Ano, hlavy rády praskyji. Oproti 120 hlave maji slabsi steny z duvodu vetsich ventilu a vetsich kanalu. Takze jsou tepelne vice namahane... ale ja mam taky motor 130L a za 2 a pul mesice sem s nim najezdil pres 6000 km, a menil jsem jen tesneni pod hlavou. A to jezdim se 4 qvaltem casto i v 5000ot/min na státní.... Nebál bych se toho, ale dávat si na to pozor. Hlavne pri koupi motoru
hlavy rády praskají
vidim že jste tu psali že u 130ky si dát pozor na hlavu ... byli tam nekdy nejaký větší a častý problémy snima? zrovna sem namontoval 130ku motor s erkovou vačkou do mojeho erka a trochu ně to ted zneklidňuje
Na Rapidu 130 jsem měl najeto 160 000 km a olej nebral, startoval a jel úplně normálně.
Kolik tak muze prumerne vydrzet motor bez generalky na 130tce? Predpokladejme, ze npraskne hlava.... (v tis. Km)
Tak ja ji asi koupim, tady je na fotce...
jeste jsem zapomel,130GL mela oproti 130L original bocni plastove listy a velkoplosne kryty kol...tak snad uz jsem na nic nezapomel
130GL byla vybavena tim nejlepsim co se na sedanech 742 mohlo objevit.


Oproti 130L mela lepsi vybavu,jmenovite:


ipur palubku,ipur volant,tapeciry z lepsi kuze,kozene zadni plato,ipur operky hlav,lepsi potahova latka sedacek,kvalitnejsi a hezci koberce,ipury na dverich,zadni nerezovy napis SKODA 130GL na spoileru.





potom jeste byly 130L ve zvlastni vybave,byly identicke se skodou 130GL,rozdil byl v napisu na zadnim spoileru-mela napsano SKODA 130L na prave strane.


130GL a 130L ve zvlastni vybave vyrabela AZNP Vrchlabi a 130L vyrabela AZNP M.Boleslav
Jj, ale tu hlavu stejne od pohledu nepoznam, to chce vyzkouset... ale na zadni naprave napr co??
Na zadní nápravu a hlavu motoru
jj, si taky myslim... a co si jinak myslite o 130 vseobecne? a na co si dat pozor pri koupi?
tak to co jsi vyjmenoval je jak u 130L tak u GL ne? GL bude mit asi jen par nejakych interierovych doplnku navic
Muj milacek skoda 120 s motorem 130 mi dosloužil, tak budu kupovat jak jinak, než oblibenou Škodovku, ale ted uz 130 GL. Rekne mi nekdo, jake jsou vyhody oproti 130L? Samozrejmosti je 5Q,uhlovka,hreb. rizeni,4pistkove brzdy.... a dál? Dekuji