Výměna rozvodů na Š130

Nemáš zač, až se někde sejdem (doufám že to bude už letos na podzim v Běšinách )tak platíš pivo 😉
Láďo díky, napsal si můj názor za mne !
Tohle zapření spojky se dopopručuje vždy když se sundává řemenice nebo prsa na autě 😉 :O) páč se občas může stát že se malinko ťukne do kliky pří montáži řemenice nebo i rozvodovýho kolečka a malér je na světě a těch případů a dotazů tady co se stalo ? že po montáži rozvodů jaksi nejde otočit motorem(vypadlý a skříplý axiální ložisko) je toho jen důkazem 😉





Takže tatík na to správně upozornil a nějaký šťoura do toho rýpe místo aby to rozvedl nebo uvedl na pravou míru HOWGH
naopak mi řekni jak chceš vymačkávat spojku třeba na vyndaném motoru...
Nevím co je k chápání... popsal jsem jednodušší a rychlejší způsob, protože nevím o důvodu z e kterého by nešla řemenice nasadit, ničemu nebrání...
Klíííd tatíku 🙂 vždycky se najde nějakej ňouma co to pořádně nepročte až do konce nebo nepochopí co tvoje dobře míněná rada vůbec znamená a rýpne si 😉
Jasně, to je taky možné, popsal jsem stav, kdy řemenici z jakýchkoli důvodů nechci, nebo nemůžu nasadit
to Tatomechanik


nevím proč zapírat spojku nějakým klackem, když stačí nasadit řemenici, lehce dotáhnout a pak můžu točit motorem jak chci....a kroužek nevypadne ze zámku...
Vždycky dojdu do krámu, řeknu že chci spojkový ložisko na to a to auto, ten a ten typ spojky a označení ložiska neřeším.
OK, dik za ty ceny... A jaky je oznaceni loziska na spojce? Zacalo mi piskat, tak jsem ho namazal, ale mam v plnu ho vymenit. Tak abych vedel, jaky sehnat
300,- Kč
Sadu kol a řetězu kupuju většinou kolem 300Kč.
Dobre. Zkusim to pristi vikend. Jinak nevite, kolik stoji ten rozvodak? Orientacne? a na 130 je stejnej, jak 120?
A ještě : pokud jsem u auta sám, řeším vyšlápnutí spojky dřevěným hranolkem, k tomuto účelu speciálně na míru uříznutým, který šprajcnu mezi pedál a sedačku.
můj postup v tomhle případě : nasazuji prsa i s rozdělovačem.


1.nastavím si motor do polohy kdy pálí první válec.(střihají ventily 4.válce.


2.Nastavím si rozdělovač tak, aby palec ukazoval na značku (rysku) prvního


válce na tělese rozdělovače.


Prsa nasadím, pokud se mi palec při nasazování pootočí , tak že je znatelně před nebo za značkou musím postup opakovat.


Nepatrný rozdíl se doladí pootočením rozdělovače při seřizování předstihu.


Ale pozor !! při pootáčení motorem bez nasazené řemenice, musím mít vyšlápnutou spojku, jinak mi mohou vypadnout axiální kroužky, hlavně ten vnitřní.
Zdravím.Potřebuju vyměnit rozvody.Nasel sem tu jak, co sehnat, atd, ale nikde jsem se nedočetl, jak poté nasadit "prsa" s rozdelovacem, aby mi to pak zas jelo. Jestli mto musim nejak natočit, zajistit... fakt nevím