Tak ode dneška je v konfigurátoru a je možno si sestavovat auta na přání.


Zatím vyšší výbavové verze Ambition a Elegance, úplně základní nejlevnější bude asi až po novém roce.


I tak začíná pod 200tis.
Dnes jsem se dozvěděl, že to má na ho..o kufr. Prej se tam nevejde basa piva... D)))


Já bych to viděl používat jako dvoumístný bez zadních sedaček, takže s velkým kufrem.
To mě trochu pobavilo taky a zdá se mi to skoro neuvěřitelný.
"autu nefungovaly směrové ukazatele ani klakson" že by klasika z Bratislavy? 🙂
http://www.novinky.cz/auto/249049-vsechno-o-nove-skode-citigo.html





A kdo bude první a podá vlastní zkušenosti?
A už je to tady: "Oba motory se rychle zahřejí na provozní teplotu i na krátkých tratích, takže se skvěle hodí do městského provozu." Velice dobrý záměr, ale je tam taky efektivní chlazení? Jak konkrétně je rychlé prohřátí oleje navrženo? Budou doporučovat oleje 5W-30? Nemohu si prostě pomoci, toho odpadního tepla tam bude obrovské množství.


Přesto přeji škodováckému Twingu co nejméně dětských bolestí.
Ten kufr je tak malej že se tam nevejde ani nákup 😀
Koncern s velkoou parádou o ďábelských motorech vytasil TSI a jeho deriváty a najednou, když udělají pidimotor,kde by měli právě nahánět každého koně, tak tam dají nepřímý vstřik. Moc se těším na článek o motorech, kde snad najdu vysvětlení, jak dostali 55kW z 1.0 motoru a hlavně jak to uchladí.
Kromě toho že vypadá jako asiat by to nemuselo bejt špatný auto.





Jen si myslim, že ty rozměry nejsou všechno, a hodně záleží na celkovým uspořádání vnitřního prostoru.





Rozvor je o 3cm menší než u favorita, délka o 25cm a při tom na mě působí dost stísněně. S erkem bych to nesrovnával, to je uplně jiná kategorie. I když, v erku je poměrně dost místa a vejdou se tam i lidé s vyšší postavou, narozdíl od kila, a při tom to jsou příbuzná auta.





http://skodafavorit.xf.cz/rozmery_auta.html
Mám dotaz?? Co vás vede k tomu že se jedná o "malé" auto nepoužitelné pro přepravu více osob??





Pro zajímavost doporučuji porovnat rozměry (především vnitřní)


http://www.skoda110r.com/archiv/dokumentace/110r.jpg


http://www.auto.cz/skoda-citigo-62732/foto?uid=4eae747e9b605
Tak jsem jí taky viděl dneska naživo, červenou. Jela do Autošídlo v Horoměřicích. Takhle naživo vypadá fakt pěkně!! Jsem zvědavej na ceny. A je mi jedno kolik kW nebo nM to má, protože je to auto do města s cílem mít co nejnižší spotřebu, takže to bohatě stačí, nikdo od toho nečeká stěhování myčky, 4 dospělých lidí a další věci. Tohle je auto na nákupy...
Co považuješ na MPI za krok zpátky?


Podle mě realita provozu v ČR ukáže, že 99% lidí s takovýmhle autem najede za zbytek života max. 100tis. km a do tý doby se žádný zásadní problémy neprojeví. Když jsem to tak porovnával, s velkou pravděpodobností to vychází opravdu z Lupa, takže osvědčené a vyzkoušené komponenty platformy, na zbytku není v zásadě co zkazit, krom nejspíš zbytečně složité "moderní" elektriky, převzaté z nějakého dalšího modelu. Na doplnění pár blbostí směrem k "bezpečnosti" a nový auto je na světě. Na designu není moc co vymýšlet, když se má využít daný malý půdorys na max. a např. kufr 251l není vůbec špatný, srovnatelný třeba s felicií.
Těším se na článek o motoru. Tady je jakýsi krok zpátky k MPI(?), který nechápu. Aspoň se rozhoupali k VVT, když už ho konkurence léta používá u nízkoobjemu. Připadá mi dobrý interiér a čitelný rychloměr a místo navíc vždy ocením. Dobrý výhled z vozu mě taky potěšil.


Exteriér mi připadá jako obšlehnutý z provinční čínské automobilky.


Na zadní podběhy asi dostanete kýbl Tlumexu, který se bude aplikovat metodou DODO.


Jinými slovy není to špatné, ale ještě není všem dnům konec, protože až reálný provoz ukáže, kde se zase šetřilo 😕
Dnes zelené citigo v Praze 🙂 asi už jezdí všude.
Radku 2103ka lítala jako ďábel.... ze strany na stranu (obvzláště na chemlonech 😀 ).





