jak udržet kuláky co nejdýl při životě

no a já dělám už asi tak 36 let do rybaření co myslíš ? :O)





dá rozum, že auto si občas kontroluji a pokud ten čep za chvíli odejde tak potom vyměním i tu spojovačku, ale proč měnit hned když to mže spravit manžeta za pár korun a chvíli práce








takhle se dělá dnes v autoservise....tam nejsou automechanici ale měniči náhradních dílů 🙂
No jo, ale ono stačí, že ti orezne čep, vydře misku, atd... Ale pokud se teda chová jako nový, tak dobře necháme ho tam, že. A vůbec já tomu nerozumím, já dělám do včel...
OK je OK to dá rozum...pokud se kloub neviklá jak čamrda a není pod prachovkou tuna bláta ale chová se jak nový tak je přece OK to dá rozum néééé





když ti praskne manžeta na poloose tak přece taky neměníš hned celou převodovku ...
Tam je pak ale otázka, co je všechno OK, s děravou prachovkou i ten vnitřní kloub moc dlouho nevydrží. Já bych si prostě na moje auto kuláky s děravou prachovkou nenechal a basta.
no...v krabici nesteří a nepraskne 🙂


praskne až když se namontuje na auto páč se ta manžeta v tom ohybu zmáčkne a pak to praská...pokud je manžeta prasklá na spojovačce a jinak je všechno OK tak přece nebudu měnit celou :O) a pokud u kola a pokud jezdím denně tak ...to sem už psal, to je snad srozumitelný 😉
Tak jo, jestli je má ležet doma v krabici, tak pak by mohla stačit výměna manžet, ale jestli sou na autě potrhany, tak těžko zjistíš jestli rupla teď nebo před rokem.
No ona ti manžeta rupne i když nebudeš jezdit 5 let, prostě steří v tom ohybu a při prvním pohybu pak praskne, tak to má cenu měnit ...ale pokud je to u kola a jezdíš denně tak ven s kulákem a dát nový.
No si myslím, že ani výměna manžety tomu kuláku moc nepomůže, jestli už byla ruplá, tak se dostal bordel až na čep, takže už nemá smysl s ním nic dělat. Holt jediná varianta je koupit nové. ...a ten nápad s tím igeliťákem okolo bych rači nekomentoval...
dej pokoj s číňanama 😉 od nich ani vzduch do motoru...buďto to bude samej pouštní prach a zasere ti to vzduchový filtr po 50 km nebo to bude samá síra, nebo ftáláty, dioxiny a samej ten různej chemickej sajrajt a pak neprojdeš emisema 🙂))))))))))
Jednou jsem koupil nějaký levný a když jsem je dal do oka řídící tyče, došrouboval jsem matku na konec závitu kterej to mělo vyřezaný a tam se mi začala protáčet. Myslím si že měli prostě menší průměr kónusu nebo prostě čínskému soudruhovy soustruhovy jinak ujela ruka ;O)
No... téma už "zoranžovělo", tzn nikdo se už k němu nevyjádřil a tak se naskytl prostor na zcela přesnou odpověď.





A kuláky jsou různý... za 60kč, za 130Kč, za 250Kč...





Záleží na výrobci... Quality AutoParts China... třeba 🙂
No jo Dave aby jsi si nerýpnul....mám lepčí nápad 😉 nový kulák na auto vůbec nemontovat a nechat zabalený nejlépe v mastném papíru a krabičce ve stále teplotě do 15 st C a ve tmě a v suchu a je na věky 🙂








a opravdu nemá smysl kulák nějak oživovat, pokud je prasklá manžeta tak ještě snad vyměnit, ale při tom se stejně musí vyhodit kulák, tak už je možná lepší výměna, ale pokud je to na spojovačce a ta je jinak dobrá, tak dát novu manžetu pod ní máznou vazelínu a zas to chvíli vydrží.
Zaručený způsob : s autem nejezdit 😉
Ve výrobě to jen tak mázli,jediný,co mužeš udělat-pod manžetu nacpat trošku vazelíny.
Zdravím všechny. Mám možná přihlouplý dotaz. Má význam nějak mazat nebo napouštět kuláky před montáží třeba olejem? Slyšel jsem jednu historickou radu po montáži obalit vazelínou a igelitem a prý vydrží víc...Znáte nějaký finty? Vím jaká je cena kůláků a že je to asi zbytečný ale jen tak se ptám. Díky