Tohle auto nemá s pravými kabriolety T613 nic spoolečného, je to domácí bastl z klasické ojeté T613-S, které uřízli střechu. Byť je to auto řemeslně hezky zpracované, žádná z verzí těch hodinových pohádek, co pan majitel lidem vypráví není pravda a ten článek v motor-classicu je vlastně jen (zřejmě dobře zaplacená) reklamní kampaň, protože kdyby byli páni redaktoři profesionálové, nikdy by takový žvást neotiskli bez prověření si skutečnosti a pravdy.....
kabro bylo,ale tendle vůz je opravdu asik překopávka
Stačí se trochu probrouzdat internetem a zjistíme že se tatra 613 kabrio skutečně vyráběla, a to pro účely přehlídek.





http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:T613K1.JPG





Někdy mám pocit že články do těchto časopisů píšou lidi kteří ani nemají řidičák... Jednou jsem si četl v jednom tuningovém časopisu o replice 130RS a o tom autě tam nebylo skoro nic, většina článku byla věnována osobním pocitům autora článku, o tom jak se mu líbí, a jak to hezky jelo... Technická data vesměs žádná.
Oni mají někteří lidé vůbec zkreslenou představu o tom, co by mělo kolik stát; do určité míry ceny chápu, ale... teď jsem se vrátil z dovolené, kde jsem si koupil časopis Auto Motor a Sport Classic, číslo 1, ročník 1. Je tu zajímavý článek o Tatře 613 Speciál - Kabrio, se kterou jezdil na přehlídkách gen. Martin Dzůr. Teď vozí turisty po praze. Co mě ale dostalo byla větička: "Uvěřili jsme proto s radostí, že je to skutečně původní kabriolet s vyměněnou převodovkou a zrenovovanou stahovací střechou. Ostatně kdo by se dělal s replikami nerezových rámečků kolem zadních oken, jejichž kompletní výroba by prý přišla na BEZMÁLA 100 000 KČ."


Nikdy jsem s nerez plechem nepracoval, ale za 100k kč bych se to i naučil 🙂))
Tak mě se to auto líbí, sice je tam mnoho kutilských vymožeností ale nic zásadního co by sešlo vrátit, navíc je to 73, pro mne ten nejpřitažlivější ročník(spolu se 74) pak už ten interiér prošel pro mne nepříliš povedenou změnou. Má celkem dost najeto, takže by to chtělo prolízt obvyklý místa a najít pár drobných závad a ukecat prodejce. Jinak bych ho určitě vzal pokud není na výběr nějaké "lepší".





Takových aut ať chceme nebo ne ubývá geometrickou řadou ať díky korozi nebo kutilům, nebo vyhláškou o likvidaci autovraků...
Je to auto jednoho velmi stareho pana ze SVRATKY.Nedavno mu zemrela manzelka, doktor mu uz nedovolil ridit a chysta se do domova duchodcu bo neni sobestacny.To auto koupil pred cca 10 roky za 45000,- tak jak ho vidite.Jezdil zasedne jenom v lete a jeste malo-neustale garazovano.Trochu se u toho srala elektrika (dalkova svetla) ale jinak bezproblemovy provoz.Interier (palubovka) byl lehce prekopanej-misto tlakomeru ekonomer,tlakomer v panelu u radia-uz si to presne nepamatuju.Schnily to dle me neni i kdyz za tu dobu co sem to nevidel kdo vi.
Heh, na tenhle inzerát jsem před několika dny koukal (přeci jen, eRko doma ještě nemáme 🙂


Tak pokud ho koupíš, napiš pořádný článek, ať vím o co jsem (ne)přišel 😉
a ja ti poradim neco jineho,pokud ho opravdu chces a potrebuje stlacit cenu dolu,tak si podle RZ vypatrej kdo je majitel vozu,pokud jiz neni majitelem bazar,tak ti zarucim ze majitel bude chtit minimalne o 7 min
Teď ještě koukám na ten motor...je divný že má odvětrání víkem ventilů i nohou větráku...plus teda asi zbastlenej filtrbox
No podle toho co se dá občas sehnat přes annonci se dá za 25tis sehnat hezký erko ale počkáš si a za tuhle cenu co má on si myslim že se dá sehnat lepší.Fotky matou lepší je se kouknout na vlastní oči a pak diskutovat o ceně. Když tam přijdeš a řekneš mu co je tam vše blbě tak buď pochopí a sleví nebo tě pošle do prdele 🙂.
Ladis tak jako smaozřejmě že když by někdo prodaval Rko tak za něj bude chtít hafo peněz. Jenže to je něco jiného, protože každý doněj něco investoval a tak chce aspon nějakou část zpět(samozřejmě ne celou částku co do něj vrazil). Ale taky musíš brat v úvahu že takové auto se pak neprodává přes bazar!!!!!!
Tak to vememe chlapí s jiný strany za kolik by jste prodali to svý..nebo i tohle kdyby bylo vaše .....troufám si říci že byste chtěli stejnou cenu nebo někdo i možná vyšší páč víte jak jsou naše ceněný a jak jich je zoufale málo v dobrým nebo původním stavu, cena v tomhle případě není stanovena nějakou tabulkou co platí ve všech bazarech + - ale je individuání neb je jedná o vyjímečné auto





tak asi tak 😉
Já jsem podle obrázků odhadl cenu tak na 20 litrů, předběžně, samozřejmě, pokud je vše až na detaily původní, v dobrém stavu, skelet nevařený, nezrezlý, je těch 30 litrů od Stanleyho odpovídající cena...





