Výměna olejové Filtru-Aje to :-)

Daves má pravdu předsedo🙂


Eme, W5 je sprej na čištění řetězu. Jako něco to dělá, ale když řetěz umeju benzínem, a následně ho namažu, tak to vyjde nastejno.





Jinak od Starlinu raději nic nebrat.. Minimálně půlka je z číny pochybné kvality.
V Lidlu zmizí všechno, co je v akci. Nehledě na to, jestli je to kvalitní nebo to někdo potřebuje. Onehdá jsem první den akce objel 8 Lídlů a všude vyprodáno. A u těch regálů jsou lidi, všechno to probírají, obrací a prohlížejí. Přemýšlí, k čemu vy se to hodilo, případně komu to dají jako dárek. No je to kurňá mámo v akci, no nekup to. V práci mám kolegu, který reaguje na slovo SLEVA. Jak je to ve slevě, okamžitě to koupí. A je jedno, že jinde to mají levněji.
Přefiltrovaný vyjeťák snad ne, ale oleje z recyklátů se dělají a pro běžné použití dostačují.


Ta W5 bude asi stáčená v Německu (možná i Belgii), takže nic proti. Ale kdo jezdí na západ, tak lze jen doporučit, aby oleje kupoval tam a to jak kvůli ceny, tak i kvality.
Čapoune to neví nikdo ani v AK, jediný co se ví, že je to made in EU 😉 Jinak jsou lidi, který tvrděj, že je to přefiltrovanej vyjeťák 😀 Otec jezdí na Starline 10w40 v Kangoo, už má za sebou x výměn a zatím bez problému 😉
Jinak ví někdo z vás jak to je s oleji Starline? V Auto kelly tvrdí že je to jenom přebalenej Mogul. Je to pravda nebo ne?
Tak ona to bude nějaká přebalená rafinérka, nicméně i tak leju něco čemu věřím víc.





Takže například řetěz na moto klidně budu mejt W5, ale na mazání už použiju výrobce ,,svého,,.
JJ, taky ho mám z LIDLu a funguje. A i olej mám z LIDLu. A asi úplně blbej nebude, když poměrně rychle zmizel. Stejně jako pneunářadí a další voloviny. LIDL je sice levný, ale taky přiměřeně kvalitní.
ten Jarduv mma z Lidlu za 75,-. když nepomáhá ani ten, velký hasák má vždy 100% učinost
Asi zase budu vypadat jako blbec .Jardo tenhle nástroj mám taky v garáži a netušil jsem k čemu to vlastně je a hleďme von to nástroj na demontáž Olejových filtrů 🙂


Děkuji ti za dovzdělání 🙂
Paramo a Orlen patří do petrochemické skupiny PKN Orlen.


Právě na níže popsané problémy při sundávání plechového filtru jsou i klíče, které mají ostré zuby a po dotažení prorazí plechový obal do kterého se důkladně zakousnou a pak už to jde téměř vždy povolit a nebo třeba takové http://www.qfonic.com/images/products/twofwrench/image01.jpg a nebo řetězové.
To Daves 🙂


Taky jsem měl takovej stroj.


byla to bledě modrá škoda 105 a spíš připomínala výrobník mlhy za jízdy než auto. Měla chudinka skoro 300 tisíc spotřeba oleje na úrovni tvého kila proto jsem do ní lil vyjetej olej z náklaďáků co jsem dostal zadarmo.Po každý delší jízdě následovalo vyndat svíčky okartáčovat je a vrátit na příslušný místo. Pamatuji si jak mě tenkrát zastavily v Český lípě na sídlišti policisté jako že bych stim měl něco udělat jak mi to strašně hulí. Pak se spokojily stím že mám technickou ještě tři měsíce a že stím už dlouho jezdit nebudu. Chyba lávky měl jsem ji ještě tři roky a potom motor putoval známému do Kila 🙂
Moje úplně první auto Škoda 100, žralo 1L oleje na 100km !!!





Tenkrát v mém okolí zmizelo všechno, k čemu jsem měl přístup a alespoň vzdáleně to připomínalo olej. Auto přestalo jezdit pro celkovou únavu. Krátce po tom, do se od předního podběhu odpojil levý práh a později upadla podlaha, začala zima a vzhledem k tomu, že auto nabíralo sníh, pořídil jsem jiný vůz. Motor však spokojeně vrčel dál 😀
No do Felicijí liju tohle 🙂


SHELL 10W40 Helix HX6


http://www.fm-autodily.com/olej-shell-10w40-5l-helix-hx6-p-1982.html


No a do Superstroje liju tohle 🙂


OMV Bixxol Economic 15W40
Do eRka leju M8AD 15w50 od Paramna, s výměným cyklem po cca. 1 roce, najedu na něj do 5 tis. Zatím to jezdí.
Ten můj splňuje a je made in Germany. A němcům v tomhle docela věřím. Používám 5W-40, pořídil jsem i 15W-40 pro eRko.
No, tak pokud olej splňuje předepsané specifikace. Proč ne.





