HAUGLAND ve ŠKODA Muzeu a jiné

Myslím, že třetí s 200RS jezdil pan Horsák, který už byl na přednášce o závodních autech let 60.





JJ, minule Krajní mez totálně zklamala. Bohužel.
Jestli na pivo, tak asi někam jinam než minule, to byl opravdu otřes...ještě že jsme nakonec víc času postávali pod ufo lampou než posedávali uvnitř 🙂
Luci, díky za anotaci, paráda.
Fantastické - děkuji 🙂
OK, zde je tručná anotace:





15.10.2013 - Vrchlabí před Škodou ... Jan Králík, snad netřeba představovat, úžasný človek s neskutečným přehledem a darem vtipného a poutavého vyprávění ... Vrchlabí - pobočný výrobní závod od znárodnění, tedy od roku cca 1946, ale co bylo předtím? O tom bude ona přednáška ... od počátku 20. století byla ve Vrchlabí firma pana Petery, ktará vyráběla kočáry a pak karoserie (něco jako Sodomka) no a pan Králík sesbíral informace, kdo a jak a co a proč a poví nám o tom, co se tam dělo, než se to spojilo se Škodovkou a asi i co vedlo k onomu spojení ... kdo byl na jeho jarní přednášce ví, že umí i o zdánlivě nudných věcech povědět tolik zajímavého, až tomu člověk sám nevěří ...





22.10.2013 Jan Tuček - další ze stálic nebe škodovácké historie a neskutečně sečtělý člověk, který připravuje již druhou knížku o embéčkách (měla by vyjít nejpozději v prosinci) ... co ten vyštrachal za zajímavosti o vývoji tohodle lidového vozítka je až dech beroucí ... a těch fotek, co jsme i my v archivu viděli úplně poprvé ... zase něco, co si jen tak nikde nepřečtete ... a k vidění budou i prototypy embéček ...





29.10.2013 - Mirek Škulina - prasynovec slavného cestovatele Škuliny, který ve 30. letech zdolal celý svět ve škodovkách ... afrika, amerika, asie ... prostě propagační dobrodružné jízdy ... bylo o nich napsáno mnohé, ale tady vám o tom bude vyprávět člen rosiny, který to vyprávění zažil naživo přímo od zdroje ... budou snad i dobové filmy, atp.





26.11.2013 - Zdeněk Vacek - motoristický novinář a nadšenec, majitel starého Rapida z roku 1940. S ním najel desítky tisíc km po Evropě po stopách Karla Čapka, saši Kolowrata a dalších významných osobností, které hrdě reprezentovaly značku Škoda, resp. laurin & Klement ... podle dobových původních itinerářů a zpráv se vydali na cestu, takže bude povídat o své cestě, ale hlavně o historii, která ho k tomuto podniku vedla ...





3.12.2013 - Michal Velebný a jeho tři mušketýři v Supersportech ... všichni tři přijali pozvání a budou tam ... takže povídání o 200 RS, jak technické, tak ostatní zajímavosti a přímo vzpomínky tří řidičů ... Srnský, Šediví a třetí mi teď v rychlosti vypadl z hlavy ...





hromada zajímavých a nevšedních příběhů, navíc mistři vypravěči, takže se prostě nenudíte ...





Radku něco Ti vymyslím, protože ani já nemám stoprocentní účast 🙂





Každopádně věřím, že teď to šílenství trochu opadne, budou i komornější přednášky, kde dorazí jen kome 100 - 150 lidí a že po nich pak třeba už konečně zase skáknm na nějaký dlabanec a pivo 🙂





Stačí to takto? 🙂
Přiznávám, že nejsem až takový fanda, mě něco říkala všechna témata, takže pokud by se nějaký znalec pokusil o větší přiblížení jednotlivých přednášek, docela bych to uvítal.





Já určitě chci dorazit 3.12. a možná 22.10. Z těch ostatní tak nějak nevím, co si přesně představit.
Každý úterý mám rezervovaný.





Luci, bude nějaká prémie pro ty, co absolvují všechny přednášky obou cyklů?


Dobrý pocit a obohacení o informace jsou samozřejmostí...
Měla by být na ČT nějaká reportáž, ale vůbec zatím netuším, kde ji použijí ... natáčeli s ním v Sosnové, dopoledne před přednáškou ... jakmile budu znát výstupy, dám sem echo 🙂





JInak zpět k přednáškám ...





