Já se posunul v renovaci kola, dal jsem ho nalakovat a provedl očistu části dílů.
Nějaké včerejší a dnešní posuny. V garáži je zima jak v ruskym filmu, klíče se stávají neuchopitelnými, přesto alespoň drobné pokroky.





P.S. : Karle si Ďábel 😀
KDB: takový nějaký shromaždiště sháním taky. Asi bych ho tolik nenaplnil, ale aspoň poloviční by se mi hodilo taky.
Jo, je, ale už je zas jinde 🙂


No, jo moje nohy, holt už nejsem nejmladší....
To co vidím v pozadí jedné fotky je bydlík? 😉 Asi budu muset přijet na revizi 😉)) ...a příležitostně vyprávět jak se předjíždějí Karlovi nohy na dálnici 😉))
Radši to nepočítám, a taky je občas točím, mám ještě několik kousků jinde....místa je tedˇ naštěstí dost.


Nejsou nějaké superkousky v superstavu, ale mám je rád 🙂
...ještě mám v plánu nachystanou převodovku s 1,2 a 5tkou scuknutou k 3 a 4 a Torsenem, ladění geometrie ...do března mám co dělat, potom už čas nebude.
Tak to je fakt krásna zbierka, aj pár exotov 🙂, koľko je tam dokopy áut?
..kontrola VVC mechaniky a hraní si s časováním...
Takže konečně po letech mám všechny miláčky v suchu a pod střechou - v tomhle ohledu už žádné tlení 🙂 Erkaření je teď v duchu stěhování i ostatních věcí do důstojných prostor a plánování stavebních úprav depozitu, dílny.....samé radostné záležitosti🙂


A už brousím na příští sezonu, ne sice eRko, ale motor do MG...nová výfuková vačka 264°, zdvih 9,86mm
..a takhle to dopadlo...
...takhle pokračovalo....
Přípravu na zimní tlení jsem zahájil koncem podzimu, kdy jsem konečně našel důstojné přístřeší pro moje mazlíčky....takhle to začalo..
...a co se toho zimního tlení týká, v poslední době jsem začal s takovou jednou srandičkou, mám jí v práci ve skříni a sem tam se jí čtvrt hoďky věnuju než jdu domů... brzo bude snad hotová 😉 schválně kdo uhodne co to je - zn. čím víc motorů, tím víc legrace 😉
Jo... plastikový modely... ani nevím kde ty moje skončily... MIG-17PF z Prostějova jsem stavěl dokonce několikrát, MIG-21, SU-25 jsem taky stavěl minimálně 2x, strašně mi tam lezlo krkem to "okýnko" ve špičce. Asi první jsem s otcem dělal SE-210 Caravelle ani nevím od koho. A jako poslední před tak osmi lety P-51D Mustang v invazní kamufláži.
výsledky
M8RINEK: To jsem ani nepostřehl že jsi se ozbrojil. Budu se muset mít na pozoru abych u Tebe neupadl v nemilost 😉 Z níže zmíněné hračky Mosin Nagant jsem si vystřelil předloni na každoročních střelbách místní armády, samozřejmě ve stylu nepřítele před branami se zaměřovačem... Letos se střílela jen SA-58e, Glock, Saiga-15k, malorážka a brokovnice na asfalťáky...
Šmolík Š-328,MB-200, Avia C-2, MIG-15, MIG-21, L-29 Delfín, L-159 Albatros to jsou ty nej. Krom toho jsem nedávno oprášil TéTéčka. Od kol se jim jiskřilo, ale vyhýbky fungovaly, vše OK.
Pár těchto krásných DDR kousků které lepil táta jsem jako dítě poslal do věčného nebe.... 😀
Když jste u toho plastikaření, tak takovýchto archeologických vykopávek mi ve skříni tleje 25 ks. Při pohledu na aukro na cenovky modelů od našich bývalých socialistických soudruhů z DDR - Web Plasticart - mám v té skříni malé jmění 🙂
Já byl nejvíc hrdý na model v měřítku 1:124 Consolidated B-24 Liberator se kterým jsem se kdysi v minulosti i umístil na bedně vítězů na jedné výstavce,ale po těžké havárce z poličky skončil stejně jako jeho válečný plechový předchůdce🙁. Nebo Škoda D.1 v barvách Prostějovského letiště,achjo🙁..v krabicích mám pár zajímavých nepostavených kousků 1:72, jako Vickers Welington Mk.II, Boeing B- 17 Flying Fortress, Avro Lancaster.. ale od oné osudné havárie jsem neměl odvahu to postavit na to abych zas viděl rekonstrukci jejich konce 🙂. A tak čekají až jednou budu mít čas a bezpečné místo 😉. To je výhoda oproti škodovce - nezrezaví to ani se to nezkazí když to stojí v krabici i mnoho let🙂.
Tak ze své letadlové éry už mi nic nezbylo, vše skončilo neslavně v krabici 🙁 Ale postavil jsem kdysi Blackbirda a to byl macek 🙂 Na toho jsem byl pyšný.
Tak se také přidám:





Hawker Hurricane MK IIC 1/72
Zde je onen závoďák:
A ze stejné stavebnice Western Star (toho modrého) udělaná konverze podle fotky z knížky americkej závoďák:
Cisterna zezadu:
Tohle jsou první 2, co jsem stavěl:
Chromová cisterna...tak to jsem neviděl. S tím muselo být asi spousta práce.
Já stavěl 4 "ameriky", jedno volvo s návěsem a mercedes, k němu nedodělanou cisternu BP.. a za jednu z amerik jsem stavěl chromovou cisternu, docela pakárna, aby to člověk nepohamťal, protože by se už nikdy pořádně nevyleštilo.
Jiný kamion pro mě samozřejmě ani nepřicházel v úvahu 🙂 Škoda že erko mi nejde skládat tak jako ty modely 🙂
Tak kamion jsem stavěl jen jeden a moc mě to bavilo...ale toho času co to zabralo. A vzpomínka na stříkání bočnic návěsu mě děsí ještě teď 🙂 Proti tomu stříkání kapoty na eRku bylo v pohodě 🙂
Ono by se dalo do čehokoli vrážet peníze, včetně modelů a dělaly by mi určitě mnoho radosti. Ale radši to navrážím do jinejch věcí na skutečný auta. Až mě to omrzí a zbavím se toho, třeba to budu vrážet zase do modýlků. I tak jsem do nich už nastrkal dost a dost. Kdysi jsem postavil několik trucků 1:24, dodnes dělají dekoraci v obýváků, mám jich ještě i pár nepostavenejch a rád bych v nich aspoň občas pokračoval. Mám s tím ale pomalu už stejnej problém jako s velkejma autama - místo.
Radku,taky jsem čekal že to bude o něčem jiném,hlavně zespod ale ten odkaz jsem našel až když jsem to poslal 😀. Ale zas si říkám,mohlo to být i horší alespon že kabina je kovová 😉. Dost se mi líbí co tam ten kluk nabízí za modely z Ruska,to je fakt machrovinka ale za ty prachy uz mám ten model erka 😕..
Prohlídnul jsem si v Kubově odkazu fotky modelů a nějak mě i za tu stovku přešla chuť. I když Tatry jsou a byly mým velkým koníčkem, asi nemusím mít úplně všechno.
Tak jsem objednal přední blatníky a spoiler na 110LR od p. Krajanského a pokud půjde dobře o víkendu bude zástavba motoru🙂
Rozhodně modelům neholduji, mám jiné priority 😀


Abych potěšil Chrobáka, tak mám konečně po zkouškách a valím zítra do garáže zaplavit brzdy, pořešit kulisu-táhlo, někdy večer seřídit světla a mám v plánu zajet do blízkého vrakáče okouknout jedno kilo. Udělaly by mi radost černé sockovní výplně dveří a vůbec bych pobral co by mělo cenu.


