J.T: Super !! Takto není o čem pochybovat
důkaz
Požádal jsem majitele o foto těch 5.5J Apoll
Že vás to, volové, baví....😀





Dohadovat se jako malé děti...





Já sice nemám na erku apolla, ale mám 6 palců, ale to už jsem fakt mimo původní téma, neboť to moje není disk 4x130, ale 4x100 (a není na podložkách)....
Eidy: Dík za dobrej tip -)





Ovšem teď jsi zase nedával pozor. Já nikde nezpochybnil, že na té fotce není 5 a půl palcový apollo. Máš plně pravdu, že uvedené znaky naplňují podmínky pro identifikaci uvedeného disku. Jenže to vím já, to víš Ty a pár dalších, jak již bylo řečeno "znalých věci" Ten drtivě většinový zbytek laické veřejnosti na tom obrázku uvidí kolo a většina z nich pozná, že je to apollo. Ale to je všechno.





A o to mi šlo. Napadl jsem oprávněně způsob, jakým autor příspěvku dokazoval své tvrzení, že majitel rapida na fotce má i pětiapůl palcové disky.





A jinak, znáš mě snad dobře, a víš že bych se nepouštěl do diskuze o něčem, o čem nemám šajnu 😉 Tak, a pro dnešek už toho fakt nechám.





Palcům zdar a světu mír 😀
Ale Petře, běž si raději sednou do křesla a otevři si pivo a přijď až zítra 🙂


Pokud si tu fotku pořádně prohlídneš, tak je jasně patrný, že to není obyč 5" disk. Přesně tuhle fotku jsem sem chtěl dát, ale kolega mě předběhnul. U normálních Apoll (5Jx13) tvoří paprsky povrch kuželu, konce paprsků u límce jsou jakoby zastrčené dovnitř. Zatímco tady je vidět, že paprsky jsou v rovině. Tudíž ET bude pravdě podobně stejné u obou druhů Apoll, jen ty 5,5" maj trošku víc límce na obě strany.


A mimochodem, i okolí matek je jaksi trochu jinačí.
Petře to je dobrý já se celkem dobře bavim🙂
😀





Uč starýho vorla lítat ....


My jsme znalí věci a nepotřebujem se nikoho ptát. Tedy aspoň já. Vím docela dobře, jaká kola se pro škodovky vyráběla a v jakých rozměrech. Stejně tak vím, že vedle standartních rozměrů se v omezeném a leckdy opravdu minimálním množství vyrobilo pár disků rozměry vybočujícími z běžné řady. Třeba i ty apolla v 5,5" šíře, nebo např. loukotě s 14" průměrem ... nebo třeba taky s 9" šířkou ...





Ale jde o to, že když někde dám odkaz na fotku, která by pravdivost mého tvrzení měla prokázat, tak tam dám odkaz zobrazující disk se zřetelným označením šíře ( v tomto konkrétním případě ) a ne fotku rapida na apollech s rozkuňabeným prahem 🙂





Já toho radši už dneska nechám, neboť jsem koukám fakt nepříjemně urejpanej.
Šmarjá, s Vámi je teda domluva. Zeptejte se majitele auta na virtu, nebo někoho znalého věci. 🙁
už je to tady zas😀 za čas to odtáhne traktor fHownech s cérkou fObezitě😀
Mnnnoooo ... apollo, flexa, šroubovák, kladívko, stolička, brejle a rapid fkorozi. A kde je ten důkaz ?
Hehe vidim kolo 🙂
Pro nevěřící 🙂


http://skoda-virt.cz/cz/auta/garde-a-rapid/1380-pepas-rapous136/24185/


A není jediný kdo je má. 🙂
Dukaz? nebo to je jenom Urban Legend? 🙂
I Apolla jsou 5,5, ale velmi špatně se shání.
Slo mi spis o ty Apolla, ze bych koupil jenom dve sirsi. Asi zustanu u vsech 4 gum stejnejch a obuju to na nejaky 5x13
řekl bych ale že jde o to aby to byly apolla, takže apolla jsou jen v 5J, třeba Jupitery se vyráběli i 5,5J ale značně se líší od 5J, ale třeba takové otvíráky jsou prý 5J i 5,5J vzhledově stejné (nevím jak límec)
Já sehnal tyto 5.5J13H2
5,5x13 jsou např. tzv. Anglické plecháče.
Existujou v tomto roměru Apolla??? Mam dvě 5palcový a potřeboval bych ještě dvě na širší zadní gumy....


Popř. jaký diskym existovali v tomto rozměru???(klidně i širším)