Jaké auto za 30 až 60tis.

On je koncern dost sázka na jistotu, takže asi proto (český spotřebitel má dost averzi k riziku a je konzervativní). Saab/Rover je levnější protože je lidi neznají a proto se bojí, u japonců se asi bojí cen dílů.





No a francouzských aut se lidi bojí přesně z opačného důvodu než Saabů - protože je znají 🙂
No ja jsem toho nazoru, ze ceny ojetych koncernovych vozu (predevsim SKODA a VW s motorem TDI) jsou na ceskem trhu predrazeny. Vsichni to chteji. A ja porad nechapu proc... ??? Vozy jinych znacek - ano, mozna trosku exotickych jsou uplne nekde jinde (Saab, Rover) / neexoticke znacky jsou take radove levnejsi: at to jsou japonska auta, tak (i kdyz mne nevyhovuji) treba vozy francouzske provenience. Ohledne beznych spotrebnich veci jsou exoticke znacky (treba zmineny Rover nebo Saab) v zasade v pohode. Sam mam Rovera v cabriu a bezne spotrebni veci nejsou problem. Ano, mozna na nektere dily cekam o den dele a nekoupim to na 1-ni vrakarne, ale pocit exotiky, vyjimecnosti a prijemneho pocitu z uzivani tohoto auta mi bohate prevysi obcasne problemy s nekterymi specifickymi nahradnimi dily a prumernost a sedivost koncernovych aut... Nehlede na to, ze u koncernovych aut mam vetsi pravdepodobnost ukradeni a nebo ze je pred nakupnim strediskem proste nenajdu 🙂





Stanley
Nevím jestli bych za auto s takovým nájezdem dal takové peníze... motor 400 tisíc možná vydrží (a možná taky ne), ale pokud vydržet má, určitě do něj budeš investovat (ano - spojka, turbo, vstřiky - takže připočti 30-50 tisíc k ceně auta)... a nájezd neovlivňuje jen motor ale spoustu dalších věcí, které prostě začnou odcházet a budou stát peníze.





Já jsem za poslední servis dal 28 tisíc a nemám najeto o moc víc (do servisu to šlo s 287 tisíci tuším). A do motoru se při té opravě krom výměny oleje nešahalo... A už zase teď něco řeším (elektrika centrálu a spol), loni jsem řešil nefunkční klimu... začínám mít nepříjemný pocit, že to auto už se přehoupává do fáze svého života, když už problémy nebudou úplně vzácné.





Zdá se mi to dost... loni šéfová prodávala Volvo V70 r.v. 2002 v krásném stavu s nájezdem asi 230 tisíc (benzínový pětiválec 2.5, LP-turbo) a šlo za 80 tisíc... jasně, rozdíl ve spotřebě tam bude značný, ale pokud si ten rozdíl ceny rozpočteš do toho plánovaného nájezdu (150 tisíc) a vezmeš v úvahu o kolik lepší je ta V70 auto (mám oktávii rád, ale V70 je úplně jinde) a menší pravděpodobnost zásadních investic na benzínovém motoru, tak mi to nepřijde nijak dramatické...
Kolegině z úráce bude prodávat Octavii II z roku 2005 s plným servisem a poctivými 250 tis km. Motor 2.0 Tdi 103Kw. Výbava tuším elegance. Cena cca 120 000kč. Myslíte, že by to byla dobrý koupě? Vydrží ten motor aspoň 400tis km? S čím u takového nájezdu do budoucna počítat, spojka, turbo, vstřiky?
dejvV: dobře bourané auto má předpoklad schopností (a možností) si to opravit - což u mě bohužel splněné není. Samozřejmě, člověk má vyzkoušet "všechno", ale jisté vědomí hranic (alespoň momentálních) vlastních schopností není špatná věc 😉





Podstatnou vlastností spotřebáka u mě je skutečnost, že se o něj nebudu starat nad rámec doplnění paliva, kapaliny do ostřikovače a když to bude nutné tak výměny žárovky - jinak pouze sleduju počítadlo, jestli už se náhodou neblíží doba kdy to zase mám odevzdat někomu kdo se tím živí aby provedl to "ostatní nutné"... to fakt bourané auto nesplňuje...
Kamarád Mike (bývalý erkař, občas se mnou jezdil na srazy, někteří budou znát), je zarytý volvista (od té doby,co ho ve fáčku sešrotoval kamion), měl původně 850 2,5L 10V (nějakých 145 HP, v době kdy to koupil to byl výkonově hodně na špici vůz), na nějakém volvosrazu měl možnost se svézt v 850T-5R v provedení kombi. Prý neskutečný zážitek, ale jenom na svezení pak hned vrátit klíčky majiteli, na tom autě je téměř vše jinak a jakákoliv oprava je darda...





