Myslím, že ta peřina má i druhotnou funkci - pokud to někdo za GD jednou nedobrzdí, motor místo do kytek půjde do peřin 😀
Ono ta peřina pomůže, pokud pod ní Láďa nespí a jen pro účel focení ji jednorázově umístil do auta 😀 Ale pravda je hlavně ty panty a ten kousek stěny nad motorem. Já to řešil tak, že jsem udělal plato, které jsem umístil šikmo od sedaček nad ty panty a pod ním to odhlučnil. Přínos dost znatelný.
Ok, budu na to pamatovat 😉
Ládiči... 🙂 kdyby jsi to tady čet pořádně tak by jsi se dočetl že je potřeba pořádně utěsnit a odhlučnit ty kryty pantů co ti tam tak hezky čumí za tím odhlučněním zadního plata a ty místo toho cpeš nějaký peřiny do zadního odkládacího prostoru za dělenými sedačkami :O)......





sou tam platný jak víš co 😉
....funkční nenavíjecí pásy ;oD
Hm co dodat... snad jen že celkový dojem kazí ty nefunkční samonavíjecí pásy 😉
Omlouvám se, že jsem nějak pozapoměl sledovat tuto diskusi.





Hansi rozbor peří jsem nedělal, ale dal jsem té prosté sypkové dece alespoň image original assesoaries GD 😉
Pták ohnivák ne ... protože ohnivák od slova ohnívati ... 🙂)
Noo,a co ptak ohnivak co tomu rikas SDG ? ;-DDD
Správné je jedině použití kajčího peří ;O)))
Krasne jsi to napsal a jak prosim casto mnenis povlak na te dece ? ;-DD jo a peri je z husi nebo prachove ? 😀DDDDD


Predem dekuji za vycerpavajici odpoved ;-
Tak ještě to chce odhlučnit plato za zadními sedačkami a blatníky. Profíci by jiště poradili... jako první se dává ipa, na ní pak různé izolační materiály. Dobré je i dát molitan (nebo jiný, modernější tlumící materiál) do dutiny mezi zmíněnými stěnami. Fungují totiž jako bezvadná ozvučnice a zesilovač hluku, který přijde od větráku.
Když mluvíte o PUR pěně, tak to mluvíte o nějaké takové té ve sprayi?





Jinak zde překopírovávám systém odhlučnění GD, vytaženo ze starého prozatím odstraněného článku. Mohu říci, že volnoběh slyším slabě, ale stavu odhlučněného moderního vozu jsem nikdy nedosáhl, to asi nejde. A stejně si tu a tam někde něco vrzne, při nějaké vibraci se něco rozezní, však to znáte.





***





* Příčka motoru je vyplněna montážní pěnou a ke karoserii přišroubovaná přes gumové podložky, což si vyžádalo jiné ukostření motoru


* příčnej výfuk (co už má na autě Falkon 😀) má vlastní silentblok na držáku


* zadní stěna motorového prostoru je dlouhými šrouby provázaná a stažená k zadní stěně zavazadlového prostoru za sedadly. Toto opatření zamezuje přenosu a vzniku mnoha rezonancí.


* motorový prostor včetně víka je vytapetovaný tvarovaným protiozvěným molitanem


* zadní stěna zavazadlověho prostoru za zadními sedadly je vyplněna bavlněným vatelínem a molitanem o tloušťce asi 5 cm


* v zavazadlovém prostoru za sedadly vozím srolovanou péřovo deku
Já to samý... tu dutinu u pantů a i celý sloupky až do střechy, napřed sem to vzal 2 voskem na dutiny a pak do toho nacpal tu specoš nenasákavou PUR stála v tý době bajvoko 250 za karuš :O(
Tu dutinu co jsou panty mám vyplněny právě to pěnou, chce to hodně pěny, aby neměla možnost se roztáhnout na 100%. Pak se musí překrýt a ohlučnit plato. Když mi eRko ještě jezdilo, nepoznal jsem na křižovatce že mi chcípnul motor. Motor navolnoběh nebyl slyše vůbec, při jízdě do určitých otáček byl spíš slyšet podvozek. Ale to byl motor favorit. Ono výmena rozvodů a seřízení ventilů udělá svý...





