Už po sté - bicyklisti :D

No mě cyklisti doslova dokážou na..., když v Jičíně v lípách, kde je cyklostezka jen pro ně, jedou po silnici, která skoro nemá krajnici, takže když tamtudy jedu a narazím na kymácejícího se, sotva jedoucího cyklistu v závodním trikotu, co má nohy jak závodní krůta, tak musím čekat, až proti nic nepojede, abych onoho kolomam..a mohl předjet. Fakt nechápu proč nezustanou na cyklostezce, kterou jsme jim i my, daňoví poplatnící, kteří na kole nejezděj zaplatili... Co se týče různejch zájezdů cyklistů o počtu 30 a více kusů, co se plazej roztažený po celý silnici v Českym Ráji a nedaj se bezpečně předjet, no škoda slov... 🙂
Nechtěl jsem do této diskuze nijak zasahovat, ale nakonec mi to nedá taky něčím nepřispět. Ač sám v minulosti nadšený cyklista, dnes spíš rekreační, počínání spousty lidí na kolech opravdu nechápu. Dnes cestou do práce jsem na dálnici (R10) předjížděl cyklistu na silničce!


Jel sice v odstavným pruhu, ale přeci jen na kole na dálnici. Navíc měl na kole i na sobě nějaký baťohy a šlapal stylem, že vypadal že každou chvíli spadne. Lehkej převod, co sotva nohama utočil a mydlil řídítkama ze strany na stranu. Takový nelze jinak než považovat za magory.
😀:D Chlapi,pobavil jsem se a jsem rád že si rozumíme 😉.


Budha: Čoveče tak přesně takové jak ty potkávám fakt nerad,potrefená husa se asi fakt ozvala 🙂.Ano,vím že už to tu dávám asi potřetí ale - už podle názvu tušíš co tam bude,tak to neotvírej a nečti,to je tvá svobodná volba,navíc tohle téma je stále AKTUÁLNÍ,stejně si stěžujeme jak web upadá a nic se tu nehýbe..s tímhle přístupem bychom tu diskuzi mohli uplně zrušit,protože každý by se tu bál něco napsat. Já na kole taky jezdil,neboj se že nevím co to obnáší,jak na horáku po lesích,tak na silničce po městě když jsem jezdil do školy, v současné době se aktivně účastním provozu s jednostopým vozidlem pouze na fichtlu,to je možná horší než ten bajk ale pořád dávám bacha kdo je za mnou a za každou cenu umožnuji všem bezpečné předjetí - ve všem když jsem pomalejší. Protože pak to dopadne takhle,je to cca 2 měsíce zpátky - ráno jedu s Tatrou,cca 50 a za mnou se utvořila kolona. Vyjíždím z lesa na silnici vedoucí mezi poli,poměrně přehledná až na jednu zatáčku,někteří me začnou předbíhat,blížím se k zatáčce za kterou by mě mohl objet i ten zbytek,z protisměru vidím nový chrysler a v zrcátku jak se na mě nalepila prehistorická honda prelude "nalakovaná" sprejem,vrak už od pohledu a začal mě předjíždět. Zašlápl jsem brzdy ale stejně jsem věděl že je to pozdě,byl skoro u kabiny a vypálil jak raketa..chrysler byl už ale taky blízko..tak jsem jen v zrcátku viděl jak honda na poslední chvíli jde na brzdy,chrysler ji čelně stretává,jak chrysleru vystrelujou airbagy a následně putuje do příkopy,přičemž honda zůstavá stát na silnici bez předku a s levým předním kolem vraženým pod volantem. Tak jsem zastavil,vidím že všichni jsou naštěstí nezranění.Jelikož z toho byli všichni roztřesení a nevěděli co mají dělat, rozkázal jsem jim at dají na silnici trojuhelníky,pomohl posbírat zbytky hondy rozmetané po cestě a jel jsem dál do práce. Ale ten hnusný pocit když jsem to ve špíglu viděl jak se střetli,dokonce i tu ránu jsem slyšel..že jim to stálo za to🙁.
Tak já nevím ? kulkou mezi lopatky nebo lopatkou mezi kulky 🙂)))





podle mne je cyklista jako každý jiný ůčastník provozu a je tudíž povinen umožnit předjetí, nesmí při tom zrychlovat a dokonce i uhnutím a ještě navíc i snížením rychlosti jakož i každý jiný dopravní prostředek ! ! ! jenže to se málokdy na našich silnicích děje.