BTW: Od Mika je hláška: "Jaký je rozdíl mezi volvosrazem a erkařským?"





- Na volvosrazu se majitelé sjedou z dálky, sednou si do hospody a kecají, kdo kde byl na dovolené volvem a jaké to tam bylo...





- Na erkosrazu se majitelé sjedou z blízka a už v pátek začínají pracovat na tom, aby v neděli mohli odjet domů a nějak dojeli 😀
dragon: A co třeba dobře bourané auto za třetinu ceny ?





Saab/Volvo, hoodně informací najdeš tu





http://forum.volvoklub.cz/index.php





Co třeba tohle ? Hodit do toho plyn od Prince...





http://www.sauto.cz/osobni/detail/volvo/v70/11776349?goFrom=list





tohle konrétní auto, info, zde http://forum.volvoklub.cz/viewtopic.php?f=7&t=37053





Airovka 2,3T nech se v tom svézt...
Z Itálie mám sám, nebo v okolí 4 auta - technicky pohoda, karoserie drobné nedostatky, v interieru se často kouří, a naprosto beze stop koroze - i šrouby na podvozku 14letého auta jsou pořád zinkované.
Tady to bylo jednoduchý - mezi Rovery a jinými angličáky se pohybuju 6 let, takže informací jsem měl dost.


Obecně platí, že nejlepší zdroj jsou fora fanklubů značek,a pak samozřejmě co nejvíc aut vidět a vyzkoušet.


Tady v tom případě padlo rozhodnutí v polovině prosince, kdy jsem pošramotil provozního bavoráka a já se chopil příležitosti pořídit si další z aut, které se mě líbí. Podmínkou bylo rychlé pořízení (auto potřebuju denně), slušný a spolehlivý technický stav, tažné a slušný stav vnitřku. Zvenčí jsem leštěnku nepotřeboval - spíš naopak, s klidem ho pak opouštím na parkovištích 🙂


....Saaby mám taky rád 🙂


Kamarád Saabista je výborný předpoklad - mimo jiné i v tom, že s kamarády se dá domluvit pořádné svezení s autem, aby sis udělal co nejreálnělnější obrázek, jak se s ním jezdí.
Itálie je divočina, ale auto z německa bych bral raději než provozované u nás, přecijen je tam úroveň silnic někde jinde. Otázkou je co se skutečným nájezdem provede prodejce. Já bych si asi něco v říši vyhlídl a pak si tam s nějakým schopným němčinářem dojel...
Ještě se zeptám co si myslíte o autech dovezených s Italie a Německa, dnes jsem se byl dívat na jednu Octavii z It. rv. 2001, nejeto 105tis km, se serviskou, 4x el okna, klima, ASR, cena 106tis( přihlášení v ceně. Pak jsem koukal na tuto krasavici: http://www.subito.it/vi/55419506.htm
KDB: Pěknej kočár. Jak podobná auta vybíráš? Dlouhodobě jsi měl vyhlídnuto?





Pro mě koupit něco podobného znamená strávit šílené množství času pročítáním často irelevantních příspěvků po různých fórech - málokdy se podaří najít nějakou dobrou "buyers guide" 🙁 Pošilhávám po nějakém Saabu jako druhém autě do rodiny a naštěstí se mezi kamarády našel již postižený Saabista, ale jinak si nedovedu představit, že bych dokázal vybrat dostatečně informovaně 🙁
Díky DejVe, tenhle zrovna tempomat nemá, ale stačilo by koupit tlačítko na volant a povolit ho diagnostikou. Na palubním kecalovi bylo 5,1, teď jsem ho vynuloval a uvidíme.
KDB: hezké, gratulace, at souží. A o polovinu levnější než Okta a také umí za 5L, narozdíl od škodofky má i tempomat. Určitě nejsou Okty špatná auta, jen mě zaráží vysoká cena. (viz, inzeráty níže od Vítka)
Chrobáku moc pěknej hadrák...to už se jejich cena pohybuje v takovýchto rovinách? Mít to někde ulité bokem, bral bych ho.
Včera jsem na konec pořídil tohle:http://www.rajaut.cz/30752-rover-75-2lcdt-svratouch


Konečná cena byla do 50tis., vzhedem ke kosmetickým vadám kabátu, které mě až tak nevadí, protože tohle auto bude denní pracant.


