Vzadu nemám pásy - přeprava dětí?

Jinak řečeno - v autě bez pásů nesmíš přepravovat dítě mladší tří let. Starší smíš přepravovat, pokud zajistíš jeho bezpečnost. Tolik zákon.
Ano, souhlasím. Pokud má auto zádržný systém.





Čerpám z aktuálního znění 133/2011Sb. Stále je tam to co jsem psal níže.





http://www.uplnezneni.cz/zakon/133-2011-sb-kterym-se-meni-zakon-c-3612000-sb-o-provozu-na-pozemnich-komunikach/
zdravim,


jen bych upresnil, ze vyjimky zde uvedene byly zruseny s platnosti od 1.5.2008. Od tohoto data lze deti v aute prepravovat POUZE v detske sedacce! Tuto informaci mam od vcera aktualne overenou od znameho od dopravaku. Nesplneni stoji 2 body a 2000kc blokove pokuty. A pouziti ruznych domo-robo neschvalenych zadrznych systemu (jako treba prisroubovani neceho do zadniho plata) je zasah do konstrukce vozidla, cili taky SPATNE! Pozor na to... Samozrejme zalezi, na koho se natrefi, ale oboji je o prusvih...


Sam jsem to jiz pred 2 lety vyresil montazi stovkovych pasu do original kotevnich bodu a deti vozim v sedackach...
DVD: to je rozumny, tak jsem premejslel ze by se pak nemusel trefit stejnej dezen ty kozenky, ale takhle.... nejdriv sundat starou dat prechodnou a pak zas zpet ! Inu vic hlav vic vi 😉 Ani jsem to nijak nezkoumal samo pokud to drzi na origo uchytech zadni sedacky tak jen to calouneni C sloupku. Ja tam mam chyceny sportovni pasy ale asi to predelam tak jak to ma byt do toho zadniho plata....
Ale koukám že se opakuji,to už Chrobák vlastně psal.-)
Psal jsem snad někde,že je mi auto cennější než vlastní dítě?!


Jinak jsou i jiné možnosti uchycení kindersedačky.Kdo nechce prcka vozit vedle sebe,vzadu kotvy jsou,stačí jen odendat origo tapec ze zadního sloupku (bez nutnosti vrtat ho na hulváta),plácnout tam jinou koženku a pak to zase po čase přehodit.A představte si,celá ta operace je bez újmy na originalitě.
Já na to zase koukám jako na super dobový doplněk 🙂





V eRku vzadu stejně nikoho nevozíte, maximálně děti 🙂
čalounění na zadních sloupcích jsem na hulváta provrtal, pásy šedivé nenavíjecí z modelu 120 namontoval. jiná možnost ani nebyla. na jaře namontím pásy i vzadu vpravo. vypadá to hezky, jak origo. žádný stroj není cenější než vlastní rodina/dcera.
No... dyť to řikám, je to o úhlu pohledu. Určitě kulivá jednomu výletu za rok asi ne 🙂 Ale kdyby takovej DejvV neměl limousinu ale pořádnej dvoudvéřovej sporťák, tak to tam urkitě má pro Elišku nainstalováno 🙂))


A Jak píše Chrob, po ukončení nutného období lze přečalounit..... nebo do těch míst ukotvit pořádný pasy 🙂
Myslím, že Michal kvůli tomu aby jednou za rok vyvezl dcerku svoje erko neprovrtá 🙂
Když už bych měl něco vrtat, řezat atd, není jednodušší namontovat pásy do org. úchytů?? Po konci jejich potřeby je zase vyhodit a max. vyměnit čaloun na zadních sloupcích.
No to je o úhlu pohledu...... jestli to někomu stojí za bezpečnost dětí v eRku tak určitě rád vyvrtá... nehledě na to že tam myslím musí být kotevní plotna min 200 x 200 mm ale i to se vše nechá udělat tak že to není nijak rušivý....
Jikra: dobrá varianta jenom v případě,když ti nebude vadit provrtané zadní plato.-)Tzn. na hulváta to vzít pěkně vrtačkou přes koženku a přes plech,skrz na skrz :-O)))
Ovšem podle §5 je Řidič kromě povinností uvedených v §4 dále povinen podle bodu i) zajistit bezpečnost přepravované osoby nebo zvířete[8] a bezpečnou přepravu nákladu





A to nevím, jak prokážeš, že jsi to zajistil 🙂
Zákon 361/2000Sb v aktuálním znění, paragraf 6





§6 (1) Řidič motorového vozidla je kromě povinností uvedených v §4 a 5 dále povinen


a) být za jízdy připoután na sedadle bezpečnostním pásem, pokud jím je sedadlo povinně vybaveno podle zvláštního právního předpisu[2],





b) nepřepravovat ve vozidle kategorie M1, N1, N2 nebo N3[2], které není vybaveno zádržným bezpečnostním systémem,





1. dítě mladší tří let,





2. dítě menší než 150 cm na sedadle vedle řidiče,
V SR,ano.Minulý riaditel policie,povedal,že je na každom,aby si určil,či to dieťa nestoji za to, aby sa kupilo auto s pasmi aj v zadu.
Dítě je povoleno přepravovat na zadních sedačkách i na přední sedačce, bez zádržného bezpečnostního systému nesmějí být přepravovány děti mladší tří let a menší 150 (na přední sedačce).
Jak je to vlastně legislativně řešeno?








V erku nemám a neplánuju dodatečně namontovat pásy, tedy není k čemu připevnit dětskou sedačku, vím, že platila nebo snad ještě platí vyjímka? Lze tam tedy přepravovat děti bez sedačky??