...No proto jsem se ptal - když něco vypadá z venku jako sériové a má to sériovou pístnici, pak asi uvnitř těžko uděláš nějaký zázrak, že...





Davesi, dovolím si nesouhlasit. Tlumiče Škody 130L/A tak na první pohled jsou uplne seriový. Vevnitř nemaj z origa vúbec nic. Nejsou dvouplášťový, jsou stavitelný šroubkama atd....
Co já ? 😀 Od toho to máme Kůrku a Kužela, ověřené, kvalitní a spokojenost... Dokud tu budou oni, nemá význam aby to pokoutně dělal někdo další 🙂 Tím spíš za cenu 1200 za sadu. Komu se to zdá málo (neb je všeobecně známo, že lidi radši kupují dražší věci v domění, že jsou kvalitní, a na levné pohlížejí s myšlenkou : to je nějaký moc levný na to, aby to fungovalo...), může si je koupit ve SpeedPro za 5600 sada 😀 Stejně tak tam koupíte lepší hřebenové řízení a lepší pružiny... pro případ, že u Sakyho se vám to zdá moc levný 😀
Daves: pokud máš mašinu na zkoušení tlumičů a víš přesně co a kam dát ...ale hlavně co tam dát aby to bylo k něčemu a tlumilo to tak jak chtějí zákazníci tak to začni dělat...info ode mě bylo za 999 Kč,-


🙂 chceš číslo účtu nebo to bude keš na adresu :O)





😀 🙂)))))))))))))
Nevim jestli to Crestikovo rozhorceni patri me, ale musim na to reagovat. Delaly se tyhle stare se starym logem a pak nove ve zlatavém zinkochromátu s Logem se žábou na perech s tlumicem v ruce(jak pise Vyska). Nejsem schopnej popsat rozdil, protoze osobni zkusenost mam pouze s novejsim modelem. Kupoval jsem ho max pred 6 lety(muzu se jeste podivat na ucet) a jeste tak rok se pak delaly.











No a co se ceny tyka byla mezi 4-5tis. Ke konci produkce uz byly drazsi. Rozhodne nikdy nebyly vejskove stavitelne. To neni ani model racing na bezne napravy. Pouze zadni na Lr maji vejskove nestaveni. Ty racing na kyvku vychazeji kolem 12tis a Lr(predni jsou stejne) kolem 25tis.
Dejvid: jo, když teče, normálně se znovu repásnou.
...no to jsem taky nepochopil, chápu to u těch, to je tlumič+pružina, ale nastavovat doraz na tlumiči samotném, no nevím, no...
No, já nejsem odporník přes tlumiče, právě proto jsem taky doteď mlčel, ale jak na ty tlumiče na obrázcích koukám, přijdou mi jako normální a nedovedu si představit, jak se výškově staví, pokud teda pan inteligent konkrétně mluví těch rlumičích na obrázku...?
zřejmě ynetligent...





No proto jsem se ptal - když něco vypadá z venku jako sériové a má to sériovou pístnici, pak asi uvnitř těžko uděláš nějaký zázrak, že...


Natvrzený tlumiče je lepší nechat u někoho, kdo s tím má dlouholeté zkušenosti, tedy Kůrka nebo Kužela. Nalejt převodovej olej umí každej Franta a přidat podložky pod ventil zas každej Pepa. Rána kladivem za korunu, info kam za 99 korun...
...takže abych upřesnil, ty tlumiče jsem nekoupil, jen jsem zjistil kontakt. Po odmítnutí mi majitel poslal tohle:





máš skušenýho kamaráda ale vý prd sem z jablonce a hp mám hned u nosu hloušek sr.kterej mi je stavěl je stavěl do starejch vnitřků který nevim kde vzal,jinak v hp se už nevyráběj a pokud je seženeš za nějakej peníz tak za 8 ale atesa se nikdy nedělaly vejškově nastavitelný no nic měj se prodám jinam





Jo a jestly ten tvůj kamarád viděl novější typ 120 tak ha ha ale poslední mělo označení xkr a dělalo se v roce 1999 pak už na to kašlaly takže nevim co je podle něj novější typ no nic přeju hodn štestí ve shánění








...jinak já měl zato, že HP jsou někde jinde, než přitvrzené série, které dělá "kdekdo". Takže tímto jsou pro mě HP uzavřená kapitola, konec, finíto 🙂
Daves: Proč nejít ověřenou cestou ? Ale ano, proč ne. Sice nemám tlumiče dělané od Kůrky, ale přes Vl.Dubskýho někde v Kbelích - vím já kde, nevím a je mi to jedno, hlavně že fungujou tak jak jsem si představoval - jsou od HP lepší asi tak jako HP od seriovek a cena byla někde okolo tisícovky za 4 kusy. Takže neřeším ani případnou nízkou životnost. Klidně to každej rok zopakuju.





