Překrásná Fabie od Brisku

Pravda je, že u mnoha "závoďáků" je funkčnost na prvním místě, a na kvalitu zpracování se až tak příliš nekouká.


Na druhou stranu v lakovně, kde se stříkalo závodní auto pro pana Charouze, byl požadavek na vykytování a broušení auta i ze spoda !!!!!!!!!!





Při pohledu na karosářské zpracování Fabie Brisk se mi ale vnucuje myšlenka jaká péče asi byla věnována ostatním částem stroje !





Jako bývalý závodník i mechanik vím moc dobře v jakém fofru jsou mnohdy


tyto stroje připravovány. ale co je moc to je moc. Když nic jiného,


tak ta deka materiálu neobroušených svárů jsou tam zbytečně navíc, když se na váze stroje šetří každým gramem a vše se odlehčuje na maximální harnici. (Poslední větu berte jako pokus o nejapný žert !)


Prostě je to podle mne odfláknuté až moc.
Přesně jak říká Laďa,není to tuningový auto ale závoďák.Nedávno u nás v práci byla závodní Octávka na geometrii a ty plechy a karbonové díly taky nijak zvlášť esteticky přichycené na kastli a co teprve ten lak ale když jsme sundali tu karbonovou kapotu,tak jsem se z toho motoru málem posadil na zadek.
Ten pikoň má samozřejmě sundanej kryt motoru, takhle nejezdí. Je v tom motor Kawasaki 1200.
Je rozdíl, když něco děláš za prachy, a když to děláš pro radost.¨





Na výslekdu se to vždy podepíše.
OH !!!!!!!! No nemám slov, takhle mizerně to nefušuji snad ani já -o) Škoda auta !!!!!
Sataníku 🙂 problém s érodynamikou mu třeba vyřešil problém s chlazením 😀





jj tak tak... závoďák se staví jednoduše a účelně a nééé na krásu
taky mel asi problemy s chlazenim... 🙂





...a ted ma problemy s aerodynamikou 🙂
Když už se tu řeší kvalita a nekvalita závoďáků, co byste potom říkali tomuhle?
Pů: to auto tak jak ho představili není dnešní ale už má něco za sebou, postavit ho dalo nějaký týden... nějaký to testování aby se to dalo vůbec představit jako hotové auto dalo taky nějaký pátek tak proč by to němělo už lišku ...





lišku ti chytně plech za 14 dní v mokru :O)
tohle auto není homologovaný a proto nemůže startovat v kdejakým, závodě...a pokud se nepletu tak deklarovali že pojedou jen pár závodů(vícdeméně propagačních samosebou s nějakým výsledkem) jako Pick Spice a emerice apod kde tyto auta nehomologované speciály můžou startovat a VOTOGOU 😉





předvést auto BRISK Fabia ....dyť na jejich závodní svíčky jezdí v emerice (USA ) hromada závodních aut v seriálu ALMS a závodní motorové čluny a motory Lamborghini 😉 a no a přece VOTOGOU
Musim říct že jsem se musel trochu škodolibě pousmát když jsem viděl jak už to chytá lišku 🙂 ale jinak ať si každej dělá co chce.
Láďo naprostý souhlas, pokud budu stavět auto na závody, tak to doma poleju lakem finíto a nebudu se mazat s drahým lakýrou, stejně tak nějaké broušení svárů je u závoďáku skoro zbytečné...





Mám doma knížku o rallye z 80 let a je tam docela pěkně popsáno, jak jeden závodník továrního teamu AZNP při Rallye Acropolis vytrhl uložení ramene zadní nápravy z kastle u škody 130 LR, zastavil u nějaké místní dílny se svářečkou, vyskočil přivařil to a pokračovali dál.





Výsledek? 18 trestních minut a propálená nová kombinéza...





Takže vždy je to o tom, k čemu to auto má být a bohužel BRISK FABKA zatím nic moc nepředvedla, až pojede nějaký závod (otázka jaký?) a přiveze nějaké výsledky, můžeme se bavit o tom, že je to čistokrevný závoďák a nějaké sváry a nýty fakt řešit nebudeme, ale zatím jediným závodem byly výstavy... takže to beru jako auto na SHOW a podle toho k tomu přistupuji...





