HAUGLAND ve ŠKODA Muzeu a jiné

Já stále počítám, že erkem dorazím. Sice bude kosa, ale to auto mám na to abych si ho užíval, a přednáška Hauglanda je k užívání si ideální příležitost.
Já stále počítám,že naliju litr převoďáku a dorazím erkem.
Já tedy počítám,že naliju litr převoďáku a dorazím erkem.
dejV: předposlední číslo Automobilu, článek p.Tučka o maželích Škulinových a jejich cestách Rapidem (Populárem?) po Africe v 30.-40. letech.
Pokud převodovka ještě vydrží, pokusím se dojet taky eRkem... Neříkala Lucinka něco o rezervaci první řady pro erka?
Víte něco o téhle přednášce ?





29.10.2013 - Mirek Škulina: Cestovatel Mirek Škulina - ztracen v čase





Na webu nikde nic není, nějhaký cestopis, knížka... ?
Nj, a to já se rád předvedu s tou mojí leštěnkou (kilem) a tou 30km dlouhou cestou si prostě potřebuju něco dokázat 😀 Holt někdo se těší, že si udělá vejlet starym autem a ještě se potká s legendou rally... 😉
Nj, a to já se rád předvedu s tou mojí leštěnkou (kilem) a tou 30km dlouhou cestou si prostě potřebuju něco dokázat 😀
Já jsem stále pevně rozhodnut, že eRkem přijedu.
To jsem tim teda uplně říct nechtěl, rozhodně to něco do sebe mělo potkat se tam takhle http://skoda110r.eu/110r/cerven130008.jpg
už když jsem odjížděl z první přednášky, tak mě napadlo že je uplně jedno čím přijedu na druhou. důležité je být na přednášce. čím přijedu je moje věc. není potřeba se předvádět nebo si něco dokazovat. nejdůležitejší je sedět v přednáškovém sále.
Ne, že bych vás chtěl zrazovat, ale vzhledem k množství návštěvníků muzea, bych se na návštěvu dobovkou skoro vyprdl, pak tam stojí auto namačkaný na autě...





Parkoviště před Lídlem na začátku akce hadr...
Já počítám, že jedu kilem, tak doufám, že vyhrazené místo před muzeem furt platí, co Luci? 😉
Ještě trochu váhám, jestli jet eRkem na příští přednášku. Ne kvůli počasí nebo cestě samotné, ale kvůli jiným akcím a logistice aut. Když eRkem přijedu, kolik nás tam tedy bude? A bude to stát za to se tam s ním objevit?
jojo, ma to prototypovej motor 🙂
Vždyť jsem to tu v pátek ještě oživoval 🙂 Nicméně jedna otázka, to Favorití kupé je provozuschopný stroj nebo jen maketa? Koukal jsem na různě nalepovaná skla, ale jestli to mělo motor jsem nějak nezachytil.
To nemůžete napsat, že už to začalo... sakra. 😕
A me si nevidel? 🙂 OK, tak priste me myslim neprehlednes 🙂 ... Dorazte vcas, jinak nebudete mit kde sedet ... Vcerejsi navsteva nas mile prekvapila, mame radost z toho, ze dorazilo pres 550 lidi 🙂 ... Kapacita salu je vsak jen 650, takze priste dorazte vcas 🙂
zajímavá přednáška. Pan Hrdlička je pan člověk, pro všechny příkladem. moc hezké. Každý máme problémy v práci, ty naše jsou procházka ružovou zahradou dalo by se říci. kdo nečetl knihu, vřele doporučuji.





trochu jsme nestíhali, narychlo jsem bílou š125 zaparkoval přímo pod stožáry u muzea vedle lavičky, neb bylo opravdu narváno. a po přednášce raději rychle zmizel obával se botičky....atak bohužel ani nepopovídali... v rychlosti jsme s katkou zahlédli známe tváře z eRkařské rodiny (RST, Petkar, M8, kpt.Budha)
Dobré to dneska bylo 🙂 Už si začínám šít kožich do eRka na příští týden 🙂
Měl bych přijet na obě... na první jedu civilním vozem, na druhou bych rád erkem, pokud vydrží (erko)...
Tak v úterý vyrážím na první přednášku, najdu to? 🙂 Asi na první nepojedu ještě eRkem, schovám si ho na druhou.
Tak já se bohužel z pracovních důvodů 8.10. nezúčastním 🙁
Pokud se mi podaří přijet, tak určitě nějakým starším strojem.
Déšť neřeším.... nějak tam dorazím, kdybych měl pod erko namontovat vanu proti úkapu (tedy spíše odtoku) převodového oleje.
8.10. v případě sjízdnosti silnic bych eRkem přijel.
Přesně tak, jedná se o přednášku 8.10. - John Haugland
Luci, předpokládám že se bavíme o druhé přednášce ?





