TO:MAX. Fakt budou v albrechticích? Tak to je super, tam chodím každý rok 🙂
p.kafka
Jeden známý, móc šikovný klempíř, taky kdysi mluvil o tom, že by ji chtěl postavit. Ale asi nemá čas, ani peníze, snad staví barák, či co. Doufám že se do ní ještě pustí
No vida, to jsou mi věci.





A já měl za to, že Petr Bořke má právě to auto po Chaurovi. Jenom doplním, že je sice z HK, ale jezdí pod týmem BoPro Racing Team a ten pokud vím, sídlí ve zmiňovaných Hořicích. Další z Bořků je Robin ...





Že je to novostavba jsem neměl ani tušení. Jestli ano, tak to klobouk dolů.





A smím-li se optat, kde skončilo to Chaurovo ? Ptám se proto, že to auto celkem důvěrně znám. Byl jsem kdysi přítomen jeho opravě a lakování po slušné ráně ....
Tak já vám to rozpletu.








První auto je orig. 200RS ( ex. Srnský ), potom ho provozoval p. Chaura na ZAV a ZAO a nestojí v Hořicích. Těď prochází přestavbou zpět na auto na rally a vyjede příští rok.








Prostřední auto je nová stavba p. Beřke z HK. Ještě není úplné, má třeba převodovku Škoda a např. brzdy nejsou dobové, ale moderní. Auto bude k vidění za 14 dni na Ecce homu. Venkovní podoba byla dělaná podle Chaurova originálu.








Poslední auto je opravdu druhý orig. ( ex. Šedivý ) a stojí v muzeu Škoda. Je zapsaná jako národní technická památka a jela letošní Bohemku.












AZNP opravdu udělaly tři kusy 180 / 200 RS a třetí auto ( ex Horsák ) rozbil Zapadlo při testech a komponenty byly použité pro další auta.








Jinak jezdí různé vozy označené 200 RS, ale jsou to různé stavby od spiderů s 2 litrovým motorem, přes 130 RS s 2l motorem. Vrcholem je 130 RS s motorem z golfa, která jezdí v Rakousku soutěže. Motorů je hodně protože se jezdily v autokrose a svou konstrukcí umožňují použít objem od 1,6 až po 2,4 litrů.
Petře, myslím že třetí z těch původních 180/200RS byla kdysi zničena při havárii
Ale nééé, kilem už ne. To bylo jen tak na ochutnávku, abych si udělal objektivní obrázek i z pohledu "druhé strany". A pro jednou to stačilo. Teď když pojedu, tak eRkem, ať již bude v jakémkoli stavu. Nakonec to v tomto složení odjelo předchozí závody a kroutilo se to při nich taky, dokonce se i trochu zadařilo v umístění 😉 tak proč by to neodjelo i tento.
že by zase kilem? Kilo forever? Hele závodil jsi už mockrát tak si to vychutnej znova jako divák. Uvidíš že až pak sedneš za volant, bude ti to chybět 🙂


Já si to jako divák užívám pořád. Loni jsem chtěl dát slalom, ale z "varných" důvodů kamarádova rapida jsem přijel pozdě a letos to vidím podobně. Ono já mám letos vůbec nějak smůlu, viď Sc 🙂 Každopádně zítra by měl poštou přijít problémořešeňotesnič tak pak už snad... se teprva uvidí
Eidy: 🙂) Mám dneska nějakou rejpavou ... 😉 Ale tohle mě fakt na zadek neposadí. Jo, posadilo by mne, kdyby někdo přišel a řekl - tak tohle jsem postavil a tady jsou fotky jak jsem to dělal. Potom jo. A asi bych si i šlapal po dolní čelisti ....





A ad náprava. To že jsem přihlášen do závodu, neznamená, že jej pojedu s novou nápravou. Ono to vlastně neznamená ani, že vůbec pojedu. Mám teď bohužel kapku jiný priority, než cpát peníze do eRka, takže to vypadá, že to do Běšin nedopadne. I když kdo ví ... 😉
ae porád taky, prostě je to pěkný auto, no. Ty děláš jako kdybys s ním jezdil ráno pro rohlíky 🙂 Radši nám pověz jak jsi na tom se zadní skoro130RS nápravou? Už ti to jezdí? Páč jsem koukal, že jsi přihlášen do Běšin jako závodící se 110R.
No a co jako ???





200 RS. Nic, o čem bychom nevěděli, že existuje. Nebo mi něco uniká ? Jedna je v muzeu, druhá po V.Chaurovi maj v Hořicích a o osudu té třetí, co byla, mi není nic známo. Takže co na těch fotkách má být tak ohromujícího ?
Pokud chcete videt tyto vozy v akci staci navstivit 1 a 2 zari zavod do vrchu v Albrechticich u Lanskrouna.Podle predbezne prihlasky by meli jet v poctu 2 kusu a to stoji za to nemyslite 🙂
Ta poslední je z muzea a ostatní 2 repliky?
Ta poslední vypadá nejlépe, to snížení je tam rovnoměrné (ostatní mají "inflexní bod" u B sloupků). A celkově vypadají ty 200RS mnohem delší než 110R, což jim moc prospívá 🙂
Hmm, to je jednoduchý - na prvnim obrázku je Škoda 200 RS a na druhym taky. Jo a na třetim vlastně taky 😀 (fotka z Rally Bohemia 2007)
a teď jsem zvědavý, jak to rozluštíte.
a co tohle?
A co tuto? zaber z NM preteky vet.
pěkná, je tvoje?
co vy na to?