v jiném pneuservisu za to berou 680kč
njn, tak to se nedivím, v praze je draze...
Opava
J.T. : tak to zírám, kde to bylo ?
DejvV: byl jsem tam s spotřebákem Peugeot 207 a nic jiného se nedělalo, že jsem byl na dílně.
J.T. : nesmysl, asi ti děali ještě něco a přezutí máš "skoro gratis"
Přehození gum na celém autě v značkovém autoservisu Chevrolet za 200,-
V sobotu jsem přezul v Mělníku. Zajímavý pneuservis, živnostník. důchodce +70let. přijedete na dvůr, vyfasujete hever a kola si musíte sami sundat a donést do garáže, pán jen vymění a vyváží pneu. komplet za 200,-
Zimní podmínky stále v nedohlednu, takže stále ještě nepřezuto. A samozřejmě přendávám celá kola, gumy jsem nepřezouval nikdy. Letos jsem akorát i na zimu pořídil Al kola, aby se mi auto i v zimě líbilo, když musíme kola používat podle nařízení a ne podle vlastní logiky. Totální demence nastane ve chvíli, kdy budou zimní gumy nařízeny od do, bez ohledu na počasí.
Kola si už 10 let přehazuji doma (na dvorku) sám mám dvě sady kol (letní na Alu, zimní na plecháčích), letos mám již přehozeno...





Samotné přezouvání (sundání staré gumy, nasazení nové gumy a vyvážení) sada dohromady za 400 Kč celkem. V Čelákovicích a hlavně dle mých časových dispozic 🙂
nepřezul, mám nové zimáky tak musím do pneuservisu, nějak není čas.





Ale už nám konečně po půl roce na volvu funguje přístrojovka 🙂 hurá !!!
Já už jezdím čtrnáct dní na zimních, dělal jsem totiž silentbloky zavěšení na zadní nápravě, a když už byla kolečka dole, dal jsem zimní obuv.
A vůbec, jak jste na tom s přezouváním (kol i gum)? Kdo už jezdíte na zimních? Já tedy ještě ne, ještě jsem zimní podmínky nevyhlásil a podle předpovědí na příští dny se zimních podmínek ještě stále nedočkám. Když se dokopu, možná to přezuju v neděli.
Já jedu v režimu zimní pneu celoročně. Dělám to většinou tak že kupuju pouze dvě nový ty hodím na předek a ty co byli ve předu dám na zadek.Po dvou letech je guma na feldě totál. Jediný kde mám letní gumy je Erko a tam jsem si dopřál před třemi roky komplet nový bačkůrky.
Já jsem si letos udělal radost a pořídil jsem pro Octu i Fabku Al diskya přehazoval jsem gumy z plechů na AL. Jinak používám stále a léta letoucí 2 sady komplet kol.


Tak proto jsem letos přezouval.
a klucí proč porád přezouváte sem a tam nebo to máte nový gumy ? 🙂¨





já teda ani nevím kolik stojí přezutí páč to dělám u známýho co tam vozím služebáky, takže mu platím akorát za gumy za nákupku 🙂)) jo to se někdo má co ?
No mě to stálo 4 kola přezout a vyvážit u nás ve Velkém březně 350Kč.


Jinak podotýkám že disky nejsou obouchaný takže bylo potřeba málo olova .
Já letos platil, za sundání pneu z disku, umytí disku, nazutí nových pneu a vyvážení 400,-
Mě stojí přezutí 4 Al kol 15" včetně vyvážení 400,-. Mladá Boleslav.


Ceny se liší podle průměru Fe/Al.
Koupil jsem jeté 1tis km, Dunlop Winter Sport 205/55 R16, 2 mají ještě štětiny, sadu za 5tis.





