Já jsem koupil dvoupísťák na šroťáku... Původní majitel k němu měl nějakej prapodivnej vzdušník samodomo robenej a ten se mu rozlít, tak to celý odvez do šrotu... Dal jsem za něj kilo nebo dvě... Motor jsem sehnal od někoho komu se válel v kůlně, a teď mi to už rok leží v garáži a čeká na smontování 😉))
Odkalovač s regulátorem, to je dobrá věc, ale od toho schneidera by stála skoro jak ten kompresor a to sem u sebe ani neměl🙂 Je prej nějaká chemikálie, která se přidá do barvi a rybí očka už to nedělá...
mal si kupit radsej odkalovac s regulatorom....je to velmi dobry vynalez . hlavne ked mas starsi kompresor co uz nieo zazil a troska papa olej atd...ja som teraz nahodil dokonca dva za sebou....ale casom sa budem musiet pozriet za lepsim kompresorom...
No hele, je to od firmy Schneider, protože v Hornbachu, obi a jinejch housech tyhle věcičky nevedou, maji tam odkalovače, ale tohle ne. Mno a stál 1264 kč. Pálka jako svině, kdybych to dal dohromady tak mám to samý a bude to v jednom balíku🙁
kolik jsi za něj dal???
nevím jestli jsem to popsal srozumitelně... to jen vypne kompresot když je vzdušník plnej a tohle potřebuješ zredukovat. To na kompresoru prostě není určeno k regulaci. Jen to na nějakým tlaku zapne na na jiným vypne. Redukčák ti bude držet stabilní tlak.
S.D.Gotrek: problém vyřešen, díky moc. Zakoupil jsem redukční ventil a je po problému šroub jsem utáh aby to tlakovalo jak má. Už sem to i vyzkoušel🙂)
To co ukazuješ je tlakovej vypínač kterej vypne kompresor po natlakování vzdušníku. Ty potřebuješ redukční ventil kterej ti ten tlak zredukuje na ty 3atm. Když budeš tady mít málo tak nebude nic ve vzdušníku a bude se to pořád zapínat.
tím šroubkem se reguluju ten tlak. Z továrny tam byl tlak nastavenej na 8barů, ale to je moc a minimum je těch 4,25bar tak jsem si myslel že bych to vrátil na tovární nastavení a dal tam ten regulátor. Co vy na to??
tady je pro ilustraci obrázek jak to je na tom kompresoru
Ahojte, už jsem se psychicky připravil že budu stříkat ten alkyton wagnerkou kterou máme doma (el. pistole) jenže jsem zjistil že je rozbytá, má v háji závit na trysku. Tak jsem zakoupil v akci kompresor, no nebudu si nic nalhávat je to sračka, koupil jsem to v bauhausu za celkem lidovou cenu. Nicméně jsem zjistil že nemá regulaci tlaku, jsem debil a vůbec mě v tom krámu nenapadlo se na tohle podívat. Zeptat se nebylo koho, protože poradce "jsem tu pro vás" tam nebyl😕 I když ten kompresor má regulaci tlaku, je to šroubek a minimální tlak kterej z toho dostanu je 4,25 baru a já potřebuju 3bary na stříkání.





Na internetu jsem objevil regulátor tlaku(kompresory Gude, se stejnými parametry jako ten můj ho mají ve výbavě) jenže v callcentru firmy uni-max mi slečna nebyla schopná odpovědět jestli se to dá na ten můj použít. Mám tam rychlospojku, tak jsem si říkal že by se to dalo našroubovat místo toho, nebo to na to pomocí dalších rychlospojek "nacvaknout"


Otázka zní: bude to fungovat??????


Díky moc!!!