Pozor na podvodníky na aukru

Víš jak, rychlej internet už dnes vede do kdejaký stáje a připojit se teda může kdejakej dobytek 😉 😀
Teda tak to zírám, jsem myslel že na aukru je to vcelku ok a ono ejhle, jsou tam taky problémy...
Taky jsem dostal parkrat nabidku na prodej zbozi z dalekych krajin. Doporucuji smazat a hodit za hlavu. To ze jsou na Aukru take lide kteri nemaji slusne chovani no takova je proste spolecnost. Nechci vas uklidnovat ale e-bay je take zabava. Dost podobne Aukru. Taky se tam setkate s lidma kteri vas proste od sameho zacatku chtej vojet.Rozdil, ale prece trochu je v tom, ze vas tady jen tak nikdo nehonoruje titulem,zlodej,lhar a podvodnik. Na to tady zakon docela pamatuje.Prodal jsem pred casem neco do Ostravy a pan zacal po skonceni licitovat o cenu a pote ze to teda nechce.Napsal jsen na Aukro a asi po jejich intervenci pan posal po 3 tydnech penize a ja pote vydrazenou vec. To asi tak vse k problemu drazeb a lidi okolo nich. Zdravi Hansi


PS: Hlavne nikam neposilejte zbozi pred zaplacenim !
Dobrý den,





děkuji za Váš email.





Aukro s ohledem na všeobecná pravidla nezasahuje do udělených komentářů. Za obsah příspěvku je odpovědná osoba, která komentář udělila. Aukro nerozhoduje o pravdivosti komentáře. Existuje však několik případů, kdy můžeme zvážit smazání nebo upravení komentáře, abychom se vyhnuli zneužití systému komentářů:





* komentář obsahuje vulgarismy, slova obecně považovaná za urážlivá*, obscénní materály, pornografii nebo obsah, který může vyvolávat nenávist, rasismus, xenofobii nebo konflikty mezi národy (náš krok: editace obsahu nebo smazání komentáře),


* v komentáři je uvedena kontaktní informace na jinou osobu včetně jména, příjmení, adresy, telefonu nebo e-mailové adresy (náš krok: editace obsahu komentáře),


* komentář je vytvořen tak, že jej nelze přečíst (náš krok: editace obsahu komentáře),


* komentář obsahuje adresy webových stránek nebo jiné reklamní informace (náš krok: editace nebo smazání komentáře),


* komentář byl udělen omylem jiné osobě nebo k jiné transakci (náš krok: odstranění komentáře, pokud byl následně přidělen komentář odpovídajícímu Uživateli a obsah komentáře jednoznačně potvrzuje omyl),


* byl zvolen nesprávný typ komentáře, např. "Negativní" namísto "😜ozitivní" (náš krok: oprava typu komentáře, pokud obsah komentáře jednoznačně potvrzuje omyl),


* z důvodu technických problémů byl přidělen jeden komentář vícekrát (náš krok: odstranění všech identických komentářů s výjimkou prvního),


* osoba, která přidělila komentář, se účastnila více aukcí jen s úmyslem dát uživateli komentář a poškodit jej (náš krok: odstranění všech komentářů od takové osoby a důsledky pro takového uživatele).





* Slova jako "podvodník", "lhář", "zloděj" a podobné, ačkoliv mají negativní význam, nejsou důvodem pro odstranění nebo editování komentáře.





Upozornění! Aukro neodstraňuje komentáře udělené omylem, ze msty nebo z důvodu nedorozumění mezi účastníky transakce.





Přeji hezký den.





S pozdravem


--


Martin Bedřich


Aukro tým


http://www.aukro.cz








Dne 2007-04-26 16:09:17 jsme od Vás obdrželi email s následujícím obsahem:





Dobrý den,


mám problém s prodejcem "hajkys", který mi neprodal (neposlal) co měl a po udělení mého negativního komentáře měsíc od skončení aukce, mě "na oplátku" bylo prodejcem uděleno zcela lživé negativní hodnocení.


Žádám Vás, aby ve smyslu spravedlivého jednání byla tato lež smazána z mých komentářů.





Na ukázku mé údajné ignorace, šíleného chování a nemožnosti dohody se mnou, překopírovávám texty mých mailů adresovaných prodejci, samozřejmě bez odezvy:








25.3.2007, 19:13


Zdravím,


snažil jsem se dnes několikrát Vám dovolat, ale stále je to číslo z Vaší registrace na aukru nedostupné.


Ty disky mi, prosím, pošlete klasicky na dobírku na mou adresu:





xxx





Asi to budete muset poslat jako více balíků, uvidíte. Jsou to jen disky nebo jsou k nim i matice, které jsou na tyto disky potřeba?


Mimojiné jsou to už druhé disky, které mám z Frýdlantu. U Vás asi žijou jen samý bohatí škodovkáři 😉





S pozdravem z Ústí nad Labem Láďa Cettl


mobil: xxx





3.4.2007, 8:28


Dobrý den,


prosím pěkně, chtěl jsem se zeptat, jak to vypadá s odesláním těch kol? Poslal už jste je nebo už se chystáte?


Snažil jsem se Vám rovněž dovolat, ale na druhé straně to nikdo nebere.





S pozdravem z Ústí nad Labem Láďa Cettl


mobil: xxx








Tak to jen, že opravdu nevím, proč bych měl být titulován jako ignorant neschopný domluvy.





