Nakonec neprodal, pořád ho mám. Situace je teď lepší🙂
a jak to doladlo s eRkem. prodané, nebo jsi nakonec neprodal ?
dejvV: no, teď sem měl tejden dole svíčku a výfuk, aby se to provětralo a vyschlo, dneska to chci zkusit nakopnout a jestli to nechytne, tak přemejšlim, že bych to někomu svěřil. Někomu kdo tomu rozumí.


A ano jsem to já kdo dělal samolepky a prodával erko v renovaci a je z Prahy 🙂). Ale samolepky už nedělám, ani trička🙁
opravdu nejde opravit skůtra ? škoda. dotaz mimo, to jsi ty co děláš samolepky a prodáváš/prodával eRko v renovaci a jsi z prahy ?
Ta taky není špatná. Nebo koukni po suzuki GS500
Ne bohužel jsem nikdy motku neměl, pouze skůtra, kterej teďka nejezdí🙁


Ještě mě napadla MZ 250tka.
Přesně tak pokud jsi zatím žádnou motorku neměl, tak je to ideálni stroj do začátku.
350/640 na začátek není špatný stroj, pokud narazíš na dobrý kus. Ale za 21tis bez dvoukomoráku to je drahé. nekupuj s litými koly, hlavně zadní dost praská. nejlepe s doukomoráky a s oilmastrem





http://www.motoinzerce.cz/motorky/jawa/549697-350-640-blue-style.html





http://www.motoinzerce.cz/motorky/jawa/550060-350-640.html
Ahá, tak takhle. Já se v Jawách nevyznám. Ale přemýšlím, že bych si nějakou jawku pořídil. Nějakou tu 640, ale tu říkáte, že ne🙁


třeba tuhle:


http://www.motoinzerce.cz/motorky/jawa/544589-350-640.html
Kloggie: To je ta 634ka, bizon je toto: http://www.obrazky.cz/?q=jawa+bizon
jel jsi někdy na Bizonu ? to je jawička pouze na pěkné a klikaté silničky jako jsou v rakousku. pěkné sportovní svezení. 634 nemá kotouč, nejde o výkon ale ubrdit rozjetou 634 vážící skoro 175kg...A najít pěknou 634 a udělat ji tak aby jsi s ní mohl jet kamkoliv nebude levné, ale budeš mít českou jawičku a ne posranej "banditpičo"...
Vitku, když třipade, tak čtyřku. "Konopnice" je klasika. Robustní konstrukce, motor co si dá hodně líbit a pokud je tak jak má být, tedy ideálně červená plus chrom blatníky, je to nádhera. Pár se jich dělalo i ve vínové metalíze. To bylo vůbec epesní. Problémem je, že se dá málokdy sehnat v rozumném stavu a za slušnou cenu.





A Bizon ? Měl jsem ho dva roky a nalítal jsem na něm mraky km. Super mašina. O něco silnější motor, než tehdejší třiapůly a jízdní vlastnosti ne pro začátečníka. Vysoké těžiště, přední vidle jak z angreštu, neskutečný vibrace, nezvyklej posez a hlavně neodpustí žádnou chybu jezdce. Ale jinak skvělý stroj. Hlavně vzhledem. Ve své době to bylo něco těžce avantgardního.