Ale crestik se ptal na HP ... takže kdo chce kam, pomozme mu tam





BTW: HP Sporting v době, kdy byly u Huška ke koupi, stály sada okolo desítky a žádnej velkej zázrak to nebyl. Jo to takový HP Racing, to bylo jiný kafe, ale zas to nebylo na seriovou kastli a ramena. A taky nebyly za desítku 😉





A taky záleží na jaký ježdění to bude .... třeba ty moje už moc na normální svezení se moc nejsou
I já se přidám s blbym dotazem: Když tlumiče tečou, dají se ještě zrapasovat a použít dál? Myslim ty rozebíratelný. Uvažuju totiž taky o přitvrzenejch tlumičích a s Eršem celkem dost najezdim, tak by mi vydržely cca tu 1 sezonu...
No ja Hpcka mam uz asi 5 let a stale jsou super. Najezdeno tak 10tis.
Už třeba po 5000km... to je rok ježdění, u speciálu tak pět let 😉


Myslím, že se vyplatí je nechat každý rok znova nalejt.





Si vem, že nový atesa mi odešly po 350km 😉





Pochybuji, že zde zmíněné HP používali jinou konstrukci těsnění.
A jak jsou na tom HP s životností? Protože ty přitvrzované údajně rády tečou už třeba po 5 OOO km
Já jen že někdo lpí na žábě, kterou tam někdo pokoutně nalepí 🙂





Proč tedy pak nejít ověřenou cestou Kůrky nebo Kužela ?





Prostě mi nedává smysl kupovat za 2000 staré HP (tim spíš, když střeva jsou identický) a nehcat je za další těžký prachy repasovat.





Ptám se, protože buď sem blbej, nebo je v tom něco víc 😀
no vidíš 😉 chytrej kluk 🙂





ale má to háček musíš vědět kolik a jaký čeho 🙂
Takže... laicky přesně to co udělá Kůrka - vymění ventilky a změní počet planžetek...
no jsou tam jiný pístky ventily a planžety který ti dělají charakteristiku tlumiče....ale v základu na první pohled jsou tlumič jaho tlumič
Ne, nové Ateso mají vnitřky Monroe a to sou sračky, mají tenší pístnici, jsou nepoužitelné a po pár tvrdých km jsou do pytle. Starý Autopal jsou rozebiratelný. Právě proto se ptám, jaký je rozdíl uvnitř, páč asi moc se toho tam nechat udělat nedalo. Proč tedy nevzít starý tlumiče a nenechat je nově udělat u Kůrky ?
rozdíl je uvnitř to dá rozum nééééé 😉





a to platí pro každý tlumič ať je to ATESO nebo Monroe nebo ještě starý Autopal z venku vypadají skoro všechny stejně 😉
Jen se zeptám - má to stejnou pístnici, stejnej obal, kde je tedy rozdíl ?
Ty modrý mají logo Atesa,předpokládám že to by Hušek na svý tlumiče nedal...
..no a kde je máš teď? Kupííím 🙂
Jé, tlumiče s žábou, ty sem měl... Ano HP od pana Hušky byly ve zlatavém zinkochromátu a žábou, jak píše Petr.
Ty přední asi jo, ale pamatujou čerta ještě živýho 🙂 Je to jedno z prvních provedení, jak psal TTom. I když takových samolepek ti udělám plnej kýbl. A ty zadní bych tipnul na obyčejný seriový atesa.





HP Sporting se dělaly buď žlutě lakované, nebo byly takové zlatavé - chromát ?? A logo - zelená žába s tlumičem v ruce a pérama na nohách 🙂
Oni jsou v podstate na pohled seriove. Maji stejne tlustou pisnici i podobny obal. Ty predni bych rekl, ze jsou. Je to starsi provedeni i se starym logem. Ty zadni muzou byt a nemusi. Nepoznas. To asi az v HP na generalce ti je budto udelaj nebo ne.
no paráda...tak seriové tlumiče za 2000 nepotřebuju, zatím jsem je nekoupil 🙂
Skoro jako série s nálepkou 😉
...tak jsem čistě náááhodou sehnal udajně tlumiče HP sporting na 100-120, ale potřeboval bych aspoň podle fotky ujistit, že tak zhruba vypadaj, nikdy jsem je neviděl 🙂