s tim vetrem se vule nikam nevymezi, ale je to tim, ze cumak auta ma vlivem vule tendenci jen po smeru vetru a tak udelas kontra 😉
Já mám zase takovou zkušenost, že je to taky odvislé od směru větru, pokud fouká boční vítr, vůle se vymezí buď z jedné nebo z druhé strany...
Hm, takže vůle ve volantu způsobená převodkou jako takovou a to že někdy je volant rovně a někdy nakřivo nejspíš způsobeno "pružným" uchycením převodky?
tohle mi dělal každej hundrt co jsem měl a nikdy jsem to moc neřešil..taky by mě zajímalo čím to vlastně je..většinou se mi to stalo při vjetí do větší díry nebo na obrubník atp..po pár kilometrech se ale volant opět plynule srovná..uchycení jsem měl v pořádku a ani vůle v řízení nebyla nějaká výrazná..
hmm taky jsem to vyztužoval,náhodou jsem si všiml,když jsem měl vyndaný plech kolem tyče řízení,že se hýbou nejen kola ale i převodka s uchycením,a to se bavím o nově složené nápravě(opískovaná atd.)
Luky, z toho si nic nedelej, my jsme pred běšinama dávali novou nápravu a už je kvůli řízení taky venku...taky ma vi vůli nez by mela mit
souhlasím s kontrolou uchycení převodky. Občas se to utrhne. Že to je nově postavený v tomto případě nic neznamená (pokud jsi nezesiloval svary) Pak bych ještě zkontroloval tisícihran na hřídeli volantu a převodky. Každopádně si lehni pod auto, dva lidi ať chytěk kolo (každej jedno, aby nemohlo zatáčet) a čtvrtej ať kroutí volantem. Někde se to musí projevit.
Převodka určitě na nápravnici drží dobře, jedná se o nově postavené auto. Co se přestřiženého péra týká, předpokládám že to je ten vehement, který já znám pod pojmem "nastřižený klínek" (to se mi už taky stalo, kdy jsem se před pár lety při rally s litrem kutálel po louce a ejhle, on najednou volant nakřivo a na jednu stranu minimální rejd 🙂 Ale tohle je jiné - chvíli je to ok, chvíli volant nakřivo, pak zase ok...
Ahoj,


praktickou zkusenost nemam, ale v prevodce je pero, ktere se muze prestrihnout (treba prudkym narazem kola na obrubnik) a pak prevodka selze. Nejdrive zkontroluj drzaky prevodky na napravnici.
Mám v převodce (matici) vůli, což je asi běžné, že? Ale někdy je volant rovně a někdy se ve vůli jakoby posune, takže když jedu rovně, volant je nakřivo. A pak se to časem zase vrátí dorovna. Je to normální? Jde mi o to aby najednou převodka nepřestala převodkovat úplně a já se neodporoučel někam do křovisek 🙂 Je vůbec něco takového možné?





Díky