Pro zajímavost, co vás stojí přezutí ? cena a kraj





přezutí Mělník 380,-
Dobrej test 🙂


Upřímně některý značky vidím po prvý v životě třeba Marshal nebo Effiplus.
Výsledky testu od ADACu





http://auto.idnes.cz/specialni-priloha.aspx?y=auto_testy/test-zimnich-pneumatik.htm





Myslím, že kdo sáhne po Barumkách, chybu neudělá.
Tak mi včera kolega z práce vyprávěl že zažil kontrolu vzorku pneumatik v říší a opravdu tamní policije je vskutku velmi dobře vybavená. Měli údajně Laserový ruční měřáky kterými obešli celí auto a za 2 minuty věděli jak na tom z hloubkou vzorku na všech pneu je.Ještě že měl skoro nový letní gumy.Otázka je kdy o budou mít hoši u nás taky.
Tak u nákladního auta je to přeci jen trochu jiné ale je fakt že KAMY byly super,silniční vzorek a v terénu se s tím dalo jezdit taky, na LIAZce jsem se prohrabával půlmetrouvou závějí - kuka vůz,4*2 a to myslím mluví za vše..ale jak jsem psal,i na tom osobáku,měl jsem tam rusáky do městského provozu a poradil jsem i u nás v zasněžených kopcích kde kolikrát nebylo hrnuté..a když jsem je loni dojížděl přes léto,tak spotřeba stejná,hukot žádný.
Ruské Kamy máme na všech náklaďákách ve firmě. Tatra 148,Liaz 110 ..atd Maj trošku tvrdší směs než naše Barumky nebo třeba Matadory.Míň se i ojíždějí.Na autech jsou již tři sezony a bez problémů. Úspora finanční při nákupu cca 40% oproti například tuzemský konkurenci.


Jinak na osobáka mám na zimu tyhle BFGOODRICH WINTER SLALOM KSI 96S M+S


205/70 R15 .Koupil jsem si je už minulý rok a jsou v pohodě .
Tak to koukám že se dá Barumka pořídit za tyhle peníze.Já sem je všude viděl minimálně o kilo dráž.


Jinak ty ruský Kamy asi nebudou úplně špatný gumy neboť u nás na severu je obouvá mraky dopravců na náklaďáky i autobusy.
Ty zimní barumky se dají koupit i za 795kč /ks. Myslím že při úspoře 85kč oproti číně, rusku se opravdu nevyplatí šetřit.





http://www.pneunet.cz/pneu/20395/barum-polaris-3-165-70-R-13-79-T-zimni/





Já osobně bych čínu na auto nikdy nedal. Přecijen plocha dlaně která vám v zimě může zaručit rozdíl mezi životem a smrtí, tak za to ta úšetřená necelá stokoruna opravdu nestojí
Kupoval jsem několikery pneu z ebay či aukra a nikdy žádný problém.





Těď mám Kumho Ecsta KU31 v rozměru 185/55 r14 za cca 2tkč, přitom jedna tahle guma stojí od 1500Kč. Gumy jsou mladé, stav vynikající a než já je dotrhám...





Takže za mě ano, jen to chce dobře vybírat 🙂.
Nepaušalizoval bych, i z pneubazaru může být guma dobrá, vždy jde o to "co a za jakou cenu". Pokud tu gumu dobře prohlédnu a jde bez problémů vyvážit, tak není moc důvod proč se bazarové bát. A já bych teda zase raději koupil lehce jetou gumu solidního výrobce než nějakou stlačenou tmu.





U bazaru je problém spíš cena - většinou až tak zajímavá není. To spíš v inzerci a na aukru se docela dá objevit, třeba to co kupoval Jarda na Šmoulinku byl velice dobrý kauf a já jsem nové papuče na 120ku (prakticky nejeté Barum Brilantis 175/70 R13) sehnal za nějakých 1800, tzn cca polovinu ceny nové (a byly zjevně jeté naprosto minimálně, dalo by se říct, že nové gumy).
Z bazaru bych do nich taky nešel .Radši nový ruský nebo turecký.
Z bazaru bych gumy nekoupil, ale z aukra jsem je vzal, pán byl solidní a pneu jsou taky dobré.
Je vidět že lidi fakt nemaj peníze.Kolega z práce si teď sehnal na svoji Feliciji zimní gumy turecké značky SEHA .Říkal že dal za jednu gumu 710Kč a že na barumku prostě nemá neb tam jsou ceny lehce přes 900Kč a přece jenom na čtyřech gumách už je to ušetřených 8 stovek. Pořád lepší nová turecká guma než "lehce ojetá pneu " z trhů EU.


