Výfuky - konstrukce "sériových" výfuků

Autosonu nebrat,slabé svody,sváry,že by se za ně musel stydět i učedník,taky doporučuju BOSAL
Výfuky Sona můžu taky jenom nedoporučit. Mě např. upadla koncovka cca po 150km. Když jsem jí vařil zpět, tak jsem se nestačil divit. Svár tam sice byl nádhernej, jenže vedle 😀 Taky jsem viděl ten samej tlumič upadlej přímo u příruby na paroží, držely ho jenom 3 poměrně mizerně provedený bodový svary.....
Ještě s dovolením (neoficiálním) Tátomechanuka přikládám pro srovnání jeho fotku výfuku S130.
Před nedávnem tady byl otevřený výfuk Š130 od Tátomechanuka a řešily se tady rozdíly mezi originály a současnou druhovýrobou a současně rozdíly mezi Š105-120 a 130.





Pro doplnění přikládám obrázek výfuku Bosal (rok výroby okolo 2000), který jsem teď sundal ze svého auta. Takže výdrž je asi 6 let a 70 000km. Z toho auto 3 roky kvůli pobytu v zahraničí a následné rekonstukci stálo v garáži. Šel dolů hlavně kvůli těm odlomeným svodům.





Na fotce je patrná úplně jiná konstrukce než má Š130. Dále ho kuchat asi nebudu a energii vložím do něčeho užitečnějšího.





Jinak výfuk na Š130 stejné konstrukce jako Tátomechanukův vyrábí Tyll (K.O.S.) - pěkně řemeslně vypracovaný a možná Auto Sona - dovnitř jsem ale nekoukal a navíc si tady někdo stěžoval, že praskají. Asi stejně jako tenhle od Bosalu.