15.10.2013 - Jan Králík: Vrchlabí před Škodou


22.10.2013 - Jan Tuček: Než vyjelo embéčko aneb vývoj NOV v letech 1956 - 1963


29.10.2013 - Mirek Škulina: Cestovatel Stanislav Škulina - ztracen v čase


26.11.2013 - Zdeněk Vacek: Po stopách Saši Kolowrata a Karla Čapka


3.12.2013 - Michal Velebný: Škoda 200 RS aneb tři mušletýři v Supersportech





POkud k tomu máte nějaké otázky, ptejte se ... online ani se záznamem už nebude žádná přednáška, takže jediná možnost je vidět ji naživo 😉





Startujeme každé úterý v 17:30, u těch komornějších přednášek bude i prohlídka depozitáře ... takže už asi i zítra 😉
Dneska v podvečer na ČT24 bylo Retro z r.76. Mluvili a ukazovali ME ve fotbale, obchodní domy Prior a zahájení výroby Š120.
Musím začít jezdit na srazy abych to znal i podle ksichtu protože z fotky poznám jen RST a jeho ženu 🙂
Hmm a přednáška je s překladem.... kdyby tak byla v originále s titulema...
Já 12 😉.
no je vidět že na srazy už moc nejezdím 😀
Na té fotce jsem jich jenom zběžným shlédnutím napočítal 10 😀
To: kp.Budha - doporučuji Kalinovu knížku - Písek mezi zuby
Teď by něco podobného mohlo vzniknout i v Tatře, myslím, že poslechnout si Lopraise a spol a jejich historky z osmdesátých let, taky bychom se nasmáli 🙂
Aaa, tým Velký mlíko mě uplně rozsekal 😀 A vůbec, těch kravin, co se na závodech nadělali, chvílema mi to připadalo, jakože si spíš parta kluků hraje s autama, než že závoděj 😉 To mi na tom přijde strašně krásný 😉
Asi je zbytečný se opakovat...





Angličtina i pro hodně pasivní jako jsem já naprosto srozumitelná.





Přednáška byla naprosto skvělá, myslím, že přesně takhle by to mělo vypadat. Nic proti p. Hrdličkovi, ale asi nás uplně nezajímá komu do jakého postu pomohl, ale všichni prahneme od dobových ,,špekách,, typu ,,Velký mlíko team,, 🙂).





Ještě jednou moc díky.
Možná, že se povedlo ukázat nejen organizátorům a přednášejícím, ale i dalším lidem ve škodovce, že spoustě lidí není historie škodovky lhostejná, že se o ni aktivně zajímají a že i sport a lidi kolem něj mají neustále hodně fandů.


V minulém cyklu jsem navštívil všechny přednášky a všechny byly zajímavý, i když třeba ne o tak známých tématech, jako je favorit nebo J.Haugland.


Když to bude pokračovat i dál, rád se budu dál zúčastňovat, protože to je mimo jiné i příležitost k setkávání s velmi zajímavými lidmi.





Setkání s J.H. bylo zatím asi nejvýraznější a před nějakým časem nejméně pravděpodobné. Takže znovu a znovu super a díky Lucko.
RST: nekomentoval, ale byl celkově nadšen a unešen ... chodí nám pozitivní ohlasy, mám z toho radost, todle je ta největší odměna, co člověk může dostat ... když ty lidi, pro které se to dělá, jsou spokojeni ... když jsem ho v tom Norsku pozvala, přiznám se, že jsem nevěřila, že se to podaří uskutečnit ... celá akce je nízkonákladová a sehnat podporu nebylo zrovna úplně snadné ... ale podařilo se nám pro tudle myšlenku pobláznit tolik lidí, že vše vyšlo jak mělo ... mám radost, že vy ji máte ... proto tu práci dělám 🙂 ...
Ono je to trošku ošemetné ... taky mě to mrzí, semtam se v překladu stala slušná perlička, já osobně jsem to neposlouchala, protože mi vadilo to zpoždění ... pro příště víme, na čem zapracovat ... byla to naprosto první akce tohoto rozsahu v naší režii, doufám, že drobné nedostatky prominete 😉
Sluchátko jsem taky po pár minutách odhodil a poslouchal originál. Mluvil tak perfektně, že bylo všemu krásně rozumět a fakt jsem si to užil. Překladatelkám to nezávidím, dost specifická jazyková oblast pro překládání.


Komentoval nějak to, že jsem mu dal pár fotek jeho auta ze závěru renovace?
Moc pěkné to bylo. Co jsem tak slyšel od těch, co vydrželi mít sluchátko na uchu, jestli by se to nechtělo příště trošku zamyslet nad překladateli, ale chápu, že to asi není tak jednoduché, jak se zdá. Bez překladu mi to přišlo naprosto úžasné.
Luci, dodatečně děkuji za zprostředkování - nebýt tebe, asi by si John výlet do Bolky neudělal 🙂 Návrat byl trošku komplikovanější (o půl 5 ráno jsem dojel zpožděným vlakem do Brna...), ale vůbec nelituji !!
Mam radost, ze mate radost 🙂 ... Jinak na mekko byl, byl z tolika lidi uchvaceny, nikdy pred tolika lidmi nemluvil ... Byly to uzasne tri dny v jeho pritomnosti, tolik novych pribehu, zazitku, ale taky hekticke prace bez spanku ... Je to neuveritelny clovek ... Jo a pozval me na winter rally school 😀 ... Prednaska bude o vikendu na idnesu, jinak jinde asi ne ... Nas muzejni zaznam k dispozici pro verejnost zatim nebude ... Natacela s nim CT, takze urcite nekde bude reportaz ... Jeste jednou diky za ucast ... Myslim, ze i on bude dlouho vzpominat ... Hned po prednasce mu volala zena z Norska, ze to sledovala taky online 🙂 no bylo to fakt skvele ... Ikdyz neskutecne narocne 🙂 ... Tak koho priste? ... Btw budeme moc radi, kdyz dorazite i na dalsi prednasky 🙂
Vavrečko opravdu veliký dík za to, že si nám zorganizovala tohle setkání s Johnem, byl to opravdu veliký zážitek. A z podepsaný fotky jeho auta, kterou si asi dám za sklo na zeď, a společné fotky s Johnem mam opravdu obrovskou radost 😉





