To petr: v té druhé diskuzy která nevznikla omylem tak schwejk píše že čím větší otáčky tím delší trumpetky a ted ty píšeš čím větší otáčky tím měnší trumpetky .... se nějak dohodnite 🙁 asi bych souhlasil se schwejkem protože na fotkách těch motorkovejch karbeců jsou mega dlouhý oproti těm který se používaj na webry. a motorka točí víc takže by měl mít schwejk pravdu 🙂
ha su nějaký nadopovaný práškama od bolesti ... musím k zubařovi 🙁 a nejak sem asi blbě klikl že to hodilo druhý tema 🙁 se za to omlouvám
Nevím, jestli existuje nějaký vzoreček na výpočet trumpetky, možná mne Schwejk opraví, ale platí obecně, že vzdálenost mezi ventilem a hranou trumpetky by měla být cca 35 cm a že výška trumpetky má odpovídat 1/4 zdvihu válce.





Je to spíše o pokusech. Ještě bych mohl dodat, že kratší trumpety se používají u motorů, které pracují ve vysokých otáčkách. To jest třeba na okruzích.
já taky prosím, prosím, napiš Schweiku vzoreček pro výpočet délky nátrubku(pokud to není motorářovo tajemství!🙂) nebo na email, DĚKUJI
supr 🙂 a ted je tam nejaká předepsaná kuželovitost nebo co to je.... 🙁 kdybych je chtěl případně vyrobit protože pochybuju. že někde seženu a nebo že by pasovali ty na webry 🙁