Technicky, až na pravděpodobně odcházející čerpadla servořízení a kosti na předku, v pohodě.
Mně se nejvíc líbí první a devátá. Jinak u daje dle PP jsou podle mně jen od oka, někomu ukazuze přesně,někomu víc,ale většinou méně. Co jsem se setkal tak nejvíce kecají koncelnová auta.
RST: u každého auta je to jiné, pokud ti čísla sedí, máš štěstí - já je beru spíš jako relativní ukazatel toho jak moc úsporně jedu, ale reálnou spotřebu se dozvím až při tankování (samozřejmě, jde z těch čísel odhadnout, ale zkalibrované to nemám). Kdybych se dostal na 2.8 litrů /100km reálné spotřeby s autem co má 4x4 (samozřejmě ne trvalé, ale rotační hmoty to má prostě víc), tak slintám blahem 🙂
Ty Octávky vypadaj vesměs docela slušně, těžko nějakou doporučit nebo naopak vyřadit. Zajímavá je ta úplně první, nebo 4.
Mě nepřipadá nijak zásadní rozdíl mezi údajem PPC a přesným spočítáním po dotankování. Občas si to orientačně spočítnu a rozdíl je tak. max. 1-2 deci. Půllitry ani litry to rozhodně nejsou.
zbyňa: Údaj z PPC moc zajímavý není, podle něj jsem se dokázal ve své chrochtávce dostat na průměr 2.8 na trase cca 60km 🙂 Ale dlouhodobý průměr dle PPC se od toho skutečného odlišuje +- o litr.





Opakuji, 1.8T je velice dobrý motor, ale pokud primárním hlediskem je úspornost, nedával bych ho na první místo...
A kolik to bylo po dotankování ?
Je to sice o něco dražší, ale zase by jsi byl unikátní...





http://www.rajveteranu.cz/4111-velorex-16350-hadrak-neveklov
dragon: fabia I brala při běžném jěždění "kolem komína" 6 - 7 litrů, pokud se jelo po dálnici tak i více.


1,8T bere kolem komína 7 - 8 litrů, na dálkových jízdách zase bere míň.


Když se jede úsporně tak už po 20 km jízdy mám na počítači prům spotřebu 6,2 - 6,4, po 50 kilometrech se dostanu na 5,7 litrů. Rekord je 5,4 litrů po 100 km jízdy, potom jsem se již níže se spotřebou nedostal.
Vitek: http://www.cimbu.cz/index.php?page=prices&lng=cze


dle ceníku Cimbu je cena čipnutí 2040 včetně DPH.
zbyňa: No, to je hezké - a kolik ti žrala ta Fabie? 🙂 Co jsem slyšel tak úspornost není její silná stránka 😉 Ten motor je určitě povedený a trvanlivý, ale úsporný prostě není:





Vitek: uvědom si, že přestavba na plyn stojí docela nezanedbatelné peníze a přináší určítá omezení - ale proč ne. Jinak 180 tisíc na 10 let staré naftě není pravděpodobné ale ani nemožné. Ale samozřejmě pokud nemáš spolehlivý zdroj, tak benzíňák je asi bezpečnější volba...





Co takhle nějaký starší Saab 9-3? Dají se sehnat za skoro směšné peníze jelikož se lidi (zcela zbytečně) bojí nedostatku dílů , jede to jako prase, úroveň bezpečnosti je víc než dobrá a dají se vesměs docela snadno upravit na E85 (plyn netuším)... v základu úsporné nejsou, ale na koupi jsou dost levné, takže by to mohlo tu vyšší spotřebu vyvážit.
Vítek, Eminem : motoru 1.8T bych se nebál, sám mám jeden v octavii I (r.v.2000). O takový problémech jsem ani nečetl, natož abych mě potkaly. Mám najeto poctivých 365 000 km a musí zaklepat na dřevo že se mě jakékoliv závady zatím vyhnuly.(pravidelná výměna oleje a rozvodů je samozřejmostí) Jediná závada co by stála za řeč byl nefunkční startér v cca 250000km. Jinak bězný spotřební materiál a výměna ložisek v předních kolech (ale to je při takovém nájezdu kilometrů taky spotřebák)





