Jak na 100vku nevím, ale já si nechával loni dělat klíč na favorita. Normálně jsem přišel do klíčů (speciálka), paní šáhla pod pult vytáhla krabičku, našla vhodný tvar a udělala kopie. Nebyl problém a cena do 50kč. Třeba by se našel i tvar na kilo.
Ahoj,


obnovím téma. Nevíte náhodou někdo kde se dá sehnat nový klíč zapalování na škodu 100. Potřebuji vyřezat kopii do rezervy,ale nedaří se mi sehnat nepoužitý kousek. Potřebuji ten s gumovým špalíkem.
Š100 standard 7/76 - gumový obal (1x)


Š110R 11/80 - plastový obal
moje model 81 v plastu jako 105
100 69, 100 73, 110 LS 73, eR 74, 100 75, všechny klíč s gumičkou
š110L rok 76 měla klíček s gumičkou a Erko 10/80(tedy model 81) oba klíčky zalité v plastu jako š120.
Říjen 77 má tedy ještě kovové...
Mám erko 1977 klíčky již totožné se 105/120, měl jsem 110L 1976 klíčky ještě staré s gumičkou...
kapku tuzingu:
Marty, preboha, origo ale nemali tak zaprášenú spínačku !!!
Gratulace Marty a jedeeeem ! 😀DDD
Vždyť já jsem si byl na 99% jistej že mám mít ten co mám 😀D





No možná jsem malinko zapochyboval 😀D





Ale každopádně HURÁ - slavnostnímu vyjetí renovované Růženy v roce 2009 už skoro nic nestojí v cestě 😀DD
Márty na mý 79 mám to co ty a dostal jsem 2 sady klíčů na jedný je ještě štítek s označení čísla zámku a další erko 1980 co sem ho rozebral to mělo stejný takže bych věřil že to tak má být to je doba co už se pár let dělaly 120cky takže mi to přijde i logický...
Já jsem vždycky myslel, že od 77\' se používala spínačka a tudíž i klíček z řady 105/120...na obou mých autech je právě takový a jedno je naprosto bez úprav, tak bych tomu docela věřil
Noo,Marty to mas maler ! To nemuzes ani vyjed s takovejma klicema!


To ti Ruzenka odmitne na prvni pokus ! 😀DDDDD
A memá náhodou ten novější klíček stejné rozměry i drážky jako ten kovový? Klíč na Favorita už je jiný, ale tohle by mohlo sedět. Ten klíč mi normálně za 20 Kč podle vzoru udělali, akorát ty gumové futrály už dávno došly...
no jo, levnořešení, proste už to neni ouplně erko😀
Na svém rv80 sem měl též tuhle spínačku...
bůů, fňuk, tak je to pravda, fňuk, já tam mám klíče jako má š105.





Teď jen doufat že model 80 a 81 už měli novější - nevíte někdo ???
Sakra Petře ůplně jsi mě dostal - jdu do garáže kouknout co tam mám za klíče
A s futrálem. ;-D
Na jednom prospektu jsem ho našel bez toho futrálu
Ano marty, ale tohle je ještě votuněný (dobově), origo je kovovej klíček s vylisovanym znakem FAB tušim a vroubkama, tady je přes to ještě gumovej fusak 🙂
Jestli k erku to nevím,ale že je ho měli hundrti můžu potvrdit. Problém je že ten gumový návlek příliš nevydržel a tak popraskal a buď odpadl sám nebo ho majitelé z klíču sami sundali. Ale pokud se ptáš zda je to tak origo, odpověd je ANO je.
Dneska mě naprosto dostal Medvěd Brtník s fotkou klíčku zapalování který je ůdajně originální pro řadu š100/110.





Protože představa že bych někdy mohl vyjet nedej bože s neoriginálním klíčkem je šílená prosím odbornou veřejnost o názor.





Já měl v eRku klasický černý oplastovaný klíček jako mají š105/120.





Takže je tohle původní klíč k eRku : ???