Jak se vůbec koukáte na montáž ojetých pneumatik z pneu bazarů. Dali by jste si něco takovýho na auto?
Myslím, že to je dobrá volba. Já měl u feldy ještě povolený rozměr 175/60R14, ty jsem měl jako letní. Na zimu jsem jezdil s 165/70R13.
Já sem se schválně mrknul do techničáku a mám povoleno pouze 165/70 R13 na feldu.Jinak včera jsem nechal přezout gumy a ikdyž bylo 27 stupňů dneska je teda 12 tak i to byl neskutečnej rozdíl. Ty Kleber jsou fakt dobrý . Čekal jsem že budou třeba hodně hučet ale super jsou tichý.Tak uvidím jak se budou chovat pod nulou na sněhu a ledu .
Protektory od Vraníka jsou dobrá volba třeba na hory - na souvislé vrstvě sněhu, ať už čerstvého či uježděného, případně i v břečce prý fungují výborně. Ale pokud to auto jezdí delší trasy a občas se podívá na hlavní tah, tak to smysl nemá - i spotřeba paliva s tak těžkou gumou půjde nahoru.





Co se týká užších gum - jak říká TTomas, užší gumy jsou na sněhu výhoda, dokonce tuším naše felda měla pro montáž zimních gum povolenou šířku 155 přesně z tohoto důvodu.
Tak nakonec jsem sehnal za hodně slušnou cenu Fungl novou PNEU KLEBER 165/70 R13 KRISALP HP. 79T M+S což si myslím že není úplně špatná volba.
Barumky mě přijdou vlastnostmi jako podprůměrné, jak ve stejné cenové relaci, tak plusmínus 2-3 stovky, což považuju za nepodstatný rozdíl.
10 let jsem jezdil na eMku celoročně OR34. Co máme Elišku tak jsem dostal strach a koupil Polaris 2 na Meteory II a spokojenost veliká. Na V70 koupím Polaris 3.





Nejen že záleží na hloubce dezénu, ale v zimě při mlze i na stáří pneu.





Týden a rok výroby je na každé pneu, mnohdy důležitější než nejlevnější internetový obchod.
Na fabce mám na Polaris 2 odjetý 4 sezóny naprosto bez problémů. Připadá mi to jako taková zlatá střední cesta s dobrým poměrem cena/výkon. Neutrácím za gumy zbytečně, ale zrovna tak na nich nehodlám přehnaně šetřit. Přeci jen je to kousek něčeho černýho, co mě drží na silnici a tudíž při životě.
RST: zrovna ty jsem dnes objednal našim na fabku, ale v rozměru 185/60 R14. Myslím, že za ty peníze není co řešit. Původně jsem koukal po něčem jako Continental, pirelli atp. ale cena rozhodla.
Jestliže http://www.barum-pneu.cz/barum-polaris-3-165-70-r13-79t





se dá tato celkem slušná guma koupit o 150 korun dráž, nevidím moc důvodů experimentovat. Sice chápu, že rozdíl 600 na sadě je už znatelný, ale z druhé strany je skutečně moc za zdraví, život...? Při investici na několik let? Rozdíl zhruba 10 krabiček cigaret... Stojí to opravdu za to?
Tak ty gumy 145/80 R13 jsou kupovaný minulý rok a je na nich rok výroby 2010.Takže žádný starý mrchy.Jinak známej teďkon koupil zimní gumy na svoji Felciji ruské značky Dneproshina .Koupil kus za 710Kč s DPH ale netusším kde.


