A další zajímavá expedice, sledujte facebookové stránky Ládi Ladiče.
Už tu někde proběhnul důvod závady? Docela by mě to zajímalo. Jo a jinak kdo nesleduje, jsme s našimi expedicemi docela pozadu za Trabanty, na tuto expedici teĎ odjeli oni: http://sphotos-g.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/427410_10150227424294956_753180271_n.jpg
za celou dobu se dnes ozval jediný, a to Chrobák Sáček, hádal spojkové ložisko. Bohužel ač jsem avizoval že hučí tak prohučelo na druhé převodovce celé Alpy a hučí dál. někdo jiný, jiný tip ? 🙂
Tak hlavně že jste v pořádku doma... ty fotky jsou úžasný. Prostě , když vyjde počasí tak je to nádhera 🙂
dali jsme noční přesun z itálie a ve tři ráno jsme v pořádku dorazili domů.
Rozluštění převodovkového zámrdu vyhlašuji u kořalky z livigna na mártyho srazu ve skalici.
detail. tip : nehledejte v tom záludnost, je to jednoduché....
vyhlašuji tipovací soutěž, odhalení důvodu, proč se převodovka tak totálně vysypala.
. ahoj ! .
sýrarna ve švýcarsku, při výjezdu na passo
pršuta kolem 20e/1kg
flašky jsou litrovky
takhle stojí kořalka v ráji 🙂
cena benzínu v Livigno 🙂
při výjezdu pavel na simce pozdě pustil topení chlazení vodou karburátoru. a za 5min. jsme frčeli dál. jo a navíc u benzínky v Livigno natankoval místo benzínu naftu, ale naštěstí jen 3,5L 🙂
klesání 16% a 19%
Ahoj, ano dvě auta. Dnes zase pár pass. Další moc pěkné je passo Gavia 2652m.n.m. uzka silnici pro jedno auto jen tak tak, do zatáček není vidět a musí se troubit...
No Budha pokud se nemýlím tak Karkulka a Simca only.... Vypadá to tam úúúúža já zažil letos jen Brenner passo a tam chcalo a chcalo a chcalo, ale nám to bylo jedno neb jsme po 14ti dnech slunečné dovolené valili domů...


dejvV news : Ahoj, dnes 4 passa : Berniapass,Malojapass,Splugenpass a passo Bernardino. Absolutně nejkrásnější je Splugenpass z obce Chiavenna, hezčí než Stelvio a Grossglockner. Už jsme zase ve Švýcarsku spíme u obce Splugen.


Zítra zase vyžereme nějaké passa a natankujeme plné nádrže v Livigno, nakoupíme kořalku a přes passo Gavia směr domů, ahoj !


Tak šťastnou cestu domů dobrodruzi 🙂
Safra,... tomu říkám počasíčko. Fakt závist.
Sakryš to by se jelo na kole 🙂 Ale vidím tam nějak podezřele málo aut, kolik vás nakonec jelo?
Ahoj ! .
výjezd na Stelvio, uzka silnice a vracecí zatáčky
panoramata 🙂
. 🙂
v kempu v Livigno jsme potkali čechy, kteří byli s námi na AOS na švanda kapu. svět je malý. přivezli si anglická autíčka. v zatáčkách vzadu občas lupalo. tak jsem toho využil a dotáhl nápravy a most na převodovce, byl povolený.
ve 2 letech, 3/4 výšlapu šla Eliška sama a večer ještě lítala po kempu. to není možný. děti narozené v novém tisíciletím, asi nový model s biomotorem. 🙂
karkulku jsme nechali na parkovišti na passo Eiro 2208m.n.m. a dali pěšší výšlap na Mont da la Néf 2785m.n.m.
pěšší výjet, počasí nám přálo
ráj na zemi 🙂
příjezd do Livigno - italská bezcelní zona.
švýcarský passo
švýcarsko
passo Umbrail 2503m.n.m. do švýcarska
vecer tam nikdo nebyl a pocasí lepší být už nemohlo...
passo Stelvio
passo Rombo 2509m.n.m.
Ahoj !
výjezd z obce Solden, za 12km výjezdu si řekli o 14e...
2829m.n.m. nejvyšší silnice v alpách, bohužel slepá, takže se nejedná o passo, ale boží
Ahoj, zmena, vcera jsme byli v kempu ve švýcarsku, nádhernej kemp. Ted jsme v kempu v Livigno. Asi tady zajdu emigrační úřad 🙂 v kempu je WIFI, tak se pokusím dát pár foteček
Hltám info plnými doušky a těším se na další. Doufám, že se dočkáme nějaké rozsáhlejší reportáže okořeněné fotkami nádherných výhledů.
DejvV :Ahoj, aktuální zprávy, změna Livigno, bomba Italská bezcelní zóna. Jamesson , Tulamor flaška 9 eur, Litr benzínu 1,138 eur ! Tady bych chtěl žít 🙂 Dnes passo Ofenpass, tunel do Livigno a passFoscagno, pěší výlet na horu M. foscagno i s dětma. Kemp Livigno včera v noci tu mrzlo, zítra další passa....


Ahoj dejvV
DejvV: Ahoj, dnes hustokrutý. Tři passa za den ! Rombo a teď jsme nahoře na Stelviu . Počasí neskutečný azuro, panoramata berou dech, zatáčky na Stelvio krutý, úzká silnice a samé vracečky.


Dnes jízda bez poruch, Karkulka ani Simca nevařily. Výjezdy na jeden zátah.


Třetí passo bylo slepé, ale nejvyšší co jde v celých alpách vyjet.... 2829m.n.m.


Dnes ještě chceme dojet do Livigna, zítra pěší tůra.


Zdravíme celou eRkařskou rodinu z webu.


Ahoj dejvV
DejVe, koukám, že Zlatý pacoš za rodinu je v dobrých rukách...





Mě by po těchto zážitcích manželka asi zabila a nikam by se nejelo... 😀
Takže letos mnohem dobrodružnější než loni, snad to dobře dopadne 🙂
Takže informace z expedice od dejvVa : v tuto chvíli nocují v Soldenu a zítra ráno vyráží směr Itálie.


Dnes opět drobná závada , která ale nemůže Škodovku zastavit, po ujetí cca 300km začal být cítit v autě zápach, až tak že z toho holky začaly kašlat, tak David zastavil, vyházel věci z zavazadlového prostoru za zadními sedačkami a objevil vařící se baterku..... chybička se vloudila při zpětné instalaci motoru, byly přehozeny přívody k alternátoru, a bylo to. Baterku vyndal ochladil v potoce , dolil cca litr destilky a pokračovali dále.....


Tak šťastnou cestu.....
DejvVe hodně štěstí a dávejte o sobě vědět, odpoledne jsem měl od Tebe nepřijatý hovor ???
Šťastný zbytek cesty!
Pěkná paseka, docela by mě zajímala příčina.


Šťastnou další cestu a koukejte dát vědět jak pokračujete, sedím u PC hladovej po informacích.
Za sobotu jsme převodovku vyměnili. Dnes frčíme směr passo Stelvio. Držte palce 🙂 alespon pocasi se snad začíná lepšit...