Jako cena nabídnutá bazarem by měla, podle mně, odpovídala vozu po prvním majiteli, v původním stavu a laku před nenáročnou renovací (rozleštit lak, doladit pár detailů).





V tomto případě, jenom co vidím, je kouslý otáčkoměr, zkrácená řadička, poničení interiér a exteriér, nárazníky, řekl bych, že lak taky už nebude původní... A to soudím zatím podle fotek, neviděl jsem naživo skelet a další "drobnosti"
hlavni je, v jakym stavu je skelet a zda je vse co nejvice puvodni a zachovale - ruzne detaily, atd...





Cena je vzdy otazka dohody. Bazar jiste neni v tomto pripade majitelem, jen zprostredkovatelem - cili je mu vcelku jedno, za kolik to proda, hlavne ze jeho provize zustane stejna.





Nebudu se zde rozepisovat o praxi autobazaru se stanovenim ceny - jen reknu, ze vzdy je prostor k jednani o cene. Je treba vysvetlit, ze original nema mit samonavijeci pasy, nema mit vzadu spojler ze 120-tky: a kdyz to tam dal, budou diry v zadni kapote, takze to je vytmelit, novej lak - to je minimalne za litr no a protoze auto je zasly, tak se musi dat lak celej novej, ... kdyz to tady bude stat nejakou dobu - vite jak to je - tyhle stary auta reznou hrozne rychle, takze to pak uz za ty penize neprodate...





jak rikam, prostor k jednani o cene rozhodne je 😉








Ale dle meho nazoru je 37 opravdu trosku moc. Cena kolem 30-ti je podle me primerena. za 37 bych si predstavoval auto, ktere je skutecne original a ve skvelem stavu.
To je sice pravda, ale v očích tupé veřejnosti je erko prostě kchůl sport wagen a tak holt ceny jsou jaký jsou. To by si mohl oponovat že seženeš krásný kilíčko za 10 litrů a taky by si měl pravdu. Holt vybral sis erko a s těma cenama nic nenaděláš.
Laďa-Ladis nestojí ani v Radňovicích ani v Olešný, ale v ZR u fotbalového hřiště. No zatím ste men moc nepotěšily se svými názory. Mne se to prostě zdá dost, když za tu cenu se dá sehnat krásná škoda 1000MB od původního majitele a krásně zachovalá.
Souhlasim s Petrem, pokud nechceš mít příliš práce okolo rozhodně se vyplatí koupit auto sice dražší ale zachovalejjší. Tvoje náklady do horšího auta, ať už ve formě materiálu, dílů, nebo vlastní práce dalece předčí cenu 37tis. To auto nevypadá zle, pořádně prolýzt celý odzhora dolu a budeš chytřejší. Myslim že až na těch pár detailů nevypadá zle. A s cenou by se taky dalo jistě něco dělat, když složíš třeba 35 (bazaristi na to slyšej, peníze hned a na ruku) divil bych se kdyby na to nekývnul.
pailote za 20 jsem koupil to svý k renovaci, tak posuď rozdíl a tak záleží co od auta očekáváš jestli to chceš na přestavbu nebo do toho skočit a jezdit 😉.....mě to mý, pokud nepočítám svou práci a nějaký drobnosti bude včetně pořádnýho laku stát minimálně stejně 🙂spíše počítám o nějakých 10-15 víc páč je stejně v origo stavu jako tohle v Radňovicích.....a stejně je to nějaký divný on tam přece nemá přístřešek mě to případá focený jako v Olešný ?
Takže, můj názor: Cena je vždy závislá na představě prodávajícího o hodnotě věci, nebo auta. Druhá otázka je, zda to za tu cenu prodá. Můj kamarád říká:" Každou vteřinu se rodí tolik lidí, že není možný, aby mezi nima nebyl jeden, kterej to za ty peníze koupí".A ať chceme, nebo ne, z našich miláčků se stávají stále cennější veteráni. A pokusy lidí na tom zbohatnout budou stále častější. Viz, inzeráty typu " nejvyšší nabídce", přední podběh za dva tisíce, nebo zadní blatník za pět. Před lety jsem prodal Felicii kabrio r.v.61 za 6000,-, dneska jsou zrenovované až za 250000,-. Proto radím, sledujte inzerci v oblastních denících a skupujte díly, bude hůř. Jo a k tomu autu, interiér má zachovalý a pokud nemá zkorodovaný skelet, odbouchaný motor a nápravy, tak bych ho za ty peníze vzal, protože do levného nacpu mnohem víc peněz.
No origo...jako jo, ale ten interiér a zadní spojler je hroznej...ale to jde odstraňit. Hlavní je asi jak je na tom ta kastle.
Chtěl bych se zeptat na názor ostatních. Nebo jestli sem vadnej jen sám když se mi zdá toto Rko za ty peníze drahé. Borec v bazaru mi tvrdí že je to origo, tak to má takovou cenu. Je videt že je to už i nějaké místy lakované a nevím stav karoserie protože sem to blíže nezkoumal. Předsatvoval bych si cenu tak kolem 20tacku, ale třeba je to moje bludná představa.





http://www.sauto.cz/car_detail.php?filter_car_id=5755293