Řekl bych že ti dva jen co sednou za volant, tak začnou nadávat na nevychovaný cyklisty, ale samosebou ty jiné...





a vovovovo tom to fšecko je 😉
Na kole nejezdím už od dob svého prvního fichtla 🙂 A ačkoli jsem zde svůj názor na cyklisty psal už několikrát, znovu přidám.





Z dob školní docházky mám v paměti i tzv. dopravní výchovu, kde nás učili, jak se na kole na silnici chovat, jezdili jsme i na dopravní hřiště a hlavně nám vtloukali do hlavy, že auto je prostě větší, silnější. Čili jezdit s vědomím, že nejsme na silnici sami. A to byl provoz tehdy daleko menší.





Dnes již nic takového samozřejmě nefunguje a dost kolečkářů se chová, jakoby silnice patřila bezvýhradně jen jim samotným. Z toho pak jsou tyto debaty. Ovšem to je všude. Stejně tak u automobilstů, stejně tak u motorkářů .. atd atd. Většina jich je normálních a určitá skupina jsou hovada a dementi. Jsou i radikálové 🙂)





http://www.bike-forum.cz/upload/fotogalerie/5/big/9372.jpg





Jo a argument, že se závodkou na silnici nemůžu jet při krajnici, páč bych si rozbil jak kolo, tak držku, je zcestný. Stejně jako bych se chtěl projet s fichtlem po motokrosové trati při soutěži a nadával na motokrosaře, ať počkaj, protože mi ten fichtl tak nejede. Já vím, je to blbý přirovnání, ale je-li stav silnice nevyhovující pro silniční kolo, nejezdím po ní, nebo si pořídím kolo na ni vhodné. Občas to chce uvažovat hlavou, s rozumem a ne se ohánět jen paragrafama.
Budho, hrubě s tebou nesouhlasím...





Na silničním kole jsem seděl naposledy před 20 lety, dneska jezdím trekové, když tedy občas vyjedu... Argument zda jsem někde nebo nejsem návštěvníkem asi není úplně přesný na druhou stranu vždy by mělo platit rozumné pravidlo silnějšího - byť cyklista je stejným účastníkem silničního provozu tak pokud se srazí s náklaďákem tahá za kratší konec, stejně tak řidič motorky nebo osobáku... a o to je to, o čem píše Kuba - pokud bude cyklista rozumně uvažující tak:





1) jezdí tak jak se jezdit má, tj. v normálním provozu nemají cyklisté co dělat vedle sebe...





2) buď jezdím na kole, které zvládne díry u pravé krajnice, pokud je rozbitá, nebo po té silnici nepojedu, nemůžu čekat, že proto, abych si nerozbil kolo nebo hubu jedu prostředkem a ostatní si vy.erte oko. Zákon snad úplně jasně říká, že cyklista má jezdit při pravém okraji vozovky a za sebou...





3) argument než vzít ve čtyřicítce výmoly, které jsou u krajnice, to raději omezím auto za sebou, jsou fakt názory hustocyklistu, kterej se chce brzo stát minulostí, neb ho to auto může celkem rychle sundat, promiň, ale takhle nemůže přece přemýšlet nikdo normálně myslící, protože si vůbec neuvědomuje, jak nerovný boj začal - cca 100-130 kg cyklistu (dobře živeného 😀) proti 1,5 tuny těžkému autu... Jak k tomu přijdu já jako řidič osobního vozu, když musím zabrzdit za cyklistou, protože on jede prostředkem a nemám moc možnost ho bezpečně objet?





Z poslední doby mám dvě zkušenosti z cyklisty v Praze:





1) dojel jsem autem k semaforu první, než padla zelená, protáhl se kolem mně cyklista a postavil se první těsně pod semafor a čekal na zelenou... padla nám zelená a cyklista hustě vyrazil dost daleko od krajnice s rozkmitem cca 1 na každou stranu... Objet nešel, aniž bych riskoval srážku s autem po mé levé straně, kdyby kousek uhnul vlevo, už by se dalo... takže jsme se pomalu proplížili křižovatkou za cyklistou asi 5-6 osobáků...





