Kudypa??? Napadaj me jedine voditka, ale tam snad tolik neprotece...
Sorry VHML, ale komprese může být O.K. a žrát olej to může jako tank. H
me ráno taky motor jel a večer mel prasklou kliku 😋
Hm, zkusit to můžu až mi muž přiveze baroskop ... jestli si na to najdu čas. Naposled co jsme to měřili tak to bylo v poho.
Tad, tak zkus změřit kompresi, jestli to nekudy neutíká a tudíž přisává olej
Ne - ta struska je právě ten zapečený olej. Tedy - vyměň svíčku, ale zaručeně se s tím brzy setkáš znovu. Svíčka z "normálního" válce je čistá a hnědá. H
Ok, ještě jednou ... může to být jen svíčkou?
Abych se vrátil k té svíčce - zapečená je kvůli oleji. Nejspíš z kroužků, z ventilů by se to mohlo stačit spalovat. Nepomůžeš si - pouze překroužkování to vylepší. H
Ten 4 válec se fakt zanáší...respektive jeho okolí - záleží jak je zapojená voda - pokud je to po staru a obtok motoru je veden za 4 válcem bývá to lepší(většinou je tam jen bláto), pokud je tam záslepka (a obtok je propojením hadiček topení)je to většinou na vrták a odvrtávání úsad.(už jsem to čistil asi na 3 motorech) takže pokud je válec víc namáhán, dřív se vydře a žere víc oleje....myslím 🙂
Vzdalenost je 0,4 misto 0,7(oboji predepsany pro danou svicku). Prurazovy napeti netusim co je a predstih je stejnej a neda se regulovat jelikoz to ma elektronicky zapalování
Jina vzdalenost, prurazovy napeni, jinej predstih ?
Jeden ještě blbejsi dotaz s podobným tématem. Moje přibližovadlo Simson s originál svíčkou mi v pohodě jezdil na special. ted jsem dal NGK a pri přídání to má zvuk ja když škodovce klepou ventily na speciál a nejede to. Je možný, že ta svíčka zvětšila oktanovej požadavek??? V simsonu sice má bejt asi 94 oktanů, ale s tou původní to jelo na speciál líp...
Pro motor 110R jsou doporučeny N14Y (nebo YC, jde o měděnou elektrodu či ne). Ovšem každý motor si řekne o ty své... Nový jel jen na N17Y, pak dlouhodobě na N15YC, teď jezdín na NGK, pro všechny vozy Škoda s litinovou hlavou mají jedny. 120LS s 260 vačkou funguje na N14 zcela OK a bez protestů. vyzkoušeno asi cca 8000 km.
Zvláštní... mě na 136 odešli prostřední 2 válce (viz PARTE), a zároveň se domnívám že zrovna o nich jsem slyšel že jsou tepelně nejnamáhanější... Ale vzhledem k tomu že je to sesazením vložek bude to pro každý typ jiné....
Jak jsem slyšel od chytřejších: Čtvrtý válec (bráno odzadu dopředu) je díky svému umístění nejvíce tepelně namáhán a pokud motor odchází, začíná to většinou tady. Když mi motor bral 1L oleje na sto, měnil jsem pravidelně každých 300-400km i svíčku na čtvrtém válci, protože byla tak zapečená usazeninami, že se čištění míjelo účinkem. Podezříval bych tedy tenhle válec z nějaké levárny, a jestli jsou ventily ok, tak možná kroužky...


Jinak mám blok 110LS/R s hlavou 120LS a používal jsem jak N15YC, tak N17C. Výsledek mi přijde naprosto stejný, ale zůstal jsem u N17C, když je výrobce doporučuje...
Připojuji se zde k zástupům zaručeně blbých a stejně tak (majitelem) zcela neřešitelných problémových dotazů.





Viz můj deník ... rozborka kvůli běhu na dva a půl válce - střelba do výfuku = čtvrtá svíčka totálně obalená struskou že není vidět jiskřiště





Vůle ventilů OK, kabely zdají se OK, rozdělovač zdá se OK, svíčky původně N15C, výměna za N15YC (údajně pro Š120).





Může to být jenom svíčkou nebo ..?


Opravdu se dávaly N15C na Trabanta?


Jaký doporučíte svíčky do eRkila (motor 120, 260/260)?





Díky za vaše praktické zkušenosti (který mi právě nejvíc chyběj).