100W do hlavních světel

Paraboly jsem daval nove a jsou stale jak nove, takze o ne se nebojim. Jen casteji praskaj ty zarovky.
Prave... instalace se musi predelat, protoze klasika to neutahne.





Měl jsem strach o palaboly, ze se neuchladi. Ted uz se tolik nebojim 🙂
Ja jezdil 80/100 a ted mam 90/100W. Mam je dobre sklopeny a nikdo na me neblika. Dokonce jsem to i zkousel z druhyho auta a opravdu to neoslnuje. Narozdil od vetsiny Xenonu. Kdyz proti nim jedu v noci, tak nevidim nic ani s tema 100W resp 90W. JInak to sviti skvele. Vsem vrele doporucuju. Instalaci jsem predelaval, protoze puvodne svitily zlute a nebylo to nic moc a ted svitej kransne bile a je s nima lip videt.
Důvod, proč se přestaly vyrábět žárovky 100/60 bude podle mne v tom, že ten rozdíl je tak markantní, že když ztlumíš dálková 100W na klopená 60W


máš pocit, že jsi zhasnul. alespoň moje zkušenost je taková. Jistě ale máme každý jiné oči a moje toho už viděly dost aby měly nárok být unavené
Koupil jsem (pravda před několika lety) 100/60 no name v supermarketu(už nevím v jakém), pravda upozornění, že nejsou do běžného provozu na obalu bylo nalepeno. Vydržely typicky pro no name výrobky asi 3měsíce. takže zpět k serii.
V mém případně 100W/90W ... ale už tu zaznělo, není to do běžného provozu.
Takže jste mi nikdo nevyvrátil moje tvrzení, že při použití 100/80 W, neboť kombinace 100/60W je nesehnatelná neoslňujete...





BTW: Jsem to psal ve svém příspěvku, že 100W v dálkách nevadí, naopak, v některých situacích můžou být docela slušným argumentem proti prasatům (a teď nemyslím zvířata)...
Xenony, umístěné atypicky vysoko, co se mi propalujou skrz oči - to je další důvod, proč nenávidim kategorii SUV.
Díky za info...





...jinak k oslňování - je fakt, že některé fábie a xenony jsou občas tak seřízené, že musím hodně zpomalit, ne-li zastavit.
Oslňování nemá nic společného se sílou žárovek ( ani se xenonama ). Pokud si svítím pod auto ( a tudíž pod skla protijedoucích řidičů ) můžui si tam dát co chci a nikoho oslňovat nebudu.


Problém začíná pokud seřizujete světla s prázným autem a následně ho naložíte tak, že se světla výrazně zvednou ( u eRka to pořádně nejde, tam je motor vzadu pořád ) a auto nemá ani automatickou ani ruční korekci výšky světel ( luksusní limuzína východoněmeckého původu zvaná Waran měla toto seřizování páčkama zvenčí před parabolou ).


U teréňáků tipu Vitara a pod. by to problém být mohl, neboť už samy světla jsou podstatné výš nežli v osobákách.
Pozdě ale přeci.


JJ, 100/80 W mám je na autě co jsem ho dodělal (a byly tam i před renovací) a absolutně žádný problém. Když jsem je tam dával tak jsem byl varován, že se vypálí patice, ale ani to se nepotvrdilo.


Na parabolách nic znát není a na kabelech taky ne.


Za tu dobu co je tam mám (skoro 10 let) mě praskla jedna. Koupil jsem 2 nový v Prondu (polská výroba za cca 50-60kc kus) a vyměnil obě. Starou mám jako rezervu. Nikdo to nikomu při STK nevadilo a dostal jsem pochvalu jak to krásně svítí, to se prý hnedka poznají nové paraboly (no nové jsou ale .... 😉 )
jj 100/60 W jsou v pohodě, měl je náš rybář na Suzuki Vitara kvůli pořádnýmu prohlížená rybníků v noci, ale dnes se u nás dají sehnat jen 100/80 a to je pak dost síla ty tlumený a pořád na něj večer blikali, takže tam šly spátky normál seriovky.
Petkar : Ale Karle, jsem-li ohleduplný řidič, jedu proti kolegům na silnici na potkávačky a ty u žárovek 100/60W (alespoň takové jsem měl já), a správně seřízených světlech, nikoho neoslní !


Mě osobně oslňují xenony u nových aut !


Možná právě díky jejich špatnému seřízení, nevím, ale někdy je to opravdu síla !
Akorát ostatní řidiče dost často blikaj, což?🙁





Jako pánové promiňte, ale přijde mi to sprosté vůči ostatním řidičům... Když si dáte 100W do přídavných dálkových NO PROBLEM, ale do světel, která normálně používáte?





U Davese to chápu, předpokládám, že to chce na RSu na závoďáka, ale pokud je to normální auto do běžného provozu? Trošku ohleduplnosti by neškodilo, no nejde jenom o to BÝT VIDĚN, ale taky NEOSLŇOVAT....
Já je mam na svém eRku asi přes půl roku a žádný problém s tim nemam, nikde se nic nepřehřívá, barva se nikde z ničeho neolupuje a i originální elektroinstalace to snáší vskutku dobře.
Pouzivam 100W uz par let ve stovce. Mam komplet udelanou elektriku s relatkama a sviti to skvele. Pouze kdyz stojis v kolonach, tak casteji praskaji zarovky.
Vzhledem k tomu, že se zabývám renovací parabol, mám odzkoušeno, že sklo bezpečně vydrží 250 stupňů C, lak na kterém je napařená vrstva hliníku dle mě nějakých 150 stupňů C také snese. Jinak než rozpálením paraboly a skla v troubě na teplotu přes 200 C nelze bezpečně sklo sejmout...





Daves: v případě zájmu o nějaké informace k pokovování, parabol, plastů atd: tel. na mě 602476521 nebo na mkupe@seznam.cz
Davide, zeptej se CH.S., tusim, ze je ma na aute.





Stanley
Například 4W žárovky v kontrolkách na palubní desce se roztečou. Tak proto ten dotaz.
Přicházím s méně frekventovaným dotazem a obohacuji tak veřejné povědomí...





...jaký je váš názor na 100W žárovky v hlavních světlech 110R ?





Zajímá mě technická podstata věci, tzn : spálí se, oloupe se parabola, praskne sklo ... 🙂


Legálnost, zátěž, elektroinstalaci atp ponechme stranou.





Provozuje je někdo z přítomných ? Léta ověřené ?