Já do lepších motorů (Rko😀) leju Statoil a do favorita či jinejch spotřebních pekáčů jakousi sudovku 10W-40 co máme na garáži dnes už možná 15 let a ono to i maže. Dost možná ho dám i jako zajížďák do nového motoru...
Tak to máte štěstí, já se vzhledem k přístupu k filtru bez speciálníách kleští neobejdu.





Jinak já se klidně prásknu, již 200tis. jezdím toto:





http://www.e-oleje.cz/index.php?akce=detail&id=161





Budu mít brzo najeto 400tis, motor čistej, dolévám snad jen díky netěsnostem tak litr na 10 tis. je to benzin 1,8 LFX, 66Kw od citroenu.
Jednou jsem byl podobně násilím nucenej sundávat filtr na Octávce 1,6, 75kW, což je trochu jinej motor než v těch feldách. Přístup k filtru hodně nic moc, navíc nemá tu matici. Poprvé musel jít dolů majzlíkem, podruhé jsem použil klíč na filtry, ale ne řemenovej, ale je to taková planžeta kolem fitru, ta se stáhne a stahovací šroub pak funguje jako páka k povolení. Na ruce je tam hodně málo místa.





Jinak ke značkám olejů se nemá moc cenu vyjadřovat, podobně jako k pneumatikám i autům jako takovejm... Kdybych vám tu prozradil na co jezdím, asi byste si ťukali na čelo. Je to ale levný a dostatečně kvalitní, vyzkoušený.
Možná tam někdo narve filtr na sucho a on se pak přilepí. Jednou jsem podobně lámal filtr z nějaké 120ky. Ale jinak vždy rukou. Před nasazením pomáznu gumu olejem a s citem rukou dotáhnu. Při výměně pak jde vždycky krásně zase rukou povolit.





Guma je tam proto, aby to šlo s citem 🙂 Kdyby se to mělo rvát na krev, daj tam fíbr 🙂
Orlen je pro Poláky to co pro nás Mogul, úplně bych se toho nebál. Na druhou stranu, kolik ušetříš na těch čtyřech litrech oproti Mogulu? Nebude to tak zásadní položka aby to nešlo na těch 15ti tisících km od výměny k výměně nahnat trochu lehčí nohou na plynu a můžeš mít klidné svědomí....
Eminme to je dobrá hláška hlavně to nevzdávat🙂


Přiznám se že včera jsem lehce propadal panice.


Ono když s tím pekáčem jezdíš deno denně do práce tak ono ti nic nezbude než to nějak vymyslet.


Jáma je super věc zvlášť když v ní fakt stojíš a je i dostatečně široká a dlouhá. Na jakýkoliv montážní práce naprosto nekompromisní. A to tam mám i halogenový světlo 🙂


Jinak mi teď známej nabízel za hodně slušnou cenu motorový olej ORLEN.Máte se značkou někdo zkušenost. Já se poláků docela bojím ale ta cena a dlouhodobý nedostatek financí by mě dokázal přesvědčit 🙂
Hlavně se nevzdávat. Taky mě to z jara čeká a jámu jen tiše závidím 😉 http://www.youtube.com/watch?v=u3wJuDkeGGc&feature=relmfu
Když to nejde rukou, tak vezmu siky a jde to. No problem, jak píše Maty🙂
Toto mám v práci takřka na týdenním pořádku 😀 Souhlas s m8rinkem, prorazit obr. šroubovákem a když ani to ne, tak obří siki vždy zvítězily 😀
Rukou jsem se teda nikdy zásadně nesnažil, ale co vím tak to moc nešlo - asi protože většina předchozích majitelů mých aut byli raplové a dorvali to dost na doraz (a většina mých aut si u mě zatím víc než jednu či dvě výmeny oleje neužila, protože toho moc nenajedou). Tím klíčem o kterém píše Čapoun to ale šlo vždy a bez problémů... Tipoval bych to, že při minulé výměně ho někdo dotáhl jinak než rukou, jak je předepsáno? Pokud to nějakej šmoula dorval silou klíčem, tak se nedivím, že to moc nešlo...
Měl jsem zjara podobný zážitek. Sice na půl hodiny, ale i tak jsem ho rval všema možnýma i nemožnýma způsobama, klíčem, proražením a prostě ven nechtěl.
Kubo taky jsem řešil to že se ten filtr když jsem začal zabírat šroubovákem začal párat . Ale přece jenom se trošku hnul. A potom přišli na řadu velký Siky .A byl dole 🙂
Mě se to nikdy rukou povolit nepovedlo a to bych neřekl že jsem zrovna drobek..takže pokud to nešlo tím speciálem na povolování filtrů,řešil to majzl probitý skrz - větší opěrná plocha než u šroubováku..protože jednou se nám stalo,že i ten šroubovák to začal párat jak konzervu a ještě se dokřivil a filtr? Ani se nehnul..
to máš na mysli naftu, ne ? Na benzínu (do 2002) to jde no problemo...