Ne, byla to tatínkovo auto od 18ti do 50ti... (najeto 90tis) takže životní láska a když se prodávalo tak to bylo jako úmrtí v rodině a 3 dny volna. 😀


Takovej tank už v životě asi řídit nebudu, srovnatelné to bylo snad pouze se Suzukou LX7. Jediné co mě na tom autě neuvěřitelně sra... bylo těžké řízení díky přetíženému předku a ta nakloněná řadící páka se kterou jsem jakožto začínající motorista neuvěřitelně bojovat.


To že žigul docela mazal, bylo ale dané docela solidním objemem motoru a poměrně lehkou převodovkou.


A ty brzdy... mňam. Mockrát jsem si obtiskl volant do čela 😀
http://www.auto.cz/skoda-citigo-62732





Citigo - rozměry, motory, váhy... Kdyby se objevil nějakej potomek Sodomky, mohl by to být krásný základ pro eRko 😀
SEAT Mii váží 940kg v silnější verzi, což je o 100-150kg míň než fabie (dle motoru a výbavy). Takže by to nemuselo bejt až tak tragický. Lupo 3L bylo ještě o dalších 100kg lehčí a proto se mi tolik líbilo...


Tohle se váhově podobá felicii a ta s 50kw motorem a 106Nm (nebo tak nějak, nehce se mi hldat přesný číslo) jela docela slušně. 55kW míval žigul 1500, nevím kolik Nm, ale přes 100 to nebylo a jak ten lítal...
Radku z logiky na to jdeš dobře. V práci máme taky HTPky v Junior výbavě. Logika dobrá - nejlevnější auto (v té době), motor do města a na služebky kolem komína ve dvou úplně stačí (o zpomalovačích a absenci posilovače se nevyjadřuji). Průšvih začíná když s tím autem je ale potřeba 1x za měsíc vyrazit ve 4 do 50-100km vzdáleného místa.





Tohle bude stejné,v základu levné - dobré auto, ideální služebák pro 1-2ks posádky, jenže...
Když už mě bude ajímat Citigo, tak v něm budu jezdit sám, max. ve 2. A pak bude záležet na váze auta. Fabie je moc těžká, má sama o sobě kolem 11 metráků. Navíc HTP má sílu jen ve strašně úzkým rozpětí otáček. Citigo(Up!) má mít maximálku kolem 170 a zrychlení 0-100 kolem 13, 14s, takže úplněj lenochod to asi nebude. Uvidíme, zkusíme potestovat.
96Nm je sotva po městě. V prvním kopci tomu začne docházet dech a bude se to muset honit a točit. Vycházím z vlastní zkušenosti kdy na 1,2HTP a 106Nm ve čtyřech lidech to musím do kopce pořádně osolit abych nezůstal stát. V příštím vydání dostanou Citigo do redakce v Auto7, bude to vycházet 14.11. http://www.autopruvodce.cz/lapszamlista.php?kat=1


Podle Auto7 (pro Up!): 999cm3, 55kW(6200ot.), 95Nm(3000-4300ot.)
V autosalonu jsem to viděl, těch 96Nm mě trochu odrazuje, ale záleží taky na průběhu a to jsem se zatím nikde nedobral.
Tak kdo se díval na Up! v Autosalonu? Mají tam být tříválce s 96Nm a dokonce to chtějí dělat jako pětidvéřák, tak snad tam dají i jiný motor.
Dnes opět viděno, zase v tý zelený a dokonce už na autě nebyly ani převozní folie a vypadalo fakt hezky, tak uvidíme, jak pujde na dračku. Otázka totiž je, jak bude vypadat nejlevnější očesaná verze...🙂
Konečně taky se mnou někdo souhlasí 😉))


Potkal jsem ji v tý světlezelený metalíze, co to v ní představili, vidět ji v červený, asi bych začal shánět ceníky...