Nemám problém přijet s karkulkou v dešti. se 125L nemám problém ani se solí...
Kuci, teď zcela vážně ... potřebuji vědět, jak moc je Vaše úvaha o tom, že byste dojeli eRky atp. reálná. Můžu se pokusit domluvit vám první řadu na parovišti, ale taky nechci být za blbce, když byste nedojeli ... takže ... budeme předpokládat, že sůl v tomto termínu ještě nehrozí - déšť ano ... kdo z Vás by přijel starším strojem? Pište, ať vím, jestli se do toho pouštět či nikoli ...
Hmm, ke mně se někdy začátkem prázdin doneslo, že Haugland shání echtovního Rapida a nabízí hodně zajímavou sumu...


No nic, se ho zeptáme 🙂 Kdyby se jelo hromadně starými škopky, taky bych třeba něčím přijel. I když zase než tam něčím takovým dojedeme z Plzně... No uvidíme. Beztak už bude posoleno 🙂
Hele, kuciii, pokusim se vam nejaky ten flek zajistit 🙂 poptam se na moznosti a pokud by to slo, udelame nejaky formular 🙂 jen me bude mrzet, ze slune tam nebude 🙂





Jinak jak pise radek, na jare to bylo supr, ikdyz jako organizator to nemuzu hodnotit, mela jsem z toho velkou radost ... Doufam, ze vas dorazi hodne, hauglandovi jsme slibili plny dum 🙂
Na jaře jsem absolvoval všechny, tak se pokusím i na podzim. Stálo to za to a podzim vypadá ještě lákavější.





A Hauglandovi bych eRko taky přivez ukázat, když už jsem se mu před lety hrabal v RS na závěr renovace, den před Bohemkou, kde jel jako předjezdec. (No hrabal.., trochu jsme kybicovali elektrikáři do zapojení stěračů, ale mám nafocený rozebraný auto den před vyjetím)
Haugland ma krasne zachovaleho Rapida po tátovi, ted v lete mu ho renoval v Mnichaci Franta Salamacha, byvaly tovarni mechanik 🙂





Jestli bude vyhrazeny parkovani tak bych mohl prijet po ose se 130 RS 🙂)
Haugland je začátkem října... kdyby nám Lucinka zablokovala jednu řadu parkovacích míst před muzeem... asi bych přioblékl jednu dvě vrstvy teplého Jégrova prádla a snesl i cestu erkem.
Haugland Rapida má, aspoň nám o něm vyprávěl 🙂 ale určitě by slitnul, tak jako nad Slůnětem v Norsku ... 🙂





Těšíme se na Vás všechny, věřím, že se Vám bude líbit 🙂
No tak známku mám, nebo pojedeme na motorkách třeba přes ty Krušné hory, nebo tak něco 😀


A nebo libovým Rapidem, Haugland prý nějakýho pěknýho shání, tak že by si u toho trochu slintnul 🙂
Luky to není blbá myšlenka. Protože abych sám platil 400km+známku mě úplně neláká, Ve dvou by to hned bylo příjemnější.
Venco, kdybys jel, dej vědět, možná bych se připojil 😉 Za mě nejspíš Haugland a 200RS
Jel bych hned. Ale těch 200km 🙁 Budu o tom rozmějšlet. Docela by mi lákal ten Favorit.
První dvě, poslední a když to vyjde tak třeba i něco mezi tím...
Tak předběžně první dvě a pak poslední 🙂)). Zbytek uvidíme...
Luci, díky. Co přednáško, to špek. za mě, p. Hrdlička, protože jsme četl knihu.
22.10.2013 bude přednášet pan Tuček, nějak mi to ujelo 😉
Ahoj!





Podzimní přednáškový cyklus ve ŠKODA Muzeu je tady. Tentokráte v úterky od 17:30 opět "Neobyčejné příbehy z historie automobilky II" ...





Přednášející:





1.10.2013 - Petr Hrdlička: Jak se rodil Favorit


8.10.2013 - John HAUGLAND: 25 let za volantem závodních vozů Škoda


15.10.2013 - Jan Králík: Vrchlabí před Škodou


22.10.2013 - Než vyjelo embéčko aneb vývoj NOV v letech 1956 - 1963


29.10.2013 - Mirek Škulina: Cestovatel Mirek Škulina - ztracen v čase


26.11.2013 - Zdeněk Vacek: Po stopách Saši Kolowrata a Karla Čapka


3.12.2013 - Michal Velebný: Škoda 200 RS aneb 3 mušketýři v Supersportech





Věřím, že dorazíte v hojném počtu ... minulý - jarní - cyklus měl velký ohlas a my jedem na stejné vlně ... k vidění budou i zajímavé exponáty ... pokud vás to nějak zaujalo, určitě piště, ať víme, koho z vás budeme moci očekávat ... těšíme se!





Luciš