Mám teď na eRku taky sériový výfuk a zvuk mě mile překvapil. Je to hodně zajímavý, když na upraveným motoru bublá a prská sériový. Je to zvuk známý ze 120, ale přeci jen jiný a i neškodovkáře to slušně dostalo.
To jo...





Ale abych pravdu řekl, u mého rapida mě stále dokáže zahřát zvuk poctivého sériového výfuku. Mimo změny výfuku lze zvuk například změnit slícováním a vyleštěním potrubí, přenastavení ventilových vůlí, změnou karburátoru a dokonce je zvuk jiný když jedu na plyn a když jedu na benzín.
jj takový Burghes ten má zvuk a hlavně bez drátěnek když po nějakým čase zreznou a vylítají trubkou ven :O) 😉 ... a jak hezky prdí a praská a prská když jedeš bez plynu z kopce 🙂





ale myslím si že Abarth měl lepčí zvuk








a ten rozřezaný na tý fotce je něco jako RST trubka do který nacpeš jednu nebo dvě drátěnky aby jsi to kapku utlumil 🙂
.. a Výska měl ten výfuk na eRku od Jury a Jurovi jsem ho zajišťoval já v tom Chlumci. Je to stejný výfuk, co jsem měl já nebo Petr na eRku, teď máme skoro stejný, ze stejné líhně, ale "otevřený". Ani tento otevřený mi nepřipadá nijak řvoucí a zvuk má taky pěknej.
Burges má krásný zvuk. Imho hezčí, než nějaký řvoucí příčňák.
jo dík moc! To je taky moc peknej zvuk🙂)
Já jsem ho koupil od Výsky ale má pocházet s Chlumce nad Cidlinou


http://www.skoda110r.cz/linkout.php?lid=25
od koho je ten lauf? přesně takovej mám!! a neznám výrobce🙁
Tak to jdeš špatným směrem, takový zvuk ti "vyrobí jedině osmiválec, ze čtyřválce vyloudíš tak tohle http://www.youtube.com/watch?v=LtrEjEO8pnQ&eurl=http%3A%2F%2F120s%2Enfscz%2Ec
Ale mě nejde o nejvetsi ramus. Mě jde o tohle:


http://www.youtube.com/watch?v=36MFh4of6lE
Tak tenhle výfuk je podle mne naprosto špatný.


Chybí jakákoliv absorbční vacpávka, otory v trubce jsou humpolácky vyvrtané, je jich málo a jsou velké.


Ovšem rámus to dělá ukrutný.
Ukázka výfuku,
Chjo, to je škoda. No nic no, 5ti litr z erka ani z Garde neudělám, holt se smířim s tim co je🙂 Ale je fakt, že erko má zvuk jinej než 120 a moje "nový" Garde (rapida jsem prodal) má taky jinej zvuk než 120tka. To je zajímavý🙂)) Jinak je tam 120LS a ve 4500 to má moc pěknej zvuk. A to má orig výfuk.
je to tak 5let zpet, kdy jsem toužil po hezkém zvuku mé 120L. svařil jsem pár vodovodních tlustých trubek (tlumič byl jen na oko) -> sice vážil skoro jako 1/2auta ale ten zvuk za to stál.krásně hlubokej. jenže poldové mě slyšeli ještě dřív než mě viděli a tak měli spoustu času se na mě připravit 🙁. a po pul hodině jízdy mě bolela neskutečně hlava - snažil jsem se to přeřvat hudbou 🙂. ZVUKU zdar
Já si zas sním o podélném sportovním. Hricina jeden takovej dělá, ale bohužel všechny výkoné přínosy jsou vyváženy zvýšeným hlukem. Žádnej relativně tichej výkonej není 😕
No a mě pohliníkovaný příčňák slouží a slouží a slouží... nespočetněkrát jsem s ním někde škrtnul (stoupání, výjmečně obrubník), týral ho teplotními rozdíly a přesto drží a nerezne 🙂 Po těchto veskrze kladných zkušenostech vím, že pokud se budu chtít někdy vrátit k origo zvuku a typu výfuku, budu si ho muset nechat vyrobit (pohliníkování sériové výroby vyřeší problém vnější koroze, ale nevyřeší trhající se příčky uvnitř - mizernej matroš).
Kloggie to si jen chystáš další dvě etapy:





Etapa 1) Tvorba zajímavého zvuku





Etapa 2) Návrat k původnímu autentickému zvuku 😀DD





V roce 2004 jsem taky špekuloval a naladil příčák. Výsledek se brzy dostavil. Jednak se lidi otáčeli dřív než mě viděli, šli jednoznačně za zvukem. Druhak nejkrásněji zněl tam někde nahoře od 5500 otáček vejš, takže pořád jsem to rád točil a motůrek krááásně papal. Pak se ale dostavilo zjištění, že když se u mě někdo otočil s erkem s origo laufem, znělo to krásně autenticky. Vůbec mi přijdeš zajímavý, že eRko zní jinak než stodváca, ale i jinak než kilo. Takže milý bublající příčný výfuk jsem za půlku nákladů střelil tady Falkoušovi, on je mladej divoch, tak ať si burcuje davy a já se vrátil k podélňáku standartní koncepce.
Kloggie: Naco zvuk muscle? Jak píše Petr, motor upravený pro vyšší otáčky a je vystaráno 🙂 Škodovka má svůj originální, charakteristický zvuk (hliníkový blok + litinová hlava, všimni si že motory s hliníkovou hlavou zní jinak), a výfuk ho jenom dotvarovává. Já bych ho neměnil, proč? Je přece krásné to vytočit na 6500ot/min vedle kadle kadle Oktávek, které tuhle hodnotu nemají ani na otáčkoměru 🙂
Ale ještě musím dodat ... zvuk škodovky na trojku vytočenou někam za roh k osmi tisícům do kopce ve spojení s plnoprůstřelem napříč má také svoje kouzlo 😉
Kloggie, he he he, hezký dotaz 🙂)


Ale máš pravdu, vymýšlíš blbosti 🙂 K dosažení podobného zvuku bys potřeboval jednou tolik válců, než má škodovka a zhruba 5 x větší obsah 😉 U škodovky pořád uslyšíš v minimálních obměnách sytosti pořád jen to 1-3-4-2-1-3-4-2 ....





Ale zasmál jsem se 🙂)





Ovšm musím souhlasit, že zvuk víceválce při dejme tomu sedmi litrech objemu je famózní. Když jsem v Camaru 69 v podzemní garáži v kauflandu zavřel plyn při 3 tis. otáček, splašil jsem alarmy u minimálně deseti aut ... 😀 A nebylo člověka, který by se neotočil ...
Nojo, to byl stejně jenom takovej nápad, kdyby náhodou. 5ti litr z erka neudělám a Camaro by možná bylo lepší, ale zase kupovat ho jenom kvůli zvuku se mi nechce, nehledě na to že bych se musel zbavit vvšeho ostatního. Ale díky za odpovědi🙂
Z vlastní zkušenosti můžu říct, že škodárna i s laufem z Moskviče má pořád zvuk jako škodárna... Jedině to turbo tam udělalo znatelnou změnu. U erka se navíc problém se zvukem vrtule, pokud nemáš náporák nebo elektriku...





Není lepší nekdy na léto na vyřádění dotáhnout Camaro?
No co se týče zvuku tak se dá ovlivnit pri vrtání děr do vnitřní trubky tlumiče výfuku. 3mm maj tón vyšší, pisklavější. 4mm dávají zvuk hlubší. No a 3,5mm je taková klasika, která nikoho neurazí
no já nevím, ale laicky, něco škodovce chybí, a to asi nějaký ten litr objemu. Mrkni např na motorky 125tky, jak bzučí, a jak zní půllitry. Možná by cesta vedla výfuk do dvou větví...
Lepší nadpis mě nenapad a možná že si někdo řekne že vymejšlim blbosti, ale mě to nedá, pořád mi to vrtá hlavou. Nevíte jak by se dal vytvořit zvuk podobný třeba mustangovi, nebo chargerovi, který by se linul z normálního/příčnýho výfuku? Asi je to pitomost, ale třeba to nějak půjde, spousta z vás jste si vyráběli výfuk sami, tak třreba vás něco napdane.


Jinak jak mě to napadlo, viděl jsem teď na youtube honičku z Bullitova případu, tak proto😀