Co se týče spotřeby je stejná jakou jsem měl na Fabii I 1,4 50kW (klasické škodovácké OHV)
Osobní zkušenosti s Mazdou6 nemám. Nějaké recenze lze najít třeba zde http://moje.auto.cz/prehled/mazda/6/?rok=1&&p=1 . Onen známý auta vyjezdí od novoty do mrtě. Jezdí hodně do zahraničí (hodně Polsko). V Mazdách jezdí od revoluce a mají je i jako druhé a třetí auto v rodině. Zloděje asi budou zajímat méně než Octávky a majitelé obvykle využívají značkové servisy (+historie). Za dané peníze dostaneš pěknou výbavu.


Sám bych o tom autě přemýšlel stejně jako o Accordu.


Jinak co se týká 1,8T tak to rozhodně není motor na nízkou spotřebu, prý má i konstrukční vady, kdy může v extrémních případech zamrznout olejový sací koš od kondenzátu.
Vítku, ale já psal, že upřednostňuju aktivní...😉


Psychika je ošidná věc a platí, že čím víc máš pomocníků, tím víc se necháváš ukolébat pocitem bezpečí a snižuješ ostražitost, předvídavost... A chceš-li říct, že tak to není, tak je. Jsou auta, která Tě svým chováním a jízdními vlastnosti nakonec odradí od aktivního řízení - potom už jen odevzdaně točíš kolečkem.


Ohledně té nafty....asi se stane věc pravděpodobná jako konec světa - stanu se majitelem (sice možná na omezenou dobu) vozu s traktorem pod kapotou..


Tvoje úvaha o nájezdu je docela správná, ale není to pravidlo a vždy musíš posuzovat konkrétní kus auta. Další věc je, že auta z přelomu století jsou zhusta ještě vyráběná podle filozofie dlouhé životnosti (500tis.km nebývá problém) a nejsou zatížená serepetičkami, co vyžadují emisní normy 3,4,5.


Co jsem nasbíral zkušenosti o mém dalším autě (Rover 75 CDT), tak jsou běžné nájezdy 300-400tis a na motoru se mění jen váhy vzduchu (Bosch), sem tam nějaké čidlo, žhavičky a při špatné naftě vstřiky. Turbo minimálně. Motoru se osobně nebojím, dnes stejně největší díru do peněženky dělávají elektronická hejblata (ABS, čidla a spol)
Popř. kdybych šel do nafty tak octavie 2
dragon: Po naftě jsem koukal, ale když jsem si to přepočítal, tak mě to finančně vyjde lépe na plyn. Navíc sehnat u nás slušného nafťáka v mé cenové relaci mi přijde nereálné, většina těchto aut za peníze které mám k dispozici je z roku cca 2002 a moc se mi nezdá aby nafťáky straré 10 let měly najeto 180 tis.


Eminem: na mazdu 6 jsem koukal, ale moc toho o těch autech nevím.


vhml: za ty peníze je to více než slušné ale ta octavka mi bude jezdit za 7,5-8


Čapoun: Na octavii si taky téměř všechno opravím sám a cena dílu je taky velmi příznivá


RST: Na kolik ten čip vyšel, už jsem o čipování 1,6 něco četl, prý hlavně kůli prodlevě plynu.


KDB: Pasivní bezpečnost taky upřednostńuji,ale né vždy to pomůže
Vitek: "osobní" zkušenost to není, auto je sestry a švagra, ale radím 1.8T spíš ne-e. Motor je to skvělý, ale není dělaný na to ho "lechtat", přestavba přeplňovaného motoru na plyn je hodně drahá (je vyšla asi na 35 tisíc, ale už je to pár let) a stejně si to bere těch 10 litrů plynu na dálku nejmíň... zato je to naprosto tichý a síly to má na běžný ježdění na rozdávání (v oktávii I).





Turba jako takového netřeba se bát, já to u TDi řešil taky, ale za posledních pár let šly ceny hodně dolů a nové turbo se dá sehnat za 12-14 tisíc - skutečně nové, žádný repas. Mění se to jednou za 200-300 tisíc (a někdy ani to ne, mě ve skoro 293 tisícíh stále píská původní), to není zásadní položka.





