Matně tuším, že se možná nějaký takový divnorozměr vyskytoval mezi bordelem v garáži, ale dvě asi nebudou. Když nezapomenu tak se ti podívám.
Nemáte náhodou doma někdo přebytečný slušný gumy 155/70 R13 ? známej jednu zničil, a potřeboval by přezout aspoň jednu nápravu na dojíždění do práce. Není to na škodovku pro rejpaly 🙂
Dezen OR34 totiž není špatnej, je to kopie Michelinu ZX, hodně dělá věk 😉.
Jinak přestože to pojišťovny dělaj s chutí, tak pokud se ozveš (případně i s žalobou), tak pokud neprokážou, že to byla příčina nehody, tak platit musí.
Myschak: nevim, zatim jsem to nastesti nemusel pokouset a nez budu muset, tak snad dostanou rozum 🙂





Lucinka: tak tak, i ty proklinane protektory od vranika jsou zlate proti letitym OR6. Nejdnou misto kluziste jedu po silnici 🙂





Zajimave ale je, ze na 120ce kde mam OR-34 (konkretne teda Matador MP4) mi to az tak strasne neprijde, mozna jeste nejsou tak ztvrdle... Ale uvidim co budu rikat az prezuju misto nich na 175/70 brilantisy - uz jsou v garazi pripravene, jen nevim jestli prehazovat kola jen na eRekce, kdyz pak auto bude delsi dobu odstavene z duvodu vicenasobne transplantace organu 🙂
Ja nejsem zrovna zavodnik 🙂 a prujezd kruhovym objezdem v normalnim tempu a ne za kvileni gum nebo dverma napred je taky nekdy fajn 😀 ... opravdu jsem az neverila, jake zlepseni po prezuti na nove pryze nastalo ... slune krasne sedi 🙂
Na druhou stranu OR36 jsou jak bačkůrky, auto krásně měkoučký, na naše silnice ideální, jen musíš jezdit pomalu 😀


Já přezul na matadory 165/70 R14 šmoulinku a jízdní vlastnosti se poměrně zlepšily oproti maborum. Ty byly na vodě jak na mejdle.
A ja jsem Barum OR 36 letos vymenila za Barum brilantis a ano, ustupek originalismu, ale ten pocit z jizdy ...mmm ... OR36 jsou v garazi, ale mam pocit, ze uz jen a pouze na ozdobu ... souhlasim s marinkem, gumy jsou pul podvozku ... 🙂
Za 165/70 R14 mě nikdo nikdy na technické nevyhodil. Nebál bych se toho. Jediné, co mě napadá, zda by pojišťovna nesnižovala plnění z povinného ručení při způsobené havaárce....
Trochu jsem pátral na webu





Toyo už nemá na svých ofic stánkách náš rozměr uveden http://toyotires.com/. Otázka jestli jsou ještě nějaké zbytky ve skladech....





Nankang naopak stále náš rozměr vede - viz tabulka - http://www.nankang.com.tw/home.php?fn=eng/product_1&no=8&pno=7 - a to dokonce ve dvou provedeních - taiwan production a china production


Které provedení se prodává u nás těžko říct
Ještě taky protektory od firmy Protektory Praha: http://www.protektorypraha.cz/ Přejel jsem na nich evropu (na přední nápravě, na zadku byly pneu Ḿabor, taktéž již nesehnatelné) a problém jsem neměl.





Jinak pokud vím tak bez problémů jezdí lidi na 165/70 R14, takže co nazout na plechové disky je, spíš nebude s čím jezdit na technickou.
Přidám se k tématu...





"Dostupné" pneu v originálním rozměru 155/80 R14 (155 SR 14) dle webu jsou:


a) protektory Vraník


b) Toyo 310 - tyto jsou sice v e-shopech uváděné ale nemá je nikdo skladem a na mé telefonické dotazy jestli je seženou dostávám udpovědi že jim je jejich dodavatel Toyo pneumatik nedodá že už nejsou


c) Nankang CX 668 mě neznámá taiwanská firma





Zůstavají varianty Vraník nebo Nankang - s protektorama jsem jezdíval kdysi dávno na své Š110L a měl jsem i jedny zimní na Fábii - kromě větší hlučnosti jsem s nimi neměl žádné nemilé příhody které jsou líčené na webu.





Nankang je pro mě velká neznámá, nemáte někdo s nima zkušenost?