Evrgrýn mé garáže, kterým je GO motoru by snad taky letos mohla proběhnout, pokud se mi žádný jiný motor nebude líbit.
Noo,taky jsem si tu Tatru 148 objednal (jak jinak 😉 ) a jsem zvědav kdy to dojde,pak to asi odhlásím protože dávát ke kultovním autům další peníze navíc je ted celkem zátěž. Ostatně,můžu to pak kdykoliv znovu rozjet. Otázkou je,jestli v dalších zásilkách budou taky modely protože na můj email odpovídali ve stylu že taky vlastně nic neví.. jinak diskuze o těchto modelech je zde http://www.liaz.cz/forum/viewtopic.php?p=393471#393471 a dají se tam dočíst zajímavé věci,včetně možnosti získání dalších zajímavých modelů.
České RTO mělo sklo předních reflektorů \\"ohnuté\\" podle karoserie, jakoby připláclé s povrchem rohu. Jelcz měl reflektory vytrčené do jakéhosi kominku a zakončené obyčejnými parabolami se sklem. Ovšem v rámci RVHP se to při generálkách a opravách mohlo měnit. Tedy stavebnice je nejspíš Jelcz, pravé RTO je na obrázku. Hezký den - H
To mě zajímá. JELCZ přebíral licenci od škodovky, ale přiznávám že pokud nejsou označeny tak nejsem schopný je rozeznat. V čem se liší (tak aby to bylo zřejmé na první pohled)???





Model vychází nejspíš z vozu sloužícího v Bundesříši s SPZ: BAR DC 650.


K vidění byl např. v Pardubicích na oslavách 55 let dopravního podniku.
Chrobáku, inzerujou RTO a model je polskej JELCZ 😀
http://www.atlas-editions.de/catalogue/neuheiten-topseller.html





Koneckonců Tiere des Waldes a Holzspielzeuge jsou taky lákavý ;D)))
Když autobusy jsou 1:72 a to se mi k ničemu nehodí. Ale zas to nezabere moc místa.
Já je objednal i s tím RTOčkem (http://www.editionsatlas.cz/p/241395/Skoda-706-RTO.html). Uvidíme jak to dopadne 😉
A hemele se, němčourům vydávaj náklaďáky DDR: http://www.atlas-editions.de/collection/trs/DDR-Nutzfahrzeuge.html a začínaj jim IFOU, dál to bude zřejmě hodně podobný. Asi jako Kultovní auta ČSSR s Kultowymi samochodami PL.
Zatím mám záměr to tak udělat. Utrácím už nemálo za Kultovní auta a přidat ještě pětikilo za náklaďáky, zatím nevím... Je pravda, že člověk zajde do restaurace a za kus žvance to tam pomalu nechá taky a trvalá hodnota veškerá žádná.
Myslim, že Radek chtěl vědět jaký model přijde dál. No je to jednoduché, objednat Tatru a z odebírání se odhlásit...😋
Co bude dál je vpravo:





Poté Vám zašleme za čtyři týdny další zásilku za výhodnou cenu 420 Kč (+ 79 Kč poštovné) + 1 Zaraďovač.





• Dále Vám zašleme zhruba jednou za měsíc další zásilku a to za výhodnou cenu 420 Kč ( + 79 Kč poštovné)
Abychom měli při tom tlení na co čumákovat, objevil jsem toto:


http://www.editionsatlas.cz/p/241623/Nakladni-automobily.html





První model určitě zajímavej, ale zatím jsem nenašel nikde, co bude dál. A za další chtějí celkem slušnej balík peněz.
Ostane záver a púzdro 🙂 Ešte aj spúšť bude od Timney... A asi je škoda ničiť ten originál, keďže som mal uloženku a lauf je nedotknutý 🙂 Ale popri tom sa samozrejme urobilo aj čosi na aute.