Bylo jich málo tehdy, natož dneska. V r.1988 jsme byli na Jabloneckým okrese čtyři, co ho měli. Sehnat zachovalý kousek za dobrý peníz je utopie a koupit renovovaný skoro nejde. A když už, tak za pořádnej baťoh. O samotné renovaci nemluvě. Díly na to sice jsou, ale člověk musí být fakt nadšenec, aby ty prachy do toho dal.
dejvV:neslyšel, jediný v čem se v Jawach orientuji jsou právě třiapuly. Pro tu 634ku jsem se rozhodl, protože se mi 638 moc nelíbí a než 640 to bych raději doložil a šel do horneta nebo nějakého chpera. Ještě uvažuji nad bizonem, na jednu stranu je to podle mně nejošklivější Jawa, ale má něco do sebe
hm to je přesně to o čem mluvím. mám 638motor původní, nepůlený, najeto 38tis na první výbrus, budu měnit písty a kroužky, pouze z důvodu že zámky na pístech skoro nejsou a kroužky už jsou v místech zámku do obloučku. zbytek puvodní v pořádku. mažu syntetikou a mám oilmaster (olejíčky Valar,Q8, jednu sezonu i olej Stihl) do převedovky PP80 klidně i od Hekry.
Mám Jawu 350/638 a po celkové GO motoru (nová klika, písty, ložiska válce atd. cena cca 14000Kč.) Motor najel jen 8000Km a klika KO.
motor 634 se mi zdá vhodnější na dlouhé cestování. hliníkové válce když se rozpálí a rveš to po dálnici (už si mi podařila spotřeba ve dvou a bagáží 8,9L !) nic moc. litina je pevnější. proč si chceš kupovat mladou jawu350 ? je to jako bys chtěl wartburga353... Slyšel jsi už o Jawe typu 593 ?
otázka co je původní, pokud se v něm někdo nehrabal a nepůlil nějaký patlal tak motor 638 také není špatný. spíše záleží na konkrétním kusu. nejlépe sehnat origo ještě nepůlený. vyhnout se motorům 640, ty už v jawě vyslověně odflákly (myšleno montáž). jinak se to stejné jako s našema škodovkama, přesahy (slícování) a ostrého hrany v sání atd jsou šílené...
dejvV:Takže myslíš že je původní 634 motor lepší?
Nicméně po tom co jsem projel část evropy na 350/640 (pro laika jsou motory 640 a 638 uplně stejné, resp, liší se jen jedním chladícím žebrem na válci) jsem dospěl k závěru že tento motor se doslova ničí používáním. řadu 350/638/639/340 nazývám socilaistický pérák. je to prakticky stejný motor jako v péráku, jen má jiný tvar a "plus" je udělaný ze sračkové socialistické nočníkové oceli. samoždřejmě dá se na tom jezdit a cestovat, ale jsou i lepší motory od jawy...
jo a 4ka má jinou spojku (menší),kdešto 8ka vetší. nicméně řada jawařů mění vetší 8mičkovou za menší 4rkovou. páč soudruzi naladilu větší v 8čce jaksi nahovno, páč s tím okroužkem "unašecím" jsou jen problémy, po cca roce je vždy na výměnu.
4ka je litina (litinové válce) 8ka je hliník. 8kový motor je "nejsilnější" 350. 4ka je nejtežší 350 (litina, vse z kovu-blatníky, schránky,...)
V čem se ty motory liší?
Petře vypadá to moc pěkně, já bych jednou chtěl 634 jako měl Venca Konopníků,ale dát na ni kotouč do předu a motor ze 638ky.
Cením si Davesovy nabídky. Prostě tak, že myslí na kamarády ...





Ovšem já osobně, pokud bych po něčem takovém toužil, bych si new fichtla nekoupil. Přijde mi to takové ... jak to nazvat .. nefichtlovské 🙂 Že v tom je dobrý a spolehlivý motor ? Bez diskuse. Tyhle motory jezdí v asii fakticky ve všem možném a vydrží neskutečně mnoho. Jenže to dobře udělaný původní pionýr se seřízeným motorem taky.





A k těm novým Jawám. Trochu méně muziky za docela dost peněz. Špičková renovace třiapůly kejvy přijde levněji. A mám v podstatě nový motocykl. No a přestavět nový ? Proč ne ? Nemáte-li hluboko do trezoru a nevíte co roupama ....





Tohle je velmi povedené. Jen ten motor je k tomu takovej divnej. Ale jinak paráda.





http://www.motorkari.cz/moto-uzivatel/?muid=63969
Kejvačka měla ve své době taky moderní vzhled a proti péráku to byl skok jako hrom. Mě se ta 660tka docela líbí. 🙂
povedený návrh od Bezziho se stejným motorem, bohužel neuskutečněný/nitelný...








http://1.bp.blogspot.com/-YPoGlOf6v88/TaRF8azjHWI/AAAAAAAAAdg/J8THQ_UuqGo/s1600/JAWA+660+CALIFORNIAN.jpg
A nebo si můžete koupit za 170 000,- novou JAWU660


http://www.jawa.eu/motocykly/jawa-660/galerie.htm





Jel jsem na ní, hezky a vcelku i pečlivě udělaná z moderních dílů které najdete na většině dnešních nových motocyklech. Kdyby bylo na nádrži napsáno Honda/Yamaha/BMW na jízdě a kvalitě by to byl stejný motocykl. A že se podařilo JAWA? Srdce českého motorkáře tak může jásat. Bohužel až na ten moderní dizajn...
NewFychtl je akce Motoscootu, s fabrikou JAWA to nemá nic společného, jen názav a dizajn. Nicméně motorečka na takové to domácí poježdění jest naprosto vyhovující. V číně jezdí tyhle motory pořád a všude. A za 17tis? Naprosto bezkonkurenční !
Tohodle new pionýra mají u nás v pizzerce a musím konstatovat že s pionýrem to má společný snad jen název 🙂
Trochu OT, ale na Slevomatu je nabídka na retro Jawičku a díky výhodám, které mám, vám ji mohu nabídnout za 17 tisíc. Kdybyste měli zájem, stačí mi napsat na daves@daves.cz