PUR pěnu mám vyzkoušenou na několika autech, stejně jako silikon. Teď mám zbytky auta venku na dešti. A hádejte... nic extra se neděje. PUR pěna vytěsní komplet celý prostor, nezbyde tam ani prd místa. Asi udělám článek, kde vyfotím přeříznutý práh s pěnou, kde pěna už je tři roky, aby bylo vidět, že to nic nedělá 🙂
Existují PUR pěny s nasákavostí 0,02% objemově, ty by asi nic neudělaly, ale pokud je to klasická PUR pěna bál bych se toho. No ale pokud by jste někdo chtěli experimentovat dá se sehnat i dvousložková PUR pěna. Kamarád jí odněkud přitáh a je to legrační "hrnečku vař".
No ale pokud před tím řádně vystříkal ty dutiny, tak by to relativně nemuselo udělat nic 😉 nebo co nejméně škody
ale děsím se co pod pěnou najdu až jí jednou odstraním !!!





obávám se že tam krom té pěny nenajdeš nic :O)
Není nad to hezky slyšet, jak si vrní motor a převodovka!


Nejlepší je, když se někdo shání po výfuku, který na ven řičí a pak si stěžuje, že ho z jízdy v autě brní hlava a shání se po odhlučnění.


To není nic proti nikomu, žertuju!


Chci ale upozornit, že pod tlumícími hmotami to rádo rezne !


Předchozí majitel Žluťáka vyplnil mnoho míst kudy proniká hluk do kabiny


PUR pěnou, auto je vevnitř relativně tiché i s "hlučným" výfukem, ale děsím se co pod pěnou najdu až jí jednou odstraním !!!
🙂 pozdě ale přece 😉





rači ať je to napsaný 2x než nic 🙂
ha pozdě 🙂
Rozdíl mezi hlukem v Š100/110 a Š110R opravdu je. Je to asi způsobeno tím že plato zadního okna u erka je delší a zasahuje až do mot.prostoru.Navíc hluk proniká kolem prostoru dutin pantů zadní kapoty které nejdou dokonale utěsnit.(do té dutiny nacpal předchozí majitel Rudé Právo a pak to tam pěkně rezlo).Naproti tomu Š1OO má plato kratší a není v něm žádný otvor přímo do motorového prostoru.
No.... je toho více kudy může pronikat hluk do kabiny jednak kolem domečků pantů zadní kapoty, takže ty gumové kryty na zadním platu musí perfektně sedět a je dobré to nějak odhlučnit, záleží jestli máš auto originál(pak je kapku problém)nebo to máš nějak vytuněné a můžeš tam něco změnit nebo udělat jinak ....dále je potřeba dobře utěsnit prostor za tím bočním platem krytů zadních blatníků, tam je potřeba mít utěsněný-odhlučněný prostor u té přepážky kudy prochází lanko k zadní kapotě, originál tam je nacpaný na obou stranách molitan... no a pak můžeš vylepit tou Mikrou kde co





Já mám udělaný nový zadní plato, vylepený řádně ten prostor zadních blatníků a je to opravdu dost znát 😉
Do it like LL: Odhlučnění motorového prostoru, odhlučení originál a ještě dolepené odhlučnění zadní stěny zevnitř + plato + deka za zadníma sedačkama. Víc to nejde 🙂
Vyhoď z auta motor a prevodovku a voz sa iba dole kopcom 🙂 Ale vážne: úplne to samozrejme nikdy neodhlučníš, tie nové protihluky hrubé 5mm stoja za prd, ja som kdesi zohnal ten poctivý socialistiský 2cm hrubý a odhlučňuje zatiaľ fantasticky, lebo auto sa 5 rokov ani nepohlo a je v garáži nedokončené...
Zdravim,chtel jsem se zeptat, mam S110r a zda se mi, ze je v interieru docela dost slyset prevodovka i motor a to mam cely motorovy prostor vylepeny odhlucnovacim materialem o firmy Micra a samozrejme mam vsude original odhlucneni, kdyz jsem mel S100, tak ta byla tissi, Vim, ze odhlucneni skodovek je nemozne, ale opravdu se mi zda, ze je to dost v interieru slyset. Mate nekdo nejaky tip, jak to aspon trochu odhlucnit?