PROČ FURT PADÁ BENZÍN ? ! ?

Benzín padá a padá a dost mne to serčí, všechno ke karbecu nové a po 24hodinách co kára stála sem musel pumpovat, těsnění veškerá nová, kam se ten benzín přes noc strácel nevím. Takže chtě nechtě to byl taky rituál, odemčít, zvednout víko, ponořit se do motoru a pro pobavení okolojdoucího chodce sebou podivně cukat, což o to rituál, ale já tím už bavil půl ulice.Takže co stím ? Na ten spětnej ventil moc nevěřím, nemá náhodou membránu z gumy ? Pokud ano líh s tím nic neprovede ale benzín ? Guma nabobtná a utěsní to úplně. Spíš se mi líbí ten filtřík.
Proč padá benzín ? A Jsi si jistý , že Ti ten benzín v karburátoru opravdu schází ??? To by Jsi měl nejdříve ověřit . Já pokud mám takovéto problémy , tak většinou je závada v trysce obohacovače / injektoru /. Sundej vzduchový filtr aby Jsi viděl do karbuárátoru a prudce přidej plyn - z trysky by měl stříknout benzín do sací komory karburátoru, pokud ne tak je zaseklá právě ta pumpička co dává benzín do té trysky - rozebrat, vyčistit, rozhýbat .
To že benzín padá může být i tím, že je špatná membrána v čerpadle, v horším případě se pak může dostávat benzín i do oleje a to je hodně špatné, membrána se dá koupit a jednoduše vyměnit.
jenže on je problém i v tom že se po delší době odpaří přes filtr ven i část benzínu z plovákové komory a pak to nejde nastartovat.
no když to musí vydržet lihové náplně do ostřikovačů ... by mohlo i benzín


a ty filtry na benzín jsou taky z plastu, chtělo by to dobrovolníka co by to vyzkoušel 😉
zpětné ventily jsou standardně na hadičkách ostřikovačů u feldy (u fava si nejsem jist) a daj se normálně koupit v autopotřebách, cena je pár kaček. jediný problém spatřuji v tom, že jsou z plastu a je otázka, jak by se to tvářilo na kontkat s benzínem...
Je to sice nestandartní postup a určitě nehomologovaný, ale....


Dojdi do akvaristiky a zeptej se zda nemají z5tný ventil ke vzduchování. Je to jakýsi bazmek ( jednostraný ventil ) který se vloží do vzduchvací hadičky v tom místě kde již není v akvárku a ten zabraňuje v případě vypadku elektřiny vytečení vody z akvárka uvedenou hadičkou ( spojené nádoby dokážou být svině ). Kdysy jsem si to koupil k ostřikovačům aby mě napadala z5 voda a mohl jsem hnedka stříkat,ale nějak ještě nebyl čas to zapojit.... Stojí to pár korun, nevím jestli to bude průměrově odpovídat, ale něco taky musíš otestovat sám.
Inu je to pravda,je to rituál, jenže já v naší garaži,která slouží i jako dílna, parkuju řidičovo stranou až ke zdi a ven lezu přes spolujezdce, takže je opruz vlézt dovnitř, otevřít řidičovo dveře, otevřít motor, napumpovat...atd. Ale zase u mě to není tak rapidní. Dá se to natočit i bez napumpování, jen to dýl trvá.
Ja do toho prd vidím, ale (možno blbá) otázka: nevyriešilo by to palivové čerpadlo?
S eRkem jezdím jednou za X takže před vyjetím pravidelně pumpuju.


S chrůňou (Š 130) jezdím častěji. Tak 2 až 3 dny benzín udrží a chytne fakt vzorově na první otáčku startéru, pak už musím pumpovat.





Myslím že Ingeneri že Škodovky s podáním paliva počítali, tudíž je ruční pumpička součástí základního a pevného vybavení.
Jen jednou jsem měl výjimku - škoda 120, mohla stát čtrnáct dní a pak chytla na škrtnutí. Jinak bych řekl, že je běžné si jít napumpovat.
Ano Gotreku .Mam taky takovej ritual 🙂)


A pokud je tam ten filtr,taky mi příjde,že je to spíš kuprospěchu.


Jinak bych asi ještě překontroloval stav těsnění víčka karburátoru.
Já nevím jak vy ale pro mně je ruční napumpování součástí pravidelného rituálního obřadu před vyjetím ;O))) Jinak mám zkušenost že filtr to naopak zlepšil. Drželo se v něm trochu benzínu na kterej to chytlo a pak už si to napumpovalo z nádrže...
Přesně to samý mám na eRku. Přes den v pohodě a když to stojí, tak se mu moc nechce, nebo když nejsem lenivej, tak otevřu kapotu a dopumpuju. A filtřík tam mám...takže je to tím???
Nemáš náhodou mezi pumpou a karburátorem, čistič benzínu? Může to dělat toto. Nebo máš někde dírku v trubičce, i když ti nic neteče, může tam být.
ZDRAVÍM LIDIČKY,


ZNIČEHONIC MÁM POSLEDNÍ DOBOU PROBLÉMY SE STARTOVÁNÍM, RESP.VŽDYCKY S PRVNÍM STARTOVÁNÍM. KDYŽ RŮZNĚ BĚHEM DNE POPOJÍŽDÍM, JE TO V POHODĚ, CHYTÁ NA PRVNÍ ŠKRTNUTÍ, ALE JAK TO PŮL DNE A VÍCE STOJÍ, TAK JE TO PAK " O BATERKU ". DAL JSEM TAM FUNGL PUMPU + HADIČKU A JE TO FURT STEJNÝ, TAK NEVÍTE NĚKDO, KDE JE TO KURVÍTKO ? ! ? ....