Chtěl jsem se zeptat, zda-li je nějaká šance to od nich vymoci zpět, pokud jsem již před 3 měsíci zaplatil za vozidlo, které bylo 16 dní nepojištěno.
To dejvV: děkuji ti za vskutku ostrovidné zhodnocení mého duševního stavu, rovněž tebou zmíněné argumenty proti mé konstrukci, která byla formulována jako otázka mě donutí k delšímu zamyšlení.





Proč bych něco podobného nemohl napsat na net? Máš pocit, že to něčemu odporuje? Nenapadá mě zákon/paragraf co by se dal napasovat na níže popsané. Podvod těžko, nikoho nepoškozuješ a při obhajobě smíš lhát bez toho, že bys za to mohl být nějak postižen.


Takže otázka je, jestli to co jsem popsal by mohlo uspět jako obhajoba podobná Davesově stání na vlastním pozemku, aniž by ses vystavoval nebezpečí pokuty za neodevzdání RZ. Pochopeno?





Tebou zmíněný edit funguje, zdá se, jen u zaregistrovaných, nemáš nějaké další dobré postupy?
ano, omlouvám se.





V případě dotyčného "bla", určitá mozková disfukce musí být, jinak to přece není možné, aby takto uvažoval, dokonce vědomně a jestě to napsal na web.





http://cs.wikipedia.org/wiki/Dement
Přátelé, nezacházel bych do osobních invektiv, typu demente apod... není to vhodné diskuze na úrovni.
Když už je tu reč o depozitu. Jsem si vzpoměl že mám doklady na Barkase busíka v depozitu. Lze doklady vyřadit z evidence klasicky na čestné prohlášení v depozitu ? řešil jste tohle někdo ?





Naše povinné ručení neplatí také pro Kosovo, na týden za motorku jsem platil 10e. Chápal jsem to tak žesi udělali zákon a vybírají penízky na zničenou zemi. Která ovšem zas tak zničená není a je krásná...





bla: demente, edit je. po odeslání příspěvku se ti objeví smazat. stačí když si to po sobě přečteš. CTR+C, smazat, CTRL+V a opravíš chyby.
Bez platné stk nejdou pouze vytáhnout.
Jarda: Do depozitu jdou vložit spz bez stk i s ní. Někde jsi opět slyšel nejspíš nějakou dezinformaci. Nedávno jsem tak deponoval spztky z mojeho embéčka které stk nemá už jakou dobu,dokonce jde vozidlo bez stk a povinného rušení i přepsat pokud hned po přepisu dáš značky do depozitu.
Davesi, ale do depozitu lze uložit vozidlo pouze s platnou STK, nebo se pletu? Co pak dělat se značkami nepojištěného vozidla bez STK?
bla: Tvůj nápad není špatný, ale já bych do toho nešel, kdyby se to provalilo, někdo se v tom začal rýpad, byl by z toho parádní podvod dobrý na kriminál...
Jen doplním, že mám eRko u ČPP a ručení mi za rok vyjde na 398 Kč, tak ho platím dál, ikdyž mi auto drtivou většinu času stojí v garáži.
Zrávy - správy, ach jo, chybí edit. Chyb si prosím nevšímejte.
Chlapečku? No dobrej komentář něčeho co jsi nečetl. To "y" mi trochu ulítlo skryté pod ami,emi, ími. Pardon. Stejně tak nerozumím nutnosti podpisu v internetové diskusi. Zůstanu do budoucna pro přehlednost u bla. Prosím dále nerozvíjet.





K rozvinutí mnou nadhozeného SCIFI. Dobrá záznamy v Asii jsou. Píšeš o záznamech osob, lépe se bavit, ale o záznamech vozidel. Mohl řídit i ruský/čečenský/čínský občan. Jsou běžně, pokud vůbec, takové údaje dostupné pro úředníky ČR? Jen na okraj - jak moc velký problém bude jazyková bariéra (překladatel taky není zadarmo a při dnešním stavu státní zprávy)?





Pokud to vezmu reálněji, na zelené kartě jsou uvedeny státy pro které platí pojištění. Např. po pevnině docela dobře dosažitelná Sýrie, mezi nimi není. Zápujčil jsem vůz známému - občanu Sýrie, který vykonal cestu a pobyt ve své rodné zemi mým vozem. Řekněme 1 rok, mám smlouvu o půjčce. Vůz byl pojištěn dle jejich zvyklostí, jak moc půjdou do hloubky s ověřováním právních požadavků Sýrie na pojištění vozidel? A z tohoto důvodu jsem já logicky poviné neplatil. Nebyl důvod - vozidlo pojištěné bylo, navíc bylo na území jiného státu, pro které by, u nás uzavřené ručení, neplatilo.





