Moje auto je papírově 12/80, ale kastle s podvozkem je 77. A na nápravnici je A. Myslel jsem, že to někdo někdy vyměnil, ale vypadá to, že to tam mohlo být už z fabriky.
Ahoj Vlado, i když jsem byl stejně jako Martin k té nápravnici skeptický a psal Ti, že tem ten doraz nejspíš být nemá, přinutil jsem se zvednout zadek a jít se do garáže podívat - a světe div se - musím se připojit k DVD76 a potvrdit, že na 9/79 JE 🙂
Někde by to mělo být v Baťovně,ale značnou část podvozkových dílů Š105/120 jsou na eRku myslím od r.79.Přítomnost dorazu na původní nápravnici mohu potvrdit i ze své Š110R 09/79 (foto v článku).
Do brzd už patrili samostavy, a tak isto nápravnica by mala byť bez toho plechu-dorazu, ale nečudoval by som sa ked by tam dali pôvodne už nápravnicu určenú pre Škodu 105/120. Predsa len už vtedy výroba kupátok končila a mohlo sa stať, že dali co měli.
Nazdar ľudia. Toto je môj prvý príspevok do diskusie a tak ak by sa tu našla nejaká chybička tak mi to prepáčte. A teraz k veci. Renovujem si erko 11/1980 a mám podozrenie, že tam mám nápravnicu zo Škody 105/120, asi v strede nápravnice mám navarený plech v tvare písmena A ako doraz rezervy. Montovali sa v 1980 už nápravnice s týmto plechom aj keď tam bol zbytočný, alebo ich mala erka bez tohto plechu. A ešte dotaz ohľadne zadných bŕzd. Nastavovanie pakní má byť tými dvoma exentrami, alebo boli už samonastavovacie ? Potrebujem vedieť čo sa tam montovalo, a nie,že čo je lepšie resp. že je to jedno. Materiál mám v oboch prípadoch na obe varianty. Ďakujem
8. červenec 2013