Dostáváme se do situace kdy nebude co obout na originální plechové disky.
My nesmíme ani naznačovat 🙂))


To byl asi nějakej odpustek ne ??? Že to bylo tak rychle 🙂
Jirko, nevím, co jsi tím chtěl naznačit...😀





U nás "tichá domácnost" skončila už v neděli odpoledne 😀
Kdo byl v České Skalici, ten vii...
Petkar Petkar ??? 🙂))))))))))
Vrrrau
Abyses M8 nedivil 😀
Myslím, že nikdo z tohohle webu není Myšákoj bližší než mkupe 😀.
GG jel na plechách s poklicema sprint myslím. A mám takový pocit že jsme se o tom bavili že koupil nové pneu dle origo rozměrů. on má na Boruvce vše origo, tak trochu ortodox je Myschak i zacenu menšího pohodlí 🙂





Ale třeba se pletu. (ve vfšem) 🙂
Dobře děláš, zbav se toho! Já si opatřil zánovní gumy a nemohu si to vynachválit.
DejvVe, omyl, Myschak, pokud nejel GG na kopretinách, jezdí ty 20 let starý OR 34...
kdyby naši tatínkové a děděčci byli ortodox vetranisti a jezdili dobové pryže, tak každý druhý eRko už nemá...
Víte jak mi bylo když jsem se musel rozloučit z důvodu stáří s legendárními OR27 Barum Racing ??? Bylo jim 25 let.... hezkej věk pro holku ...ale ne pro pryž 🙂
Dá, ale pneu jsou půl podvozku, investice do nových je dobrá volba.
A to já jo...a na OR6 a stejně žiju...dá se přeci jezdit i na takto starých galuskách 🙂
Myschak sice ma něco jako OR34, ale nové! Nejel GG2011 na 20let starých gumách...
Děkuji za nabídky ale po víkendu jsem záměr přehodnotil...





Bylo mi "domluveno" a navíc povozil jsem se s Myschákem, který jezdí také tyto old pryže, žádný psí kusy na nich nevyváděl a odvvalují se stejně tragicky - auto při určité rychlosti poskakuje.





Tedy zmoudřel jsem a zainestuji do nových pneúmatik. Děkuji všem za nabídky a tím končím tohle vlákno.
Tak mam 4 kusy 5-6mm vzorek, krásný ..... kód výroby 486 🙂)) tvrdý jak puk..... pokud je chceš někam na výstavku , tak přímo ideální ale obout si na auto 22 !!! let starou pryž nevim nevim 🙂


Máš je u mě J.
Tak jsem se ho ptal a nechá je obě za 150kč, mám to cca 5km, takže pokud je budeš chtít tak ti je vyzvednu


http://skoda-virt.cz/cz/inzerce/kola-a-pneumatiky-prodej-cz/160683-2ks-or34-na-dojeti/
Pořád sem si lámal hlavu, jak asi naplnit §144 TZ, "účast na sebevraždě", tak už to vim =-O Ste cvoci😀
Schválně se zítra podívám zdali jsem je nevyhodil.... dostal jsem je obuté na Apollech ale myslím že byly rv 1986. tzn. echt cool🙂


samo zadara 🙂
Bohužel nemohu sloužit ale myslím,že lepší nový protektor než stará mrcha 😋..nehlede na to,že tyto gumy už jsou dávno předčeny,takže o jízdní dojem ti asi nejde,spíš o ten estetický a ten ti splní i ty proklínané protektory které náhodou nejsou zas až tak zlé..
Známý něco měl, tak se ho zeptám. Škoda že u nás před pár týdny zavřeli kovošrot, byla jich tam spousta.
Podívám se, ve stodole mi auta možná na nějakých OR34 stojí, ale budou to staré mrchy, i když třeba málo jeté.Namísto toho bych mohl nabídnout 2 nové a 2 zánovní celoroční Pirelli. Sice taky cca 6 let staré, ale velmi dobré.
Měl bych na Vás takovou prosbu...,





při řádění na HG a ze samé radosti, že jsem na sprintu dal Myschaka "o dveře" se mi podařilo zničit zánovní pneu 165/80/13 - OR34..





Sháním, nové, zánovní, nejeté nebo mál jeté Barumky o udaných rozměrech a vzorku, ne protektory. Jednotlivé kusy, potřebuji celkem tři kusy.





Ne Matador MP 4, Vraník a jiné výrobce. Inzerce zatím mlčí, třeba něco doma máte a z principu na tom již dávno nejezdíte, nebo o někom víte, kdo je má a nechal by je za nějaký rozumný peníz.