Výlet do Jeseníků od cca 23.8. do srazu

hmm, pevnosti by taky nemusely bejt špatný, když na to tak koukám 🙂


Jinak ubytvání bych spíš vidělv nějakym kempu než hotelu, přecijen jsem majitel Škodovky a ne nějakýho starýho Aston Martinu 🙂





Jinak nikdo si nechce prodloužit srazovej víkend vejletem? 😉
V Jeseníkách, Orlických horách, Opavsku,Ostravsku leží linie těžkého opevnění. Vzniká hodně muzeií, tak namátkou dvě, která stojí za to. Jedním je dělostřelecká tvrz Bouda http://www.boudamuseum.com/kudyknam.php a další je u Ostravy MO-S-19 "Alej" http://www.szmo.cz/rubrika/46/expozicni-arealy/areal-cs-opevneni-hlucin-darkovicky/fotoalbum.html ale je toho více, stačí hledat.
Ubytování přímo v Javorníku: Snad jen Hotel pod zámkem http://www.hotelpodzamkem.cz/ , jinde je to drahota.
ubytování - Staré město pod kralickým sbmžníkem - rekreakční zařízení krupá. dopuručuji jezdili jsme tam s vejškou. http://www.mu-staremesto.cz/o/rekreacni-stredisko-krupa-stare-mesto








z výletu doporučuji vylézt z auta a dát si vejšlap na Kralický Sněžník z obce Stříbrnice
Shope díky, jsem pro jakýkoliv náměty. A když seš odtamtud, to by si mi taky mohl doporučit nějaký rozumný ubytování což? 🙂
Doporučuji městečko Javorník (okr. Jeseník), nachází se tam zámek např. s největší sbírkou dýmek v Evropě. A taky to máte po cestě do Náchoda přes Polsko 😉 Bydlím tam, tak se zastavte na kus řeči 🙂
Já doporučuji prošmejdit Ostravu (viz článek) ale je to od Jeseníků přeci jenom dál, takže spíše popojet a ubytovat se někde poblíž Ostravy.
Napsal jsem to trochu nepřesně, čili v úterý 23.8. dorazit do jeseníků, středa a čtvrtek (24. a 25.8.) nějaký vejlety a pátek 26.8. nějakej menší vejlet + odjezd do Český Skalice...
Již delší dobu mi leží v hlavě myšlenka podívat se na ten severní kus Moravy a teď už začíná mít i nějakou konkrétnější podobu. Čili myšlenka je takováto: Přibližně v úterý vyrazit kupátkem směr Jeseníky, ubytování v zatím blíže neurčenym kempu (chatka/stan), odtamtud cestování po okolí (chtěl bych se podívat do elektrárny Dlouhé stráně, do Kopřivnice do muzea a za Lucinkou + by se ještě něco vymyslelo), vydržet tam do pátku a v pátek se přesunout směrem k Český Skalici na sraz Š 110R coupe včetně exkurze v Kvasinách. A otázka zní, je tady někdo kdo by se přidal? Zatím předběžně říkal Michal Bouda, že by rád, ale že uvidí, jak vše bude stíhat. Někdo další? Popř. bych třeba uvítal nějaký tipy na zajímavý místa v okolí Jeseníku a Kopřivnice 😉