Kloggie: přesně takovou spekulaci jsem si pomyslel hned, jak ta zpráva vyšla. Tak to prostě chodí. Teď se udělá interní předpis, že mechanik nesmí řídit a tím se to spláchne. Sponzoři budou zas. Mechanikovu kariéru to nijak zvlášť nepostihne.





Do toho Bárta ještě rozdá pál obálek, aby poslanci neumřeli hlady a je klid.
Aleš se mi zdál jako úplně normální člověk, v pohodě, když jsem si s ním povídal na stadionu v Budapešti kde měli depo, ještě nám vysvětloval kde přesně bude rychlostka příští den kolem Dabasu abychom je nezmeškali. Holt všichni jsme jen lidi, mohlo to dopadnout i doleko hůř. Džím palce v brzké uzdravení.





PS: běžně mám tendenci usínat na motorce na dálnici při dlouhejch přejezdech
Myslíš že by s mechanikem v bezvědomí sestavili tak rychle boudu na sponzory? Tomu nějak nevěřím 🙂 Spíš by mě zajímalo, kdyby stejně boural nějakej Kamaz, jaká pohádka by se na to ušila...asi zaseklej pedál 🙂
Asi malý přísun speciálního drinku Loprais neusínej...to jsou paradoxy🙁





P.S.: O kolik sponzorů by přišel Lopraisův tým, kdyby havaroval samotný Aleš Loprais? A o kolik sponzorů příjde, když se napíše, že havaroval mechanik? Hádanka do hospody🙂
RST: no je to blbý, ale zrovna na Dakaru se tomu nedivím. Z nějaké starší knížky o Dakaru dokonce pamatuju motorkáře, který usnul přímo na speciálce (!)


Resp. na Dakaru to chápu víc než v běžném provozu, kde je celkem jedno, jestli zastavíš, popř. si chvíli dáchneš. Tady to sice jde taky, ale asi se to tu moc nehodí
Aby nevznikl dojem, že to omlouvám...





pouze jsem konstatoval, že se to stát může, nic víc, nic miň...
Neomluvitelné je usnout za volantem v každém případě, protože se občas není komu omlouvat, ani si neumíme představit v jakém jsou vypětí sil a hold se do týmu dostal někdo slabší. Je to hloupé, ale stát se to může...
Z mýho pohledu je prostě neomluvitelné usnout za volantem při závodě, byť při přejezdu. A nehodlám to srovnávat s cestou rodinky k moři nebo na jednání přes půl evropy. Závod je prostě něco jinýho a je jedno, kolikátý byl. Kdyby to přepálil a rozbil auto, to zkousnu, ale usnout a zničit tak naděje a snahu mnoha lidí, o škodě v penězích nemluvě...
Znít to divně může, ale stalo se...





Hlavně, že jsou více méně v pořádku...





Jel svůj první Dakar, v ostrém závodě řídil Loprais a mechanik "odpočíval" a na přejezdu pak usnul... Kdo jezdí často autem, kde zbytek posádky spí, ví, že to není tak těžké... Bohužel je to i můj případ, jakmile naložím rodinu do auta, všichni během chvilky usnou (manželka i děti), pokud jedu kousek je to "brnkačka", ale jednou mě probral hukot od krajnice na dálnici a po druhé můj vlastní podivný manévr... Nestává se mi to běžně, ale holt se to tak sešlo... Navíc v kombinaci s tempomatem (což nejspíš nebyl případ Lopraisů), je to vražedná kombinace...
Dva si dáchli a třetí taky, každej zná z delších cest, kdy celá posádka až na řidiče chrní... To je pak lepší se na to vykašlat a dáchnout si taky... Jen to v Dakaru jde špatně 🙁.
Chápu, že je to makačka, jet takovejhle závod, ale aby usnuli 2 spolujezdci a pak ještě zachrápnul i řidič, to už mi zní trochu přitaženě za vlasy...
sleduji, je to smůla rozjetý to měli dobře. Co se Ti nezdá na příčině nehody?
Není to sice retro, ale nechci zbytečně zakládat další téma. Loprais včera na Dakaru bohužel skončil: http://moto.sport.cz/clanek/196372-nehodu-lopraisovy-tatry-na-dakaru-zavinil-mechanik-usnul-za-volantem.html


Příčinu nehody mi ovšem hlava moc nebere...
Pro všechny kdo zmiňované retro nestihl a nebo ho touží mít v archivu:





http://www.ulozto.cz/12149512/retro-rallye-pariz-dakar-avi
8 kolu jsem si sám tehdy kreslil, potřebuje opravit pár detailů a něco dodělat a je jak živá. A dělal jsem ten model v tom roce, kdy jela. Podle pár fotek a prospektů sériovejch tatrovek.


A když to vemu podle ceny, tak papírařina je rozhodně nejlevnější, to je pravda.
Radku, pokud už se člověk chce a má čas na to v něčem hnípat, tak z Tebou uvedných možností skýtá papírařina spoustu benefitů. Kromě toho, že finální produkt vzniká z 2D podoby, kdy je vše postupně vytvářeno do třetího rozměru, je to hobby za bezkonkurenční cenu.





Když u tady Čapájev nadhodil "Totalku" tak třeba zde http://www.spidamodels.cz/index.php/goods/view/33/TATRA_815_VT_26_265_8X8_1 je zmíněný model ve dvaatřicetině za krásných 195,- Káčé. No uznej sám, půl roku zábavy s krásným výsledkem a spousta radosti za tyhle prachy. Kde bys to u skutečných aut, plastikových modelů a nebo kovových modelů našel ?
Pamatujete na Dakarskou 8kolku 🙂
RST :Miniboxi to byla nádherná záležitost lepil jsem je ještě do svech 17let 🙂


Vycházeli tam úžasný věci.Postupně jsem se je snažil dostal do dokonalosti kdy jsme si vytvářeli vlastní barevný varianty vozů ve Photoschopu a pak to na černo tiskly na školní tiskárně.Pamatuju si jak jsme je i stříkali bezbarvím lakem aby se tím zpevnily .
Nepařím Dakar, tak jsem to v názvu opravil. Všiml jsem si toho až teď.
Od Mnti- systemu se dá stále dakarská LIAZka koupit. I když to je jen takový "hrubý" model..
Čapoun: znám se přes 20 let s tvůrcem miniboxů, i když posledních asi 10 let jsem ho neviděl... nějaký miniboxy pro sebe jsem taky tvořil.
Spousta krásnejch modelů, jen člověk neví, co by měl dřív dělat... skutečný auta, a to ještě starý nebo nový, plastikový modely, kovový modely, papírový modely, sbírat literaturu, psát knížky...
Pamatuju jako kluk Seriji papírových Dakarských Miniboxů v ABC.
Papírový modely dakkarek ... to jsi mi připomněl, by sis rozuměl s Romanem Hruškou 😉





http://www.spidamodels.cz/
Viděl jsem to na Silvestra. Protože tyhle kalendářový radovánky a celosvětový běsnění mě nijak zvlášť neoslovujou a TV estrády už nějak nemaj tu šťávu 70. let, koukáme zpravidla už několikátý silvestr na retro na 24.


Já si ještě podle fotek v časopisech stavěl papírový modely těch aut. Mám to dodnes všechno schovaný a z dobovýho tisku bych asi doved dát dohromady celkem slušnej přehled účasti našich kamionů na Dakaru. Zejména ty začátky.
Moc pěkný Retro o Ralye Paříš Dakar.Taky jako malej kluk jsem fandil.Pamatuju jaký byli reportáže ve světě motorů v ABC atd....





http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani//10176269182-retro/211411000360044/