STK se zásadně neukecává, za kecy ani kuře nehrabe 🙂
jj to je jasný že by jsi neukecal STKáky na to že můžeš mít příčňák přece protože máš od fabriky vyjímku na výstupky a hluk 🙂)))) ....o tu vyjímku musel něgdo požádat a ta je přesně a někde zaprotokolovaná ve spisech fabriky i MV (MINISTERSTVO VNITRA NEBO SAKRA DOPRAVY ? )...





a proto mě napadla ta Eddieho vlečka ..na ministerstvu je vyjímka schválená a dopsat ji do techničáku stejným způsobem a plácnout tam stejný razítko 😉 🙂
Hele já nevím, já to prostě už tak koupil a tohle tam bylo. Tištěnou část mají všechna eRka od určitýho roku.
jj je to snadé i není, napsat si do techničáku může každý kdochce cochce :O) a dát tam třeba razítko vyrobený z brambory 🙂)) ale pokud to není zapsané i v kartě vozidla tak je při případném průseru problém jako hrom 😉





a takový falšování úředních dokladů ještě k tomu navíc 🙂





no i když taková vyjímka jako má Ediie na svým eRku tu vlečenou nápravu alá 130 RS zapsanou přímo z fabriky 🙂 😉 a potom jedině doufat že archivy ve škodvce nebo kde by se to hledalo už nejsou nebo se to nedá najít ...
Njn, já si říkal že to nebude tak snadné O🙂
to luky: že by se to zapisovalo aji jinde??? 🙁 na ůřadě.....
Možná hloupá otázka, ale co brání tomu si to taky takhle do techničáku zapsat rukou a udělat otisk razítka vyrobeného v reklamce? 😋
Herdek, to by se mi taky líbilo.





PS: všichni říkají že rám do TP zapsat nejde. Hendrych teď prodává tréninkové Subaru a to má rám a kompletní vnitřní bezpečnostní výbavu zapsanou v TP i OTP. Čili to jde, teď jen jde o to kde a za kolik 🙂
To víš no, příprava na RSu... vnitřní výčnělky v podobě rámu, vnější výčnělky v podobě světelné rampy, překračující hlukový limit v podobě příčného výfuku 🙂
Fíha Davesi, ty máš ale krásně popsaný techničák, jak se ti to povedlo? 😋
Davide, u eRka mam temer to same, jen jina varianta razitka a rucniho opisu + doplneni par. 26 o velikost stirane plochy nad ramec toho, co mas uvedeno ty - duvod je jasny, Beruska byla pravostranna...
SKODA RAPID 136, alternativni poziti poneumatik 185/70 R 13 na rafcich 5J x 13.
btw taky u eRka máte v techničkáku litánii o výjimkách nebo je to nějaká specialitka ?
185 v technicaku rapida
tak psal sem výrobci kol ARC a takto to mi odpsal:


Dobrý den,


límce jsou ze čtyřmilimetrového pantalu a běžně se používají pro historiky i


na soutěžích. Při normálním provozu je téměř nemožné je poškodit.


Pěkný den Nestrojil


----- Original Message -----


From: " Štourač Jiří" <stouracvok@centrum.cz>


To: "Karel Nestrojil" <knestrojil@oldtimer-hicar.cz>


Sent: Monday, June 25, 2007 6:11 PM


Subject: Re: Disky








> Dobrý den,


> chtěl jsem se ještě zeptat jaká je tloušťka plechu ze kterého jsou límce?


Bylo mi řečeno že tyto kola jsou vyloženě pro závodní použití na ideální


povrch a že by se při použití na nerovnostech (myslím tím normální provoz po


českých silnicích) mohl límec ohnout nebo jinak poškodit.
Tan profil z hlavy nevím, musel bych se podívat do techničkáku. Ale je to legální stejně jako 13 na eRko. Poslední rapidi to maj v techničáku automaticky.
no 80 profil tam nebude ani náhodou dyť 165 jsou 80 a 175/70 takže relevantní by byl 70 nebo i možná 65 😉
Lado, 185 tam mam na 100% - pri pouziti hlinikovych rafku 5 palce, ale ted si tedy opravdu nejsem jistej, jestli je tam profil 70 nebo 80...





Vecer se mrknu a dam vedet.
AHA :O) a máš tam jaký rozměr těch 185 ? určitě tam nebudou 185/80 😉
Osobně si myslím že legální jsou jen 175/70 a ty 185 je fáma která proběhla někde v knihách na opravu od Cedrycha 😉
185 sou zapsany v technicaku, mam je tam taky
Lado, mrknu se vecer do technicaku, ja legalitu gum moc neresim, neb jsem s tim zatim nemel zadnej problem... Ale pokud si dobre pamatuju, mam tam tenhle rozmer...
Stando 185/80-13 ? ? ? opravdu ? nesek jsi se v rozměru ? a máš ty 185 napsaný v techničáku nebo jen 175/70-13 ?
ano, 185/80 jsou na Rapida povoleny na discich 5 palce (hlinikove Apollo nebo Meteor II).





