Výfuky Sona můžu taky jenom nedoporučit. Mě např. upadla koncovka cca po 150km. Když jsem jí vařil zpět, tak jsem se nestačil divit. Svár tam sice byl nádhernej, jenže vedle 😀 Taky jsem viděl ten samej tlumič upadlej přímo u příruby na paroží, držely ho jenom 3 poměrně mizerně provedený bodový svary.....
Před nedávnem tady byl otevřený výfuk Š130 od Tátomechanuka a řešily se tady rozdíly mezi originály a současnou druhovýrobou a současně rozdíly mezi Š105-120 a 130.
Pro doplnění přikládám obrázek výfuku Bosal (rok výroby okolo 2000), který jsem teď sundal ze svého auta. Takže výdrž je asi 6 let a 70 000km. Z toho auto 3 roky kvůli pobytu v zahraničí a následné rekonstukci stálo v garáži. Šel dolů hlavně kvůli těm odlomeným svodům.
Na fotce je patrná úplně jiná konstrukce než má Š130. Dále ho kuchat asi nebudu a energii vložím do něčeho užitečnějšího.
Jinak výfuk na Š130 stejné konstrukce jako Tátomechanukův vyrábí Tyll (K.O.S.) - pěkně řemeslně vypracovaný a možná Auto Sona - dovnitř jsem ale nekoukal a navíc si tady někdo stěžoval, že praskají. Asi stejně jako tenhle od Bosalu.
25. květen 2007