Filtr se vždy trochu zalehne, a když se povoluje za tepla, tak tuplem. Utáhne-li se jenom rukou, povolí se bez násilí.
Já jsem asi dobytek, ale po testech různejch klíčů jsem skončil u ostrýho šroubováku, kterym prostřelim filtr a pak povolit a rychle odšroubovat. Nicméně doporučuju vystlat prostor okolo🙂.





BTW: jestli jsi sundával filtr takřka čtyři hodiny na felicii, tak nikdy nezkoušej Land Rover Disco... To by jsi měl na letní prázdniny 🙂)).
Petkare Feldy mám dvě a nedělal jsem to rozhodně poprvé 🙂


Taky to většinou jde vymontovat rukou při tahu nahoru. Kuchanej filtr tam byl od ledna letošního roku . Dával se tam společně při operaci výměna potkaných ventilů atd...A vzhledem k tomu že už měl olej určený nájezd tak jsem ho vyměnil a ono ejhle nešlo to tak snadno 🙂
U Géčkové Astry 1,6 8V jsem vždy povoloval oilfiltr pouze rukami bez klíče, až na jeden případ, kdy jsem to řešil proražením filtru šroubovákem a povolil ho tak...
Tak dneska jsem se rozhodl že na své spotřební Felciji vyměním olej. Nic složitého řeknete si naprostá banalita.Měl jsem připravený nový olej Shell 10w-40 a novej filtřík od Purolatoru .Práce maximálně na půl hoďky.Já sem se s tím sr... 4 hodiny. Olej šel vypustit bez problémů ale zádrhel nastal při vymontování olejového filtru HENGST. Filtr je osazen pro usnadnění demontáže takovou tou matkou a světe div se ta se po nasazení ráčny po zabrání odporoučela do věčných lovišť po ohledání situace jsem zjistil že na místo 6 bodů je to při bodovaný pouze na dvou.Ok řekl jsem si nic se neděje musí to jít rukou .Začal jsem tedy tlačit nahoru a otáčet směrem k altíku.Filtr se ani nehnul.Přišel na řadu speciální klíč kterej mám na povolování filtrů. Je to takový ten řemen který se provlíkne kolem filtru a potom se opře podpěrná patka.Super klíč s filtrem opět nehnul. Začal jsem jak jsem byl postupně čím dál víc naštván i řešit problém s nedostakem místa na ruce(ikdyž u feldy je ho tam o proti jiným vozům celkem dost).Tak mě napadlo že se tam zkusím dostat líp ze spoda a tak jsem demontoval spodní krycí plech motoru. Vlezl jsem si do šachty zabral jako kráva a nic 🙂 Opět ten syčák držel. Abych si udělal ještě víc místa tak jsem odmontoval tepelný štít ze svodů , mimochodem o něj sem si chvíli předtím rozřízl ruku. Takže všude krve jako z vola.Když už jsem měl větší životní prostor použil jsem hrubou sílu .Vrazil jsem do filtru velký šroubovák skrz a poté pomocí kladiva se začal trochu otáčet . A jak se hnul bylo vyhráno. Trochu jsem si pomohl sikama druhá prasárna ale takovíhle porod při kuchání olejového filtru jsem nezažil. Potom už to vše šlo hladce jak pomásle nový filtr šel na své místo . Volej do auta a práce je na feldě hotová🙂




Upřímně nevím proč to šlo tak blbě jestli se to těsnění nějak přilepilo. Většinou to jde dostat snadno.Zasekli jste se někdo z vás taky na takový banalitě?