BTW: Stačí se přijet podívat do Běšin a už tam vidíš na place dvě skupiny aut: leštěnky, (některý mají dokonce problém projet trávou na místo parkování, aby neodřely lamináty a drahý lak) a vedle závoďáky a polozávoďáky, častokrát i potlučené nebo ve štětkolaku...
No chlapí nechcu vám do toho kecat, ale tohle není tuningový auto na výstavy ale je to deklarovaný čistokrevný závoďák a má to kabát z pozlátka aby to při představení nějak vypadalo.....v dobách kdy naši miláčci jezdili závody tak většina z nich měla štětkolak nebo stříkaný obyčejný nitrolak a nikoho to až tak nezajímalo natož tak vzrušovalo 😉





PS většina z vás viděla jen fotky továrních aut nebo špičkových týmů v dobových časácích a srovnání z realitou tehdejší doby vám chybí a tuningové auto nebo stavba originálu je úplně o něčem jiném...
Tak jsem si prošel fotky ještě jednou a nevím🙂


Auto jako takové, nápad, se mi líbí, provedení je jaké je... trošku je to škoda, protože věřím tomu, že kdyby to dělal profi klempíř, nebo aspoň někdo, kdo tomu trošku rozumí, vypadalo by jinak.





Holt není každý profík, kdo má doma COčko... Myslím si, že tady BRISK ušetřil na nesprávném místě...
Fujky fujky... to snad i já vařím líp...
To auto je nářez, je to krásný auto, ale souhlasím, některý detaily jsou odfláklý. Nejvíc mě dostala rozříznutá pirela ve dveřích a nastavená dolepenou mechovkou.... asi by se třeba tohle dalo udělat líp. Auto jsem prhlížel a fotil ve středu v Brně. Mě se to moc líbí, do fabie kupé bych i šel, i kdyby nebylo nafouklý jako WRC.
No já myslim, že už fakt, že prezentace auta začla dřív, než bylo hotovo, než se auto poprvé projelo, tak už v ATM na kameru vypočítávali na kalkulačce, za kolik udělá z nuly kilo, tak to svědčí o tom, že jde spíš o nějakou show, nějakou kampaň než o skutečný životaschopný záměr. Továrna by si třeba něco takovýho vůbec nemohla dovolit.


Někde jsem četl, že se inspirovali někdejší legendou 200RS, ale ať jsem hledal, jak jsem hledal, mimo červené barvy, čopnuté střechy a předělávky na "jen" dvoje dveře, jsem stopy této inspirace nenašel.


Navíc 200RS byl plnokrevný závoďak, zatím co tohle je spíš promokára na Mimoňský Války, no nevim, rád bych se mýlil.
Na erku, kilu, stodváce ani rapidovi se nikdo nezviditelní. Tam fabrika nemá zájem, nic z toho nekouká. Přestavba fábie, byť i odfláklá je přeci jen trochu zajímavější. A pro lidi, co se v tom nevyznaj to je náááářez pyčo 🙂
Tak přesně s Hansiho názorem se stotožňuju 🙂
Hehe si mi asi s někym pleteš, mám rád hezký auta, který jsou funkčí, nebavěj mě auta oplácaný hovadinama a tohle se mi líbí, ale je to strašně zprasený ne? ty zbytky drátu na svárech prahů to je hnus ne? Za to bych se na eRku styděl a to nevařim nijak perfektně (holt si dám prácí s tim to dostat flexou zase pryč.
Noo, to teda je narez, kde jsou ty zlate ceske ruce. To se na tom fakt nekdo podepsal .-(. Je to smutne ze vsichni co tady na tom webu jsou tak nemaj takove podminky a zkusenosti a odvedou fakt spickovou praci. A panove maj podporu z fabriky a takhle to dopadne. 🙁
že sem s tím přicházíš zrovna ty davide to bych nečekal ... si furt říkal jak má závodní auto jezdit a jak to má bejt obouchaný aby bylo viděž že s tím někdo jezdil... nevím mě to nepřekvapilo
Klasická garážovka... na webu maj fotky z přestavby, video a i video z jízdy... nic moc.
Před časem jsme všichni obdivovali novou Fabii WRC od Brisku, tak tady je trochu pravdy, když jsem to na fotkách viděl spadla mi čelist





http://skoda.stable.cz/cz/index.php?action=show&id=7&id2=1&id3=57979&offset=0