Jinak co se bezpečnosti týká - jsem asi fatalista, ale pokud máš "nebýt", tak tě ani oktávie nespasí. Určitě je na tom s pasivní bezpečností líp než felicie, ale pořád bych spíš věřil tomu co jsem se naučil při vyjíždkách s kilem - koukat hodně dopředu a považovat všechny ostatní účastníky a priori za všeho schopné idioty a podle toho se chovat.





Pokud máš jezdit 43km za den, klidně bych koukal i po naftě, pokud ti nesmrdí (mě ne, protože jí do nádrže není třeba nalejt tolik...).
A když jsme u toho, zrovna se chystám v cenové relaci nadpisu pořídit Rover 75....mooooc se na něj těším 🙂))
Dobrá volba je Mazda6 za dané peníze se dá sehnat. Známý to v mikrospánku napral v nějaké objíždce do bagru. Prý kdyby to byla Octávka, tak by z toho nevylezl. Měl naštěstí jen pár modřin - holt mnohaletá věrnost značce se mu vyplatila. Např. http://autobazar.hyperinzerce.cz/mazda/inzerat/6854664-prodam-mazda-6-nabidka-praha/ dal by se sehnat i novější kousek a dokonce fkombíku.


Konkrétní motorizaci neporadím, na webu je dost testů.
Motor 1,8T mám v dvoutunovým Sharanu ( mimochodem solidní kus v plný výbavě za 65tisíc, rozhodne zajímavější auto než oktávka za 100 ). A žere dlouhodobě 10,5 plynu. Což je super. Jen je dost háklivej na crcání za studena, kdy se po městě palubák nestydí ukazovat 20litrů. Ale je to na každý křižovatce o roztahování 2 tun studeným motorem.
Pro Felicii hovoří hlavně cena náhradních dílů.Prakticky vše se dá koupit za hubičku.A co se týče oprav dá se většina věcí ještě udělat před panelákem na ulici.
Souhlas s KDB, felda není zas tak špatný auto, za jaký se mediálně vydává. Chce to ale zachovalej kousek, kterejch začíná být pomálu, ale jsou.





U oktávky jezdím cestovní rychlostí po dálnici 100-120, s celkem lehkou nohou na plynu. Zas tak malej výkon to na to auto není. Jede to překvapivě docela agilně, krouťák je docela slušnej a tahá "odspoda". Jede to v klidu na 5 50 přes vesnici, i to plynule zrychlí, ale samozřejmě, že při potřebě větší akcelerace je lepší podřadit. Nedělá jí problém v kile za 3 a do plnýho otáčkoměru. Max. jsem to zkoušel asi na 215 podle tacho, 190 jede trvale bez potíží, samozřejmě, že pak papá.





Ještě ke spotřebě, dle PPC - dlouhodobej průměr 6,5l/100km při průměrný rychlosti 68km/h. Průměrná rychlost při jedný cestě do práce je kolem 90km/h. Na okreskách a silnicích I.třídy, při jízdě kolem rychlostních limitů to jede úplně v klidu kolem 5,5l/100km.





Pro úplnost informací,mám to "čiplý" od Cimbu, který pro tento motor nezvyšuje výkon, ale "pouze" upravuje přechody a reakci na plyn. A je to znát, motor se chová mnohem kultivovaněji než v sériovém naprogramování a díky lepším přechodům má zřejmě i nižší spotřebu a reakce na pohyb pedálu plynu je opravdu znatelně rychlejší. Takže k tomuhle motoru to vřele doporučuju.
Ohledně bezpečnosti....dávám přednost aktivní před pasivní bezpečností. Tzn. auto "padnoucí" do ruky, dobrý výhled, agilní motor, kvalitní pneu, ale i barva auta


Z mého pohledu si přechodem od feldy ke koktě pomůžeš v pasivní bezpečnosti velmi málo - to bych volil co nejhmotněší auto, kde budu sedět vysoko. Nehledě, že takového auta si okolí víc a dřív všimne - to vidím sám, když jezdím Rangiem.