S pozdravem z Ústí nad Labem Vladimír Cettl
Před časem jsem tu rozléval pohodu o vztazích na aukru a minulý týden jsem měl doslova co se aukra týče k pos...





Zaprvé jsem udělil poprvé negativní komentář týpkovi zvanému hajkys aneb Martin Hájek z Frýdlantu http://www.aukro.cz/show_user.php?uid=6055017 u kterého jsem pro Dandu dražil Otvíráky. Druhý den po skončení aukce jsem se mu dovolal, dojednal, že to pošle na adresu z aukra a pro jistotu ještě zaslanou v mailu. Pak samozřejmě ticho, marné čekání, na maily neodpovídal, telefony nebral, nic neposlal. Takže po měsíci jsem mu udělil negativní hodnocení a pan mrtví neodpovídající nelenil obživnoput a udělil zcela lživé negativní hodnocení mě http://www.aukro.cz/show_user.php?uid=5992690 . Po interpelaci na aukro mi bylo sděleno (vložím celý text do dalšího příspěvku), že aukro takové byť neprávem či z pomsty udělené komentáře nemaže, leda by byli extra vulgární. Jo a aby náhodou neutrpěla jeho osobnost, vymazali z mé odpovědi na jeho lži jeho skutečné jméno. Zkrátka na aukru se kšeftuje, spravedlnost zde nehledejte.





Nikdy před tím jsem nelustroval komentáře prodejců při dražbě, ale jak tohle nastalo, mrknul jsem se na prodejce, kterému jsem za starou komunistickou cedulku taxi poslal kilo předem na účet a tohle jsem tam nalezl http://www.aukro.cz/show_user.php?uid=6680975 . Co myslíte, dočkám se té věci někdy? 😀DD Jde o jakéhosi Jakuba Trnovského z Havířova. Mobil asi rovnou zahodil, maj i pevnou linku, kterou zásadně bere prostá postarší matka, syn nikdy není doma, ale na dotaz Vám, řekne "počkejte, já se zeptám" 😀DD O problémech svého syna s ostatními prodejci nic neví, nové číslo Vám nedá, jako pro průměrnýho slušnýho člověka je to celkem hard core 😀DD





Takže chce to jíst hodně čokolády na pevné nervy a vydloubat v sobě pozitivní víru, že tyhle sráči se snad nakonec stejně jednou utopěj ve vlastní sračkách.
2Tátomechanük: oba dva mi přišly během aukce, no na ten první jsem odpověděl. Napsal jsem mu, že preferuju platbu cash, na místě a až po předvedení a předání zboží - z ruky do ruky. Pak mi přišla odpověď, jakože je v krizi, nebo co a že mi ty prachy pošle na účet, tak na to už jsem nereagoval.


2RST: je to překombinovaný a ať mi nikdo neřiká, že v Africe nikdo neprodává notebooky...
Vzhledem k tomu, že to je neutrálně o položce a ne konkrétně o tvém zboží, viděl bych to jako podvod... Navíc proč by Londýňan kupoval něco z Čech pro svého synka v Nigérii? To je nějak překombinovaný...
A jen tak pro zajímavost : přišel Ti ten africkej mail během aukce, nebo až po jejím konci ?


Mě už přišlo něco podobného několikrát, vždy až po skončení aukce.


Samozřejmě nereagovat, vždy se jedná o podvod.


Mě ten člověk (nebo lidi) nabízel daleko větší sumu, než za kterou jsem prodával a dokonce i vyšší cenu než za kolik se dá podobná věc koupit


na E-bay ! (Platit chce až po obdržení zboží)
a teď se mi ozval další člověk, ten chce notebook poslat do Nigérie. Já sem dám ten dopis, protože jsem z toho nějak nepochopil jak bude probíhat platba - jestli před anebo po. A taky je mi podezřelý že chce adresu banky, mojí adresu, telefon atd...





Tady je dopis číslo 2:


Hi Seller,





My name is Mrs Linda Williams,i am living in London.I saw your


item


that was posted for sale in www.aukro.cz auction site..........I want


to let you know that i really want to buy this item for my Son in West Africa (Nigeria).


...........So,i want you to let me know the working condition of


this


item presently so that we can negotiate about the payment


as soon as possible.................Beside i will be paying you 700Euro including


shipping cost by Czech registered post to Nigeria and the money will be send


to


you by Bank transfer........I will need all these below bank details to


transfer the money.





ACCOUNT NUMBER


ACCOUNT NAME


BANK NAME


BANK ADDRESS


SWIFT CODE


PHONE NUMBER


ITEM NAME





I


will be looking forward to your early reply.Thanks.





Kind Regards,


Mrs Linda Williams
No když ti pošle ty prachy na účet a ty mu pak pošleš noťas tak v tom nikde nevidim problem. Pochybuju že je někdo tak blbej a udělal by to opačně 🙂
Ahoj, možná, že je to zbytečný a všichni o tom víte, ale nedá mi to abych neupozornil na podvodníky na aukru. Prodávám notebook a napsal mi kdosi z Afriky, ať mu pošlu notebook lodí a on mi převede peníze na účet. Kdysi jsem četl, že takhle někdo vylákává peníze z lidí, že tu nakoupí drahou elektroniku a pak nezaplatí. Bacha na to.