Speedpro dělá i okruhovou verzi. Tohle je na rally pružinách http://skoda110r.eu/akce/erekce12/erekce1220002.jpg


http://skoda110r.eu/130s/praxe/2012/15%20(1).JPG





Okruhová je bez ližin nejezditelná...
Nabídku Speedpra znám, docela se mi to zamlouvá.Nemáte nápad kde koupit péra na míru,všude vidím jen verze pro rally, to je trochu vysoký.Díky
Se Spaxy mám dobrou zkušenost - mám je radši než Koni, vozím je na MGF asi 80tis. km. Spaxy mají jemné nastavení (28 poloh) tuhosti, základní je měkká jako origo, na okruh to dávám na polohu 20-25. pro eRko se snad i dokonce vyrábí. Na MGF jsou vzhledově podobné a cena 50 liber kus....
Díky za odpověď. Jedná se o sériové auto, podvozekchci jen pro radost. Vím že se to může zdát úsměvné, ale pro mě je svezení v zatáčce víc než top speed.Měl jsem v úmyslu vyztužit zadní ramena,použít tvrdší silentbloky, zadní stabilizátor. Předek rovněž vyztužit, mírně snížit.Prostě mám rád starší klasické auto bez viditelných úprav s modernějším podvozkem.


Z toho co jsi psal bych se nebránil variantě s tuhostně stavitelnými tlumiči a péry na míru. Kam se obrátit?


Honza
Nevím o jak moc upravené auto jde, nicméně pokud jde o plně stavitelný podvozek (overcoil pružiny), tak to chce i docela zásadní úpravu domků karoserie a ramen. Má to opravdu smysl pouze při použití v opravdu závodním autě. Pan Hušek ani Křístek nedělá tlumiče v základní variantě s měnitelnou tuhostí tlumiče.





Pokud by šlo ubrat z požadavků a stačily by tuhostně stavitelné tlumiče tak je tu docela zajímavá nabídka od anglických firem Gaz, Spax a AVO, kde vyjdou tlumiče kolem 10tkč + je k nim potřeba pořídit odpovídající pružiny.





Poslední low cost varianta je pořídit přitvrzené seriové tlumiče, ideálně od p.Kůrky za zlomek ceny (400/ks), které budou fungovat dobře a i relativně dlouho. Ale to už není stavitelný podvozek i když tuhost si lze poručit, stejně jako u tlumičů HP a Protlum.





Jinak zkušenost dobrého známého, který provozoval racingovou řadu od HP a poté od Protlumu na 110L rally zní, že přechod na Protlumy opravdu poznal. Na druhou stranu nutno podotknout, že HP už nebyly nejnovější...
Zdravím všechny erkaře a žádám o radu. Chtěl bych si dát do své Eliškyy stavitelný podvozek a jak Protlum tak HP chtějí 20-21000 bez dph. má někdo zajímavější řešení?Díky Honza