Jak rikam, ja bych na bezny jezdeni volil 175.
nechcu se hádat tak to ber jen jako moje uvahy... na Rapida jsou povolený taky 185ky a rapid není o moc těžší než erko ... na nových autech kde předpokládám že mají vhodně zvolené pneu mají i širší pneu a přesto váha vozu není o tolik větší ... a v září bych měl do erka montovat motor s výkonem okolo 80 koní tak chci aby ty pneu ten výhon dokázali přenést na vozovku 🙂 adhezi na mokru když prší tak jezdím pomaleji ...
jo, na 5.5 palce uz 185 "sedi" dobre. Tusim, ze na e-pneu je tabuka doporucenych rozmeru pneu a rafku...





ale jak rikam, vzhledem k valivemu odporu a vaze vozu...
a na disky 5,5 by to byla už vhodná volba?
ale jo, ale jak rikam, 185 nejsou zrovna vhodna volba - jak vzhledem sirce disku a pneumatiky (muze se svliknout a behoun neni "rovnej" - neni to tak, jak by to melo byt), tak i vzhledem k sirky pneumatiky samotne... 😉
já je beru a sem za každou radu vděčný . jen sem psal co si myslím zase já 🙂 odtoho je to diskuze nebo ne?
to s ARC diskama bylo mysleno tak, ze limec disku je z tazeneho hliniku... A co asi udela hlinik, kdyz najedes na kanal???





proste to nejsou kola na jezdeni po ceskych silnicich... Jsou to kola vyhradne na okruhy nebo zavody do vrchu, kde je kvalitni povrch.
no dej si na auto co chces, ale proste valivej odpor 185 je mnohem vetsi!





porovnavat motor 130 vs. eRko je trosku mimo (kdyz se testuje, meni se vzdycky JEN JEDNA vec, aby bylo zrejme, jak ovlivnuje vystupni parametr) - a ty provnavas jabka a hrusky.





Psal jsem svoje zkusenosti - bud je ber nebo ne, to je Tvoje vec.
bylo tu řečený že 185 je na seriový motor moc... mám motor 130L s erkovou vačkou přetryskovaným karbecem jezdí to líp jak erko s 62koňama ale oněco hůř než kamošova 120ka s motorem favo 79koní .... tak myslim že vzadu těch 185 vadit nebude... dopředu chci dát 175/60... tandle rozměr sem dozadu nechtěl dát kvuli snížení maximálky... ne že bych jezdil furt na max ale držet 100km/h při 3500ot./min. s příčňákem je tak na bolest hlavy.





pak tu bylo že ty ARC kola sou dost měkký... jak to bylo myšleno že jeden kanál a mám po disku 🙁 ??? kola sou od blata kvuli nesčetným moravským bouřkám ... blato z pole zaplavilo silnici a dělat si objíždku 20km kvuli blatu se mi nechtělo ...
jjj, kdyz uz tak testujete ty gumy... ted nedavno byl nekde na to inzerat...





http://www.testujdurex.cz/
to Medved: nahodou mam, vidis, myslim METEOR II, pisu Apollo, ale ta II zas Meteor...





no, ono to je jedno, ale to je tak, kdyz ruce jsou rychlejsi nez hlava! 😀 sakra - nebo to je naopak??? 😀
Technická poznámka. Nemáš Stando náhodou MeteorII.😉
podle me je to s gumama proste celkem jednoduchy...





kdyz mam disky 4.5 - 5 palcu (plechace nebo standard hliiiiiiny), ma smysl max. sire pneu 175. Profil je na uvazeni, co od auta chci. Cim mensi profil, tim bude auto tvrdsi a nebude tendence ke "zvejkani" gumy. Zaroven bude vetsi zrychleni (cim mensi profil), ale tim mensi maximalka - vyuzivam maximalky na dalnici???





Vysledkem - moje zkusenosti, je pouziti 175 - 60,65,70 (mam 4-kvalt nebo 5-ti kvalt? a jakej mam stalej prevod?) - tady nejde je kompromis mezi vyse uvedenymi parametry.





Davat sirsi pneu je kravina jednak kvuli valivemu odporu (take kazda guma ma jinej - typ smesi, cim mensi, tim lepsi) a druhak kvuli pouziti ta "standard" disky.





Profil 165 nebo 155 (opet v rozumnem profilu) ma smysl u zimnich gum kde plati, cim mene, tim vice (v rozumnych rozmerech) - at ma "brecka", kam "utikat".





tedy, 185 at jiz profil jakejkoliv je na disky 4.5 palce uplna hovadina - krok zpet, na profil 5 palcu maximum, co tam jde dat, ale za cenu zvyseni valiveho odporu a mozna i mensi adheze (hlavne za mokra), protoze auto je na takove gumy prilis lehke.





