No ak to vieš urobiť zo 17-tky, neni o čom, 18 matíc, jedna poistná + kľúč za 1.600,- Sk je veľmi dobrá cena. Sa Ti divím že to už nerobíš...
cena cena cena, vsetko sa na tom odvija, zopar sad som sprostredkovaval a myslym ze k spokojnosti. my sme to riesili z vysokopevnostnej ocele tr. 17 (pouzivana napr. na spojky nakladnych lodi) a mimochodom pevnost resp. tvrdost sa udavoa v rockveloch prip. podla brinella. Vzdy v sade podla poziadaviek robena minimalne 1 matka bezpecnostna (proti kradezi) ani jedna stejna, takze aj pri stretnuti ludi so skrutkami vyrobenymi odo mna nie su totozne (nie je to reklama a ani ponuka na vyrobu) potom chrom ako povrchova uprava a minimalne 2ks rezerva + kluc v rozsahu 1500 - 1600 s postovnym .
vidím záujem jak sviňa...
mototechna: Přesně jak píše Daves 🙂 Ty šrouby bych si fakt nechal být tebou vyrobit taky. Přivařené po čtyřech na chromované destičky a pověšené v obýváku na zdi to bude fajn dekorace 🙂)


Ještě bych doporučil nasvítit bodovkama ...
No právě... takže za 90kč za kus ti řekne 130 lidí ANO, a když pak dojde na účtování a zjištění, že je to 1500, tak ti 125 řekně, že jim zrovna umřel křeček a že babička jde na operaci kloubu a manželka se rozvádí a děti mají hlad.
Davide, nestraš ich lebo to nikto nebude chcieť! 1.500,- za sadu vyzerá moc, 90,- za kus vyzerá rozumnejšie a lacnejšie 🙂))
No a než se začne vykřikovat kdo všechno má zájem, tak aby bylo jasno, je to 1500 na čtyři kola 😉
Takže lidičky, máme materiál a cenu: matice môžu byť vyrobené z 12"-ky ocele + zušľachtenie alebo oceľ triedy 15", pri ktorej zušľachťovanie nieje potrebné, bo je tam tvrdosť cca 90kg/mm. Cena je predbežne zaručená na 90,-Kč/kus pri obidvoch typoch materiálu, ale bol mi doporučený ten triedy 15". K maticiam bude samozrejme priložený certifikát od materiálu. V prípade že by sa dalo vyrobiť viac ako 1000 kusov, cena klesne minimálne o 5, možno 10 Kč/kus. Objednávku by som mal zadať niekedy v budúcom týždni a keďže prvá séria je 300 kusov, je do dosť koruniek naraz a nerád by som mal doma len tak kopu matíc, potrebujem vedieť či je záujem ?
No pokud vím nekřehne zinkováním ale máčením v kyselině které mu předchází... Ale jak mě poučil jeden výrobce pružin, tak i pružina se dá nazinkovat, ale musí se tomu věnovat náležitá péče ;O)
No hele supr, ale hlavně to prosím tě nezinkuj, jinak si zaděláváš na průser, zinkováním totiž materiál křehne a pak se ti matice může i rozlomit.
Jasné, kúpim od Janečka 75 unášačov, dám ich pochrómovať, našróbujem na ne tie zbytočne a nahovno vyrobené matice (tiež pochrómované) a omlátim si to o hlavu... 🙂)) Sranda tak za 50.000,- no nekup to.
Jasný... btw... už máč návrhy těch šroubů na který si matice našroubuješ ? 😉
jóóóó . Dnaska sa skúsim ožrať, dúfam že sa mi to konečne podarííííí
Neboj, je to dobře 😉 Dyť sem ti to o víkendu měřil, nééé ? 🙂
Uááááááááááá! Zmerajte to ktosi či je to dobre plíííííííís
...a z těch 39mm se 10mm utopí v unašeči a bubnu... Takže kouká 29mm ?
Jak říkám, důležitý je jen aby se tam vešel rapidí šteft... Ten má 39mm ?
Valcová časť na 15mm určite stačí, veď bežné matice majú koľko, 15mm? Aj to som možno napísal moc... A ide to do tej hlavy tak hlboko preto, lebo žiaden závitník, ani ten dokončovací priemyselný, nemá úplný rez až po koniec, vždy je na ňom tá "nábehová" časť, a tá má pár mm... aby bola matica uzavretá, stačí tam 1-2mm. Aspoň myslím...
Tohle je krátká verze na kopretiny s logem škoda, pak se dělaly ještě kopretiny se šurším středem bez loga. Do nich mám dlouhé matice. Doma mám ještě průchozí matice s délkou vnitřního válce 9mm. Uzavřené matice lze používat i na dlouhých rapid šteftech. Pro delší štefty pak jedině otevřené matice, levnější na výrobu, ale dle mého názoru uzavřené jsou vzhlednější. Případně pro jistotu se může udělat závit hlubší, nebo protáhnout šestihrannou část, aby se vlezly štefty i s rezervou.
Stále jsem se ještě k těm svým maticím nedostal, ale jak tak na to koukám spatřuji rozdíl oproti dlouhé variantě v tom že u té dlouhé nejde závit tak hluboko do hlavy a válcová část je o to delší ;O)
und noch ajnmallll...
Prdlajs na tom vidno, also noch ajnmallll...
Takže vážení, s maticami sme malinko pokročili, ale neviem akým smerom. Poslal som dopyt známemu, do pondelka mi urobí nejakú dúfam rozumnú cenu, a čo sa týka materiálu, tak by to bolo z 12 050 + zušľachtenie na tvrdosť pevnostných matíc podľa patričných noriem. Prvá séria matíc v počte 300 kusov môže byť do 3 týždňov na svete. Mám možnosť ich kvalitne a lacno pozinkovať na bielo alebo na žlto, prípadne chrómovanie. Prikladám výkres...