Takže feldu klidně, ale s 1,6 + kvalitní gumy, tlumiče...a nebál bych se.
RST: jaká bývá cestovní rychlost? Já jsem taky spíše klidý řidič. Ta spotřeba je právě hlavní důvot proč koukám po 1,6. Výkon na tak velké auto asi nic moc,ale mám strach, že by si 1.8T vzala podstatně více, což by se pří mém nájezdu výrazně projevilo. Návíc více věřím atmosferickému motoru (turbu jsou další investice do budoucna).
Mám octavii 1,6 75kW, mám s ní najeto od nového 75tis.km. Používám ji taky na ježdění do práce, 50km, z toho 48 po dálnici. Když jsem si zvyk to nehonit, jezdím za 6,5l/100km. Ono totiž nakonec těch pár min. co člověk nažene za ty peníze a nervy nestojí.


Za celou dobu nejsou s autem zásadní problémy, pouze byly nějaký horší přední ložiska a kolem 60tis.km se musely vyměnit a semo tamo se objeví problém se studeným startem - motor naskočí a hned zdechne, nebo se zakucká a probere. Nedělá to pravidelně, zpravidla při teplotách kolem 0. Možná je na vině teplotní čidlo, měnil jsem ho 2x, teď je zase zdá se klid. Taky se u tohoto motoru dělá v zimě hodně emulze na víčku oleje a usazuje se to taky v odvětrávacím potrubí klikovky a dostává se to do sacího potrubí před klapku, která si zaslouží díky tomu občas vyčistit společně s trubkama odvětrání.


Jak jsem psal, já zase měním práci opačně a místo 50km budu mít práci 2km daleko.


Celkem robustní auto je i fabie I a dají se pořídit za celkem slušný peníze. U těch se mi líbí motor 1,4 16V 55kW, nebo v poslední sérii 59kW. Dost lidí nemá tenhle německej motor rádo, ale nám slouží k naprostý spokojenosti.
Tak opět obnovím téma. Změníl jsem zaměstnání a místo 13 km to mám do práce 43, takže za den 86km. Z toho po cestě do práce najedu 18 po 1 třídě a zbytek dálnice. Za poslední měsíc už jsem zde 2x málem nebyl z důvodu cicí neopatrnosti a bezohlednosti ( to je asi hlavní důvod proč mě opustily úvahy nad felicií) Cenová hranice se zvedla na 100 - 115 tis. Vážně uvažuji nad Octavií rv. 2002 a výš. Lákají mně tyto motoryzace.


1.6 75kw


1.8 T 110kv, popř. RS


2.0 85kw.


V budoucnu Pujde auto na plyn.


Máte s těmito motory někdo zkušenost popř. Nevíte někdo o nějakém slušném kousku s nájezdem do 180 tis. km.
Mechanicky s nima není problém, to je opravdu zpravidla na pár stovek. Horší to je stavem kastlí. Bejvaj docela prorezlý, pokroucený, pobouchaný a celkem často i různě pospravovaný, nezřídka dost brutálně... a nebo pak načančaný na prodej, ale je to jen narychlo, na povrchu. Za chvíli to pak stejně vypadá jako ty obouchaný a prožraný...


Uvidím, co z toho nakonec bude.
Olítanej pikap, na druhou stranu co tam může olítanýho a dražšího na výměnu než pár stovek...
Ne tohle nechci, i když je to parádní stroj a jako úlet naježdění do práce by to bylo hodně dobrý...


S pikoněm mám jedině pozitivní zkušenost, akorát že dneska jich je většina odlítanejch. Když jsem pořizoval před 10 lety onoho Fa pikaču, byly ještě celkem slušný. Dneska je slušnej kousek za docela dost peněz. Ale ještě uvidím, jak to nakonec všechno dopadne.
CZ 175/505 ryksa, neboli PAPAS http://papas.ic.cz/





Parádní povoz, kdo nejel nepochopí. Jen max speed je trochu horší. Určitě nekupovat s boudičkou, je nutno se vyklánět do zatáček 🙂





cenovfka na aukro je nesmysl, slušný předrenovační stav kolem 20tis.





Ale tohle Radek jistě nechce.
Jů to je pěkné, na korbu soudek a je to 🙂 Ale teda aspoň psát česky by se naučit mohli...
Trošku to odlehčím - kombinace pickupu a jedné stopy http://auto.aukro.cz/cz-ostatni-175-505-ryksa-i2881473030.html a dělali se i s kabinkou 🙂
Jsem taky za FA/FE pikapa. Cestovní auto máš, na postrk do práce to stačí a v pripade potreby prevezi cehokoliv nejsi limitován. A na zimu to s tou malou kabinkou ma bozi topeni.