Na 140LS je taky přitlačák z felicie. Už se tam vystřídali asi 4 převodovky. Ze začátku jde vždy řadit hůře, než se rozběhne. Teď už tam převodovka drží více jak rok(od Jara 2006) a teprve teď se dá říct že se dá zařadit s klidem a jistotou, že tam kvalt na 100pro padne. Ze začatku jde vždy ztuha. Teď má kolem 1000km a krásně povolila. Spojce bych to tudíž nepřisuzoval, pokud je dobře nastavená...
Díky za tipy.





Spojka Fe1.6 bude nejspíš kontrukčně jinačích rozměrů, protože vesměs jsme se s Petrem a Stanleym shodli na tom, že se dávala delší tyčka a bere až dole.


Podle toho, že zpátečka mi bere při stání zuby usuzuju, že spojka nevystavuje úplně, tudíž možná hází a nepatrně roztáčí převodovku. Zkusím spojku více utáhnout, aby brala víc nahoře a uvidím.





Jinak tedy zbytek projevů, kdy nejde řadit zatím připíšu tomu, že je to nové a nezaběhlé. Projevuje se to tak, že nejde řadit, popotlačím to o metr a jde řadit krásně. Pak to zas popotlačím a už zase nezařadím.





Díky zaslané komentáře.
Laďo, to asi ne, protože pro 120M - Fe 1,3 je spojka shodná, tedy přítlačák samozřejmě. Fe 1,6 je úplně stejná, má jen silnější pružinu a možná i štít. Mě chodí v obou autech sametově, myslím, že ani Petr s ní v eRku problémy nemá a znám několik dalších aut, kde funguje OK.
a nemá Felda náhodou kapku větší na průměru výtlačné ložisko ? nemůže být problém tady ?
Mám tuhle spojku v eRku taky a funguje naprosto v pohodě. Hůř jde řadit jen ve vysokých otáčkách, ale to je synchrama. Pokud používám převodovku v rozsahu daném sériovým použitím (točit max. do 4 tis.), funguje vše bez problémů. Je pravda, že si ale musela zkraje trochu sednout a jako úplně nová se chovala podobně, jako popisuješ. Při výměně spojky u feldy jsem na 1,3 dal taky 1,6 přítlačák. Obojí od Sachse. Nevím, jestli jiný výrobce může fungovat trochu jinak.
A jedničkový 🙂 Řikám... 70% případů se musim rozjet na 4ku, protože jinej kvalt tam v tu chvíli neexistuje...
Myslíš zpátečkový synchron za jízdy ? 😉
aha, tak jestli nemuzes "zasunout" a jde Ti jen "ctyrka"... to bych se nad sebou asi zamyslel... 😋





Pokud mas prevodovku po GO - coz asi mas - tak je normalni, ze synchrony nejsou jeste obehany a nektery stupne jdou radit blbe...





Pokud to jde blbe jen kdyz to stoji, asi bych to zkusil za jizdy 😉
Když tam nechám vůli, tak spojka bere velmi dole jak říkáš. To by bylo ještě ok. Ale prostě nejde řadit. Pětka bere zuby a řadit jde snad jen čtyřka. Pak se to občas nějak natočí, že tam jde dvojka a trojka a semtam i jednička. Problém není v táhle řazení, hokejka jde dobře, jen prostě nemůže zasunout 🙁
tedy, zda jsou stejne spojkove valce eRko (stovka) a pak eMko nebo co tam mas Ty.
jak jsem psal uz v nejakej diskuzi na podobne tema...





Mam to same, spojka 1.6. Ja mam zbytek hydraulickeho systemu original eRkovy (pracovni valec spojky je stejny, ale nejsem si jistej, zda jsou stejne hlavni spojkove valce ??? musel bych hledat a to jsem zatim nemel duvod).





Ale je to tak. Vuli na vypinaci tycce mam velmi malou, ale trvale se o lozisko neopira - je tedy OK. A spojka bere velmi dole.





V mem pripade jeste nize, nez u meho Rapidu - i kdyz tady uz je spojka samozrejme "bezne opotrebovana".
nebo mám rovnou hledat chybu v převodovce ?
Zdravím všechny, kteří tuto spojku mají ve svém autě.


Nastavil jsem vůli tak jak má být, ale jde velmi špatně řadit. Spojka bere dole. Krok na pedále si mi zdá dlouhý až až, resp srovnatelný s rapidem. S klasickou spojkou jsem tenhle problém neměl. Vypadá to, že budu muset spojku hodně našponovat (takže vypínací mechanismus bude trvale opřen a pod tlakem). Teď lze řadit jen velmi sporadicky a třeba R počítá zuby.


Nespozoroval jste někdo jiný problém s touhle spojkou ?