vdaka vsetkym za rady, nakoniec to boli znicene gumicky na nastavovacich srobkoch na karbeci - vzduch a bohatost..... uz to zase fici 🙂
Filter pouzivam uz dlhsi cas.... ale je pravda, ze som bol prinuteny okolnostami tankovat asi 15 litrov benzinu v nejakom vidlakove, auto vtedy netahalo, mohol to byt nejaky bordel... ked som natankoval kvalitnejsi benzin, vsetko sa zlepsilo, okrem volnobehu... No idem dalej skusat najst problem.....
Mrkni sem, je tam popsaný co kde v tom karburátoru je.


http://www.skoda110r.cz/file_download.php?fid=50
Nejspíš ucpaná volnoběžná tryska.


Kup si ještě dodatečnej papírovej filtr benzínu (cca 25kč) a zařaď ho na přívod paliva mezi pumpu a karburátor, Ty původní drátěný sítka jsou moc hrubý a volnoběžná tryska má velmi malý otvor.Příště už to zlobit nebude. Dělalo mi to taky a teď už mám 15tis. km klid...a ve filtru je nádherně vidět co se tam chytlo všechno za bordel.
Tak som na to dneska pozeral pol hodinu, ziadna ucpavka nechyba - teda nasiel som len jeden srob ktory by sa dal nazvat ucpavkou a ten je na svojom mieste....
Já bych to viděl prozaičtěji. Třeba ucpaná volnoběžná tryska ...
Zvykacka je reseni na par kilometru, pak ti zmizi v karburatoru. Filtr se mi osvedcil i na delsi vzdalenost. Sice trochu to jeste kolisa jak ten filtr propousti, ale jako krizovy reseni to staci
Diky, rano to vyskusam, dam tam bud spaka alebo zuvacku 🙂
Já nekouřím, ale zase sem měl zrovna v puse žvýkačku. Na krátkou vzdálenost stačí, pak ji rozežere benzín.
Kdyz nemas ten sroubek tak solidni alternativa je cigaretovej filtr. Takhle jsme dojeli celou Vltavu
JJ, problém bych začal hledat na karbeci. Z boku mají být dvě zátky. Podívej se na karbec z boku, když tam bude díra dovnitř a v ní závit, pak tam něco chybí. Mně ta zátka taky vypadla a pak to dělá přesně jak píšeš. Bez sytiče to na volnoběh chcípne. Stejné projevy jako když nejde ta elektromagnetická potvora.
diky, ale mozes byt kusok konkretnejsi? nejaka zatka na karbeci?
například vypadlá zátka z boku
Ahoj, moj problem - bez akohokolvek varovania auto prestalo drzat volnobeh, na sytic ide, za jazdy tiez niesu problemy, akonahle vsak vyradim rychlost, zdochne. Pri startovani bez plynu najprv naskoci a asi po 3 sekundach zdochne.... motor 110R, 120 000 km, karburator SEDR asi 6000 km. Sviecky nove, veko rozdelovaca nove, svieckove kable nove cierne Tesla.... Skusal som ci funguje ta elektronicka vec (tryska?) na karburatore, zda sa ze funguje... kde moze byt problem??? Prosiiiim, pomooooc