Prejavuje sa ti to ozaj zahadne, ale pravdepodobne opotrebeny nahon (priamo v tachometri). V tom pripade staci vymenit len mechanizmus, ale menej pracne je cely tach. Este pozri lanko, pre istotu, ci nie je prerusene, teoreticky by bolo mozne pri pretrhnuti ze by so konce opierali o seba a tym by nebol nahon priamy ale po obvodovej rychlosti jeho priemeru. Odpoj obe strany a skus ci je ok.
Prejavuje sa ti to ozaj zahadne, ale pravdepodobne opotrebeny nahon (priamo v tachometri). V tom pripade staci vymenit len mechanizmus, ale menej pracne je cely tach.
Tak včera jsme konečně pořádně vyrazili s litrem do ulic. Panuje absolutní nadšení až na pár drobností. Jednou z nich je jaksi nemocný tachometr. Když se dosáhne rychlosti cca 100-120 km a dál už se třeba nezrychluje, tachometr šplhá pořád dál a dál až se schová úplně za roh, přitom fyzická rychlost je stále jen kolem těch 100km/h. Pak když se zpomalí, tak rafička zase spadne tam kam má.





Nesetkal se někdo s podobným problémem? Musím tachometr zahodit a sehnat jiný, nebo existuje nějaké schůdnější řešení? Ještě bych měl zmínit že je celkem dlouhý náhon tachometru, tak je pod sedačkou takový záhyb. Ale tím to snad nebude, tam by se přece mohl náhon tak maximálně zpomalovat a nikoliv urychlovat, ne? 🙂





Foto na http://luky.skodateam.cz