Kdyby bylo možný video z přednášky nějakym způsobem zpřístupnit na trvalo, s radostí bych si to tu a tam pustil 😉





A neříkal ti Luci John jeho pocity po přednášce? Připadal mi trošku na měkko, když mu tam celej sál tleskal ve stoje 😉
Díky bylo to báječné 😉
Pokud někdo dodá záznam, tak zajistit prostor na jeho vyvěšení není vůbec problém.
Já bych měl dotaz na práva ke zmiňovaným nahrávkám. Nejde mě o nějaké další šíření, ale dle mých zkušeností s iDnesem není nic staršího nežli včerejší zpráva... tudíž počítám, že do roka již nebude možné si přednášku znovu přehrát.


Nebylo by možné ji uložit někam, kde bude ke shlédnutí přeji jenom delší dobu??
mz bueme mít náš muzejní záznam, ale vysílalo to online idnes.cz a tam by měla být možnost o víkendu se na tudle akci podívat znovu ...





článek tam už visí teď ... na www.auto.idnes.cz, tam jak visel Hrdlička
A záznam se dá někde pustit? Mohl bych na tou koukat jako na večerníčka...
i já děkuji, že vás dorazilo tolik ... bylo to úžasné a pokud byste chtěli vyslovit pochvalu oficiálně, klidně můžete 🙂 ...skromnost především 😉 ... mail na paní ředitelku vám dám 😀 ... teď vážně, myslím, že to klaplo a že jsme měli všichni příjemný večer ... já se zcela upřímně těším, až si to pustím ještě jednou v klidu ze záznamu 🙂
Stejně jako Radek. Skvělá přednáška, těším se na to, až si přednášku pustím znovu ze záznamu.
Tak jsme se vrátili domů, plni dojmů. V MB ve shonu na to nebyla nějak příležitost. Lucko díky za umožnění setkání s J.Hauglandem a zprostředkování nevšedního zážitku.


Když jsem o něm coby malej kluk čítával v časopisech, nikdy by mě nenapadlo, že se s ním uvidím naživo a potřeseme si rukama.


Ještě jednou díky.
Plánuju odjezd po 16h z Prahy rodinným vozem. Pokud si chce někdo svézt zadek v echt leder s vytápěním (fialky a velux samozřejmostí) nechť se mi ozve na mail s.d.gotrek na email v čechách 😉
kvůli pracovních povinnostem nedorazím...
Já z rodinných důvodů definitivně nedorazím 😕
ERko jsem kvůli logistice dalších cest už minulý víkend uložil k zimnímu spánku, takže dorazím novodobým vozem. Takže to bude nejspíš fabia či octavia. A mám pro p.Hauglanda malý dáreček.
Erkem, už jsem v podstatě na cestě 🙂 Pokud by někdo chtěl svézt na trase Vysoké Mýto - Boleslav, můžu ho naložit, jsem víceméně prázdný.
Já jedu, kilem a odjezd někdy už před 4tou... 😉
Chtěl jsem napsat eRek samozřejmě...
Jak to vypadá s účastí eRekce?? Kdo se chystáte čím?
Mam neskutecnou radost, ze to, co vzniklo na jedne soukrome ceste po skandinavii, ted hybe motoristickou verejnosti u nas ... Je to az neskutecne 🙂 ... Par informaci pro vas ... Pro ohromny zajem neni mozne rezervovat mista na parkovisti ... Je mi to lito, ale neni to v nasich silach a precijen budeme se maximalne snazit zajistit vase pohodli na sale ... Kapacita salu je 650 mist ,prednaska bude pronesena v anglictine a kazdy dostanete tlumocici zarizeni a do usi dostanete ceskou verzi ... Pro ty, co prijdou pozde, bude otevren jeste mely sal, kam se bude prenaset online ... Dorazte vcas, kapacitu mame jen cca 800 mist dohromady ... Saly pro verejnost otevirame po 17. Hodine ... Tesime se ...
kluci, v pondeli vam napisu vic ... mozna drive ... o vsem 🙂 ted jsem pryc .... Lucis
Radku díky !