Tot moje zkusenosti. Sam jezdim na Rapidu letni 175-60 (disk 5 palcu - Apollo II), zimni 165-70 R 13 (klasicky plechac), na eRku 175 - 65 (disk "kopretina 4.5 palce"😉.
Hele nerejpej... to sou celoživotní zkušenosti 😀 Někdo má a někdo nemá... Netvrdim, že tys je nenasbíral, jen prostě už máš věk na to, abys je zapomínal 😀 😉





Reakční dobu vidim na rapidovi, guma líp sedí na disku, a 205 se vlní jen když do toho šťouchnu (narozdíl od 185). A vůbec... věnuj se práci 😀
sem si to myslel néé 😉...ale jak to že jezdíš na Rapidovi na takových bačkorách :O) to se může ? ? ? 🙂)))))))
To vidim, neeee 🙂





Samozřejmě jsem psal zkušenosti z rapida 🙂
po deseti metrech jízdy bez motoru poznáže se to vlní :O)))))








sem z toho jelen co byl právě střelen....no je vidět že člověk se učí celý život....já bych to po deseti metrech teda napoznal, smekám klobouk Dave 😉 🙂))))))
Stanley: jo, já jezdím každý víkend... minimálně metr dopředu a pak metr dozadu, někdy i třikrát. A občasně ujedu i deset metrů ven z garáže a deset metru dovnitř 😀 Jinak agregát zatím odpočívá v pokoji.
to DAVES: Ty uz jsi jezdil??? 🙂





about pneu: 185 na disk 4.5 palce je opravdu moc. Max na 4.5 je 175 (profil 65 i 60 je OK). Idealni na 5 palcu je 175 (na 60 je OK).





Pneu s sirkou nad 175 je u seriovych motoru krok zpet, protoze valivy odpor techto gum je mnohem vetsi nez standard 165! Taktez ve vode je vzhledem k vaze vozu guma 185 prilis. Proste, na bezny jezdeni na Skodovku je idealni 175 (profil dle uvazeni, co od auta chci).
Jinak ještě k větě : přední kola do zatáčky natočíš a je to celkem v poho... tak ono když to kolo je moc široký, nebo vysoký profil, tak reakční doba mezi zatočením volantem a změnou směru jízdy auta je celkem dost. V podstatě jako první se guma zdeformuje a pak teprv zatočí. A tak třeba když se potřebuješ rychle vyhnout kanálu, cukneš volantem a vrátíš zpátky a v podstatě cejtíš jak auto udělá myšku až když máš volant zpátky rovně. Podle mě to může být pro nezkušený celkem nebezpečný, protože kdybys čekal až to opravdu zatočí, tak to nejspíš už nestihneš srovnat.
Jj, 185 je moc. Já obul 185 na 7" a tam je jí fajn 😀 Nutno podotknout, že 6" by jí asi seděl líp. Ta guma se roztáhne, napnou se boky a dobře to sedí. Na zadku jsem dával 205 na 7" disk a je to hrůza. Vlní se to jak na zimákách 155/80. Chce to prostě navlíct na disk, který je minimálně stejně široký jako běhoun.
stouracvok: nechcu ti do toho kecat ale pokud chceš jezdit s ARCčkama po dírách a hrbech jak je vidět na tvých zablácených plecháčích tak na to rači zapomeň......ten ráfek je jen z hliníkovýho plechu a ten ohneš na prvním kanálu nebo díře 😉 to nejsou disky na Rally, ty jsou jen na okruhy nebo kopce tzn. rovné a perfektní cesty.





pokud chceš skákat po rozbitých cestách tak si sežeň obyčejný 5" hliníkáče tř. Apolla a ty ti vydrží a na ty 185 budou lepčí než ty plecháče.
Já teda nejsem odborník na gumy... (vlastně nejsem odborník na nic...), ale laicky bych řekl, že 185/60 R13 není špatná volba, problém je šíře disku...





Přední kola do zatáčky natočíš a je to celkem v poho, zadní se v zatáčce na úzkém disku trošku "žvejknou" neboť jsou dost přes obrys disku a pak si sednou a drží... chce to širší disky...





Konec-konců to vidíš i u kamaráda, který má na feldě 6 palcové disky a nemá problém (teď ponechám bokem jízdní vlastnosti předohrab vs. zadohrab)...





Akorát bych se, být tebou, bál aby se to v zatáčce nevyzulo nebo neuteklo...
tak si asi v září pořídím vysněný ARC disky 🙂 pokud mi na ně zbydou prachy... k tomu nemáte někdo zkušenosti co na to říkaj cajti??? nechcu aby mě drbali za to že dám 20 000kč do kol
Jo jo, to žádný řešení nemá, ani přehuštěním to nedoženeš. Jediná dobrá vlastnost je, že to pravděpodobně nedostaneš do smyku, ale to je vše. I 175 je na disky 4,5J až až.
myslíte že když bych to obul na disk 5,5 nebo 6 tak že to bude dobrý ... kámoš má filcku a má tam 185/60R14 na 6kách diskách a nepřipadlo mi to že by to dělalo to co mě... v zatáčce to sedí ale vždycky jak zatočím tak jak kdyby ten zadek kousek uhnul a pak drží ... do zatáček to delkem nevadí ale při vyhíbání je to celkem divný pocit... a nebo si holt budu muset zviknout... 🙁
To je moc 185, plavat ti to bude, to je jako ty naše 155/14 také se to rozplave..