Na závěr, mám pocit, že Nejvyšší správní soud již jednou ČKP a presumpci viny zavedenou v tomto zákoně odmítl (prokaž pojištění resp. nevinu), jako odporující Listině základních práv a svobod. Proto ČKP ÚDAJNĚ nejde do dalších soudních sporů.





Pokud píšu něco nesrozumitelně tak se omlouvám, špatně se mi v tom malém oknu orientuje v textu.
Jenom doplním Stanleyho, v našem státě jsou skutečně situace, kdy ty můžeš něco tvrdit a je na úřadě prokázat ti, že lžeš, ale existují i opačné, kdy ty jsi povinen své tvrzení doložit a myslím, že toto je jedna z nich...
Chlapecku, az trosku dospejes a naucis se alespon podepisovat, tak sem prijd a muzeme o necem smysluplnem diskutovat. Jo, mimochodem hranicni zaznami se pisi s trdym Y.





Do te chvile predpokladam nikomu nestojis ani o to, aby cetl tvoje prispevky. Ani me ne. Ale nemam cas a naladu travit cas ctenim tvych prispevku.





OK?





mmch, ver mi, ze v Asii jsou hranicni zaznamy o pohybu osob (nejen osob) velmi propracovane. Byl jsem v Rusku a vim o cem mluvim.
Proč bych měl proboha dokládat jak se tam dostalo? Ať mi prokáží, že lžu. A i kdyby to došlo tak daleko, tak tam holt dojelo po vlastní ose. Čína byla ještě včera prokazatelně dosažitelná po pevnině. Myslíš, že existují tak propracované hraniční záznami o pohybu osobních vozidel? Nebo, že budou tak snadno k dispozici?
hmmmm, to je skvělá připomínka a jak doložíš, že se to auto tam pohybovalo, dostalo?
Nedalo by se argumentovat, že vozidlo se pohybovalo např. po Číně, nebo jiné zemi pro kterou neplatí v ČR nabízené povinné ručení? Vozidlo pojištěno bylo, tedy v Číně, dokument o pojištění je psán rozsypanou rýží, račte si to ověřit. Přeci nemá smysl pojišťovat auto pro Evropu pokud pobývám (auto) v takové zemi, na kterou se pojištění nevztahuje.
Na trhu existují také sezónní povinná ručení (pro OA starší 20.ti let),kdy si pojistitel určí měsíce,kdy bude vozidlo používat a RZ mu tak zůstávají celoročně.Samozřejmě,že pokud vozidlem způsobí škodu mimo tyto určené měsíce provozu,vznikne mu povinnost uhradit při spoluúčasti 90% škody.


Jinak souhlas s Davesem,pokud by došlo tuhý na tuhý,mít RZ na vozidle,kdy není povinné ručení je protizákonné a tedy i trestně stíhatelné.-)
On ten postup je všude dost podobný. Většinou první reakce je zamítavá a často zcela zcestná - jako kdyby to ani nikdo nečetl a rovnou to zamítl s nějakých standardním textem. Na druhý pokus už začíná jakási diskuze, nicméně většinou opět s odmítavým stanoviskem. A na třetí pokus konečně uznají pravdu. Možná z obavy, že budou následovat další pokusy, což bude nutně znamenat větší a větší opruz - interesovanost obou stran, studium podkladů a tak.





Nicméně bacha na to, že ze zákona je sankce za neodevzdání RZ(SPZ) až 20 tisíc korun. A pokud skončí povinné ručení, vzniká povinnost odevzdat RZ. Takže zcela bezpečně se nechá uhádat nepojištění 14 dní (bývalo 10), což je lhůta pro vrácení RZ. Čistě teoreticky by pak ČKP mohla podat podnět na registr vozidel, že máte nepojištěné vozidlo a neodevzdali jste ve stanovené lhůtě značky.
kuuurnik a ja to u feldy zaplatila ... jednalo se o tri tydny, kdy nebyla po odkupu provozovana, protoze stala v servise a opravovala se po nehode ... ale ja nemela tu silu se s nima dohadovat a ten litr zaplatila ... kurde ... no co, priste - ktere snad nebude - to zkusim a vam, co jste se nezalekli gratuluji 🙂
Ahoj ve spolek, asi největší díky patří Davískovi, protože ten byl první který se nenechal jebat a vyhrál to. Potom následovali další včetně me 🙂





Od ČKP mi přišel papír že případ ukončili a dlužnou částku nepožadují.





Jedná se o škodu 120L na klasických bílých značkách. Neplatil jsem cca půl roku. Napsal jsem dopis/opis ze zákona že motorové vozidlo stojí v soukromé garáži a tudíž není provozováno na pozemních komunikacích s příslušnou omáčkou. Napoprvé mě vyfakovali, napodruhé jsem napsal to stejné a hle jde to !





Vyšlo to !





Sice jsem ušetřil "jen" něco přes litr ale kamarád cca 25tis 🙂





Nesmíme se nechat jebat!





Mám radost, čus, dejv.