Tak jsem zvědavej na jeho dojmi z jízdy za sucha tepla🙂
JJ Stanley, pokus o atentát nevyšel🙂)


Je fakt, že ty HPL4 v 15tkách fungovaly hůř.


Na eRko jsem Vraníky HPL kupoval v době, kdy stály 500,-/ks a gumy s možná podobnou trakcí 2000,-/ks.....nebylo co řešit.


Zimní Firestony v 16tkách se loni dávaly dozadu na EOSe místo zničených Klébrů Krisalp2 a docela to s nima plavalo....sníh nevím, bo jsme ho už nestihli .-)


Jinak, když uvádíte nějakou zkušenost a chcete, aby byla co platná, uvádějte přesný typ i rozměr pneu, ideálně i to místo výroby....


V letošní zimě budem kupovat asi troje sady...


Fiat Punto 2008 - 185/65R15 - Kleber Krisalp2 (v záloze byly ještě DUNLOP SP WINTER SPORT 3D a Vredestein SNOWTRAC 3)


BMW 320 - asi ten samý trojlístek plus možná Bridge LM32 - zatím ještě nerozhodnuto. Rozměr 185/86R15, nebo 205/60R15.


Range Rover - jednoznačně Bridgestone DM-V1 , rozměr 255/55R16, nebo 235/70R16.
Co clovek, to nazor, jak psal RST...





Za sebe (osobni zkusenost):


A) protektory (vcetne Vraniku) nebrat, protoze:


- guma je mnohem tezsi nez normalni


- jde tedy spatne vyvazit


- na mokru vubec nefunguje (coz je v nasich zemepisnych podminkach zasadni chyba!)


😎 mam dobre zkusenosti s FIRESTONE Winterhawk


C) ano, opravdu zalezi na tom, kde byla guma vyrobena (nebrat Cinu, Thajsko, ...)
Barum polaris asi nezklamou, jen bych je nedoporučoval nechávat přes léto - zdálo se mi, že dost kloužou. Protektory nebrat, jsou v průměru o 100 - 200 kč levnější než nová guma a mají daleko nižší životnost a docela blbě se vyvažujou.
Jako s kdečím, co člověk to zkušenost a názor...


Ze zimních pneu mám oblíbené Barum Polaris 2 (na fabce v 185/55R15)m měl jsem je i na feldě v 165/70R13 (dříve OR54) a Continental Wintercontact TS810 (na octě v 195/65R15), dobré mi připadaly i Debica Frigo (na favu v 165/70R13). S protektorama mám bohužel žalostný zkušenosti, takže nikdy více.
To co tu tvrdi Kuba je pochopitelne nesmysl. Na rafek nazout pujde ba co vic na snehu to bude mit lepsi jizdni vlastnosti nez ta sirsi -predepsana. Naopak napriklad brzdeni, ale i chovani na suchu bude naopak horsi. Jestli neresis legalnost a nejsou prilis stare a ojete, tak je tam klidne dej.
Jestli bude držet nevím ale je to teda žiletka a nechci vidět co bude těžký předek feldy s nima dělat ve sněhu,budeš věčně někde zapadlý..podle mě je takový rozměr hazard,to je pneumatika spíš tak na trakař..
Tak dám ještě do pléna jeden dotaz anichž bych kvůli tomu zakládal nový forum. Mám možnost získat nový zimní gumy zadax Bridgestone o rozměru 145/80 R13 a chtěl bych je namontovat na disk Feldy tedy určený na 165/70/13. Myslíte že to bude fungovat. Na nějakou legislativu kašlu. Jde mi o to jestli stím nebude problém a guma tam bude držet?
Tak na druhou feldu mám připravený Matador MP52 75T M+S a ty jsou taky hodně slušný. Na druhým autě byli minulý rok a bez problémů.