Podstatny jsou kobyly 🙂 Jeste jsem ted zmeril nakou 260 co tady mam a ta ma dokonce 5,1. Tak ted nevim jestli to pojede líp s tůtou nebo s erkovou. Vim ze se to kresli do takovyho toho grafu ale me se to nak nepovedlo zakreslit aby vysel rozumnej vysledek
To není málo nezapomeň ,že po přepákování vahadlem dostaneš 8,5mm na ventilu a to je standartní zdvih ventilu u většiny motorů.Hlavní jsou dneska emisní limity a vyšším zdvihem je rozhodně nezískáš spíš naopak🙂).
Díky moc Schwejku. Zkoušel jsem to měřit a právě 5,5 mi vyšlo, tak jsem byl zmaten. Přišlo mi to docela málo.
Zdvih teda nevim, ALE je mi divný: do motoru 130 sem si dal C vahadla a musel sem tam vratit seriový, pac to delalo strasnej rachot. Vůle byla 0,02...
Zdvih seriových vaček je standrtně 5,5mm na palci vačky .
Čo som kedysi meral, tak výška palcov bola rovnaká. U motorov 110 LS a R je zdvih zvečšený práve C vahadlami.
pro dnešek jen jednoduchá otázka, na kterou jsem ale nikde nenašel odpověď. Jaký je zdvih eR vačky??? popř. dalších seriových vaček. děkuji na stotisickráte 🙂