Přáníčko od Škofinu

http://www.youtube.com/watch?v=4PPXyjbfsYY&feature=related jedna stará reklama se starým autem 🙂
Ještě jedna reklama mě napadla, tentokrát se starým autem - v kvalitě A- se objevuje v nějaké SMS soutěži tmavozelený Moskvič.
Falcon: Ale já netvrdím že ne, ale i ty jsi se ptal na ty se starými vozy = zaujali tě, a přesně to je jejich cílem.





Co se týče reklamy na slzy našeho největšího v přírodě spatřitelného dravce, tak tatra má nejspíš evokovat spojení s historickou tradicí a nestárnoucí klasikou. U reklmany ČT je zase jasně patrné zaměřeni na zdůraznění letní pohody a volnosti k čemuž se kabrio náramně hodí (a jelikož je to česká televize a jsme v čechách tak dokonce i chválím volbu českého kabria - a modernější bohužel prostě není(a nenavrhuj zprzněnce MTX z řad Rapid - Felicie)
Neříkám, že se to dělalo u všech, třeba byla vadná série. Říkal mi to spolužák, jehož otec má větší neautorizovaný autoservis.


Co se týká elektriky tak jsi celkem optimista 😉 nezřídka se stává, že samotný autorizovaný autoservis nemá potuchy čím může být daná chyba způsobena a mění díly jako vzteklý. Obvykle se to týká vybavenějších aut. Nicméně i známému v Junioru blbne už déle lambda ačkoliv byla měněna sem tam poblikává, ale auto jezdí. U současných naftových motorů sem tam odejdou vstřiky (díky naší naftě). Takové opravy nebo dokonce repasy bych opravdu nechal profíkům, nebo alespoň jako fušku pro člověka od fochu.
HANESS, Chrobak.SACEK: Ale ony se točí i reklamy s moderními vozy - ČMSS s hypotékama, agenti prchají před dotěrnou sousedkou do stříbrné Oktávky. Briese vůně do auta, polo/šílený řidič sedá do BMW 3 Compact. Pojišťovna Direct, povětšinou škodovky, jedna hustokrutě otuněná Fabie. A v reklamě na STR8 Challenger vůni jede... stříbrnej Chevrolet Camaro 🙂
Můžem klidně debatit o tom, co je vlastně větší mech. oprava. Převodovku asi doma rozebírat nebudu, na motoru je málokdy co a spojka, řízení, brzdy atd. není až takovej problém udělat prakticky na jakýmkoli autě. Elektrika je možná komplikovanější, ale díky diagnostice taky celkem dobře opravitelná. Co se konkrétně fabií týče, že by se v tichosti měnila komplet elektrika slyším poprvé a moc tomu nevěřím, vím, že se v motoru jinak vyvazoval svazek, protože ležel ve vodě a hnil, po nějaké úpravě již toto není. Na moje auto byla např. svolávací akce, kterou jsem ale s plným vědomím odmítl, neboť šlo o čápovinu. Fungovalo to ale tak, že jakmile jsem se s autem objevil v servisu, podle VIN to měli povinnost dělat a objevilo se to automaticky v zakázkovým listě.
To jsem rozjel pěknou paralelní diskuzi 😀 Když jsem psal o servisu, tak jsem nemyslel přímo neschopnost mechanika, ale spíše neschopnost automobilky. Zrovna u škodovky vím o několika případech, např. se měnila potichu celá elektrika u 1,4MPI, které se dostaly do servisu. Proč ne, ale já jako majitel to chci vědět!!!


Pak jsou i někteří mechanici lempli a místo vyčištění škrtící klapky jsou schopni do ní vyvrtat díru, aby se držel volnoběh. Těch prasáren by se našlo dost.


Naše fobie autorizák snad už neuvidí. Mám nějaké známé, kterým věřím. V garáži si měním olej, filtry, kola. Na nějaké ptákoviny jako svíčky, brzdy atp. to klidně dám garážistovi, ale na elektriku nebo větší opravy mechanické povahy bych volil raději servis ( i neautorizovaný).
V tom je právě ten schizofrenní náhled na svět. Oni si uvědomují, že staré věci mají duši. Fajn. Ale v následující minutě mě přesvědčují o tom, že jsou fuj a že jejich simply clever je to správné. Sakra, nevyznám se v tom.





H
Haness: Na to je přeci jednoduchá odpověď. Reklama musí zaujmout jak jenom může a tyhle auta to splňují se vším všudy. Jsou prