud je výztuha až dole, je to erkové, pokud končí před větrací mřížkou, je stovkové, rozdíl v horní hraně... POZOR na první stovkové zadní čela - tváří se jako erkové - výztuha až dolu, ale nejsou...
Ad 2: Spáry, fabrickou vzdálenost nevím🙂 Jinak při spasování je to jak to sedne - někdo musel zadní blatníky ztahovat k sobě páskou, aby dosedly k čelo, já naopak musel tlačit od sebe, abych tam čelo vůbec dostal... Jinak pro maskování spáry se používá hříbek, který je mezi zadními blatníky a skeletem (nebo přední blatník a torpédo)...
Zajímalo by mě, jak asi široká ta spára má být, aby to včechno pěkně pasovalo, kolik tam dávali v Kvasinách? Myslim že je to otázka pro Martyho 🙂, ale určitě to ví víc z vás.
2. květen 2007