... a asi by mě to zase přešlo. Uvidíme, co cena a výbavy.
Taky jsem ho dneska potkal u Jičína a docela hezky se to tvářilo...
Tak jsem dneska prcka poprvé viděl naživo, na R10 směrem na Prahu. Ve skutečnosti vypadá líp než na fotkách, takový sympatický malý auto, ale žádný tintítko typu Matize, spíš taková sympatická evoluce Lupa.
Takhle by to bylo fajn.Hlavně ať to není další pseudoasijský styl alias Daihatsu Sirion.-)
Pokud by to vypadalo takhle, tak do toho bych klidně šel (narozdíl od stávající verze)





http://www.auto.cz/skoda-roomster-nova-designovych-vystrelku-62560
Když jsem tak prohlížel zatím dostupný obrázkyvšech tří prcků, tak se mi snad nejvíc líbí SEAT a škodovka je z nich taková nějaká nejošklivější. Škoda. Ale dát jí světla a nárazník z UP!a a nějak dotvořit masku, hned by to bylo lepší. No jsem zvědavej, s jako přijdou cenou a jaký možnosti výbav.
Myslím si že jsem někde četl že škoda má být za cenu 8999EUR.
CHROBAK: tak rovnou 2.0 TSI 😀
Je podvný, že SEAT i VW už prcka v nabídce mají, s katalogy, cenou, výbavama, v konfigurátoru a Škoda stále nic....


Up! u VW začíná s cenou těsně pod 10tis. Eur, co že je podle mě docela dost, když za tu cenu lze pořídit už "plnohodnotný" auto.
...zabudovat 1.8 TSI a vypsat okruhový CitigoCup.
Od pátku 14.10. je začali v Bratislavě vyrábět, tak jsem zvědavej, kdy se objeví na salonech a na silnici. A kdo se najde první tuner, kdo to upraví...


Připlácnout k zemi, malý široký kolečka, šikovnej spoiler, stříška na zadní okno... Prostě něco jako fabia MC a byla by to docela pecka...
Je zajímavé že nekrát se docela trefili.
V originální (anglické) wikipedii jsem našel odkaz na koncept VW UP! ve verzi GTI s 98k. Možná že i RSo opravdu jednou bude.
O elektromobilech se diskuzuje jinde, toto téma je věnované nové malé Škodovce Citigo.





Trochu mě štve Škodovka, že si z lidí dělá asi tak trochu srandu. Nejdříve byla informace, že více bude 29.9., pak se to změnilo na již brzy a nyní je více info stále stejný článek z 27.9. Že by uměle vytvářená navštěvovanost stránek a tvorba napětí?
Předpokládám, že se všechna 3 auta od sebe budou lišit jako Kolíňata. Maximálně VW si ponechá nějakou finesu.
Citigo se mě určitě líbí více nežli VW. Oslovuje mě ale i sportovněji střižený Seat (nebo že by to bylo tou barvou ?? 😉 )





http://www.auto.cz/seat-mii-62082
Jsem zvědavý na to až se objeví někde Rozumný test třeba na Autosalonu na Primě.Docela by mě lákala taková malá Škodovka na ježdění do práce.Otázka bude jaký budou provozní náklady a tak.Druhá věc je jestli VW dokáže na tom slovensku ohlídat kvalitu .Mám známého který mi vyprávěl docela hrůzný historky při servisu Tuaregů vyráběných právě v Bazu.
Každé zboží má svého kupce. I tříválec může být dobře udělaný, stačí si vzpomenout na Yaris. Otázka zní, jak moc se bude na vývoji a technice šetřit?


Autorevue :"😜odle německého tisku bude Škoda Citigo stát pravděpodobně 8999 euro, tedy o 860 euro méně než VW Up!"
Dnes v bulváru o tom proběhla zpráva a bylo pořízeno pár "tajných" foto z terénu.Jinak podobnost s VW Up je vskutku hodně velká.Hold koncernová strategie,no.


http://www.novinky.cz/auto/246035-nove-fotografie-skody-citigo.html?ref=ostatni-clanky
Taky jsem si říkal, jestli někdy v budoucnu vyjde Citigo RS s 1.2TSI 🙂 S autem, co má 850kg v základu bez řidiče, by to hezky cvičilo.
Tříválce sice taky moc nemusím, ale v malejch autech mě zas tak moc nepohoršujou. A životnosti bych se nebál už vůbec. Z druhý strany, když hodlám najezdit dlouhodobě kvanta km, asi si nebudu pořizovat maloobjemovej tříhrnek. A nebo ano a budu počítat s tím, že ho zlikviduju. Ovšem likvidaci bych předpokládal tak na 300-400tis.km.


Uvidíme, jaký ty nový motory budou. Dojdem je do salonu otestovat a zjistíme.


Jsem zvědavej na další motorizace a možnosti různejch výbav. Docela si to i dovedu představit na malejch širokejch kolečnách, připláclý k zemi v podobný barevný kombinaci jako je Fabia MonteCarlo...
No mě se líbí ale co mě mrzí tak je ta tříválcová motorizace.Kvůli tomu bych si auto nekoupil. Na dojíždění do práce by mi v pohodě stačilo ale vzhledem k tomu co najedu bych se bál že by mi te motor po 3 po 4 řech letech šel do kytek.