2) poměrně frekventovaná silnice, kdy průběžný pravý pruh se najednou v křižovatce stane levým a pravým pruhem je přivaděč z dálnice. Křižovatka jde bezpečně objet po cyklostezce, ale to by si cyklista trošičku zajel... Takže hustocyklista pokračuje vesele dál a najednou má málem hnědé v cyklodresu, když mu zprava přijede auto na sjezdu z dálnice rychlostí nějakých 50-60 km/h, podvědomě uhne autu vlevo, kde ovšem v tu chvíli jede autobus cca stejnou rychlostí, samozřejmě uhnutí cyklistu znamená poměrně slušný rozkmit... Jenom duchapřítomnost řidiče autobusu ho zachránila od toho, aby nevyměnil ve vteřině kolo za autobus...








Co se tím snažím říct je to, že každý je účastníkem dopravního provozu (chodec, cyklista, řidič, motorkář...) má určitá práva a povinnosti dané zákonem, vedle toho by se ale měl řídit taky zdravím selským rozumem a i když mám na něco ze zákona právo, co mi je to platné, když budu na hadry?!? a tímto pravidlem se vždy řídím v provozu, ať jedu autem nebo na kole...
Je to pořád a jenom o lidech,né o motorkách,autech či bicyklech .-)


http://www.novinky.cz/koktejl/238935-nepricetny-ridic-zmlatil-cyklistu-pred-zraky-prihlizejicich.html
Já to nemyslel jako obranu všech cyklistů, mě jen vadí, že už to dáváš tady do diskuze po několikáté a po několikáté se stejným argumentem, že cyklisti jsou na silnici na návštěvě, takže musí uhnout za cenu svého vlastního ohrožení jen abys mohl projet...s tím prostě nesouhlasím. Samozřejmě je spousta cyklistů, kteří prostě nemají soudnost a motají se autům pod nohy, ale na druhou stranu s najížděním na střed - sedni si někdy na závoďáka a projeď ve čtyřicítce výmoly které jsou u krajnice...v ten moment ti taky přijde lepší omezit auto za sebou a najet si blíže prostředku než se smotat k zemi...
HANESS: Děkuji!! Tys tu řekl v pár větách to co se snažím říct v těch několika přípsěvcích🙂!!
Nedá mi to, ale názory lidí tady v klubu...trochu páchnou. Vysvětlím: rozštípnul jsem si obratle po nárazu hlavou do mantinelu při hokeji. Bolí to už 30 let. Přeletěl jsem \\"položenou\\" 350-tku motorku a rozpáral jsem si třísla o řidítka. Jizvy mám už asi 30 let. Nešťastně na mne na nohu spadlo kolo z Lízy. Koleno cítím dodnes. SAKRA - vžycky to bolelo a už bych to nikdy nechtěl absolvovat. TAKŽE - podle mého - jenom naprostý idiot může \\"hodit\\" závod s Tatrou. Za volantem totiž může sedět vylízanec, hodí pravou a motám se mu v tuplákách. JÁ se mám rád a stroje jako Tatra držím v nábožné úctě, setkání s Tatrou vždy bolí. Kdo nezažil prasklou torzku nebo výbuch gumy z metrové vzdálenosti, kdo nezkoušel zastavit 24 palet cihel na návěsu, tak ať si závodí, ale je to idiot. Myslím si, že je jednodušší totiž zastavit nebo uhnout na úrovni 100kg, než zastavovat desítky tun. Je to o toleranci, Kubu naprosto chápu. Já, se svojí rozvinutou cholerikou, bych po předjížděcím manévru dupnul na brzdy. Vždyť přeci nepřejedu tu cyklistku vepředu, nééé? Závěrem - každého hrdého cyklistu bych posadil do Kubovy Tatry, nejlépe s vlekem, narvat do toho celkem 18 tun písku a chlapče jeď - z Doks přes Medonosy, Mělník a přes Prahu na Václavák. Nebo na tři kotoučky na otočku Španělsko pro ovoce. Myslím, že by spousta \\"hrdosti\\" vzala za své. Jinak se popisované jízdě na kole říká \\"soutěž o Bouchalův pohár\\". Kubo drž se. H
Je hromada slusnych cyklistov ... ale ...





Dement, ktory vleti na hlavnu cestu, kde bezne auta jazdia 90+ bez toho, aby sa rozhliadol je celkom sila ... Keby mal auto, tiez by musel davat prednost v jazde, tak preco si kur*a mysli ze na bicykli je nezranitelny a ma absolutnu prednost ?





A teraz mudrujte, kde je problem ...
Budha: To poslední co chci je se tu dohadovat se zapříshnutým cyklistou který vidí jen to že zas nejaky automobilista se rozčiluje nad cyklistama.OK,kde beru ten názor - nepsané pravidlo 😉. I když to tobě jako argument stačit nebude,tak se toho prosím nechytej,odpověděl jsem a nechci se dohadovat a motat do toho paragrafy,samozřejmě cyklista je účastník provozu jako každý jiný a má stejná práva. Snažím se poukázat na vzájemnou toleranci která na silnici chybí. A ke skůtrům musím říct že jsem nezažil ani jednoho skutraře nebo babetistu který by mi neuhl když mohl,narozdíl od většiny cyklistů kteří se lepí na střed jak pominutí.


Takže v klídku,pokud si slušný a tolerantní cyklista,tohle téma se tě netýká,pokud si slušný a chceš se zastávat všech cyklistů všeobecně,nebo mě nemáš rád a chceš mě potopit nebo co já vím co ještě,tak o tom nehodlám diskutovat,promin,máme každý svůj nevyvratitelný názor a zbytečně bychom se hádali,to je si myslím zbytečné 🙂. MOžná tvůj příspěvek špatně chápu,písmenka zkreslujou ale působí na mě poněkud popuzujícím dojmem 😉.
Chrobák: A přesně o tom mluvím,kdyby to dopadlo zle dopadlo by to právě takhle a já bych si mohl jít hodin mašli někde na strom aby to bylo jednodušší😀. Proto jsem vyzýval k vzájemné toleranci😉. O technickém stavu mojeho hustokrámu a Tater všeobecně včetně toho jak fungují malí dopravci - to je na samostatný článek a ani nemám chut to rozebírat,kdo do toho vidí ví jak to chodí a kdo do toho nevidí měl by pusu plnou paragrafů,víš jak 😉. Šofér je až ten poslední kdo za to může ale první kdo to nejvíc odnese. Je to jednou nohou v krimu ale to není nic nového..


Roman: I to už jsem absolvoval loni s jedním extra Tatra vrakem a měl jsem štěstí na rozumné,nicméně já tachograf ještě nepotřebuju jelikož papírový rok výroby je 74,takže musím mít u sebe akorát putovky a tachograf je na tak staré Tatře ten nejmenší problém..i když musím říct že ta moje není na 148ku ještě nejhorší..jen horší;D.
A znovu po sté...kde bereš ten názor že cyklisté jsou na silnici hosté? Podle čeho se to pozná? Počet kol, objem motoru, IQ řidiče...? Ať jedeš sebevětším autem, máš tam stejně tak co dělat jako já na kole...nebo snad dejme tomu skůtr je na silnici správně a já zabírající stejnej prostor, jedoucí rychleji než skůtr, akorát na vlastní pohon tam nepatřím? Nechápu
Hlavně bacha ne ten nefunkční tachograf, to by tě pomáhadla a chránidla rozložila na součástky 🙂) Jinak silnice je pro všechny, všichni jsou na nich hosté, ať se jedná o chodce, či šoféra tatry.....pokud zrovna není dopravní značkou stanoveno jinak ( dálnice, různé značky apod.) Hold svoji silnici si nevybereš.... 🙂
Vůbec se těďka nehodlám zastávat těch cyklistů a podle tvého popisu se jednalo asi o demetny kteřý si s tebou skoušeli dávat závody. Pokusím se ale zanalizovat to co jsi napsal (dejme tomu že jsem aktivní a zaujatej pomáhač/chránič)





Cyklisti mohou jet 2 vedle sebe





Cyklistku měli na dohled (třeba jeli spolu) a drželi si bezpečný odstup





Klikatá cesta z kopečka - moje doměnka je že se jednalo o nějakou min. 2 možná 3tí třídy, tudíž udržovali bezpečný odstup od rozpadlé krajnice





Pane řidiči vy máte podezření, že by vám mohl prasknout vzduchojem?? Nejste si jistý zda máte vozidlo v provozuschopném stavu?? Vám nejde tachograf??Jak jste provedl kontrolu před jízdou... bla bla bla





Proti vám vyjelo auto a vy jste měl co dělat aby jste dokončil předjížděcí manéver?? Asi jste předjížděl v místě, kde jste něměl jistotu že můžete jiné účastníky provozu bezpečně předjet. Udržoval jste bezpečný odstup od předjíždějícícho??





Myslím že tímto způsobem by to mohl nějaký aktivní policajt či novinář otočit i z toho co jsi napsal. Oni dle popisu určitě porušili předpisy min. v tom že ti bránili v předjetí. Na druhou stranu stejně by bylo možné nejpíš pérovat ty cyklisty.. kde máte zvonek a odrazky?? Blatníky jsou kde?? atd atd





Holt je léto a cyklistu můžeš čakat za každou zatáčkou. Můj osobní názor je takový že nemáme vychované ani cyklisty ani řidiče a navíc nahořed sedí banda mogorů která klidně bude dotovat "výrobu" cyklostezek na běžných silnicích 3tí třídy celého okresu místo toho, aby se vytvořilo pár cest smysluplně na sebe navazujících pouze pro cyklisty.
Ano ano přátelé,je tu opět léto a zase si potřebuju vylít svůj vztek někde jinde než na silnici. Vím že je tu spousta slušných cyklistů kterých se to netýká,takže ti to ani nemusí číst ale pokud se tu najde někdo kdo má drahý bajk který umí jezdit jen po prostředku silnice a upocený cyklista má hlavu s černýma brýlema v oblacích,at si to přečte. Dnes opět jeden super zážiteček. Jedu po klikaté cestě která vede z kopečka. Přede mnou dva výše zmínění a ještě vedle sebe. Před nimi asi 30 mětrů jela cyklistka. Svou bezohlednou jízdou mě donutili popodřazovat jelikož z protivky jeli auta,kdyby jeli po kraji mohl jsem je bezpečně objet a pokračovat plynule v jízdě. Zajímalo by mě,co by dělali kdyby mi v tu chvíli praskl vzduchojem či jiná podstatná věc,jako se mi nedávno stalo,v tu chvíli by z nich byla placka,co nebrzdí to neukecáš a u 12tuny to platí dvojnásob,148 nemá ještě systém blokování kol..Dal jsem se na jejich předjíždění,oba stále vedle sebe,uplé dresíky a kola závodky na úzkých gumách,nicméně nešlapali,jeli pomalu. Vrchol všeho nastal v kritickém okamžiku kdy v dálce z protisměru vyjelo skřínové auto - nástavba širší než kabina,já kvůli těm dementům uplně v protisměru,nicméně už dost daleko aby byli za mnou a skrínovka dost daleko prede mnou,nic neobvyklého než..mrknu do zrcátka a vidím ty dva pomatence jak zběsilě šlapou na úrovni mojí první zadní nápravy!!! Když jsem je předjížděl tak celou dobu jen plynule a pomalu jeli,podřadil jsem kvůli nim až na velkou tři..proč by taky jeli rychle,bylo to z kopečka,šlapat nemuseli,to chápu ale díky tomu že závodka zrychlí dost rychle se rychlost vyšplhala na cca 50 (nejde mi tachograf ale roztahoval jsem malou pětku) tudíž dost velká rychlost na cyklistu řekl bych a dost velká na to aby tatra už závratně nezrychlovala..jelikož 148 má i boční blinkr který jasně museli vidět,přišlo mi jejich chování značně arogantní,bezohledné a sobecké,navíc jsem blížil k té cyklistce,tudíž jsem se začal tlačit zpět do svého pruhu,konečně ty dvě trubky přestali šlapat a šli na brzdy,stihl jsem se zařadit jen tak tak..dopadlo to dobře. Ale scénář mohl být i tento - Tatra zrasovala dva cyklisty při předjíždění kdy do nich bočně najela a střetnula se s protijedoucím nákladním vozem,výsledek třeba dva mrtvý a jeden těžce zraněný. Vina řidič Tatry samozřejmě. Ale skutečná vina by byla jinde. Myslím,že na silnici by neškodilo trochu více ohleduplnosti,neříkám že automobilsté jsou svatí,kolikrát jsem viděl zcela zbytečně jak auto \\"líže\\" cyklistu prostě proto že to dělá shválně ale cyklisté by si měli uvědomit že silnice jsou primárně určené autům a oni jsou v podstatě jen hosté,že je málo cyklostezek je věc druhá,takže skutečně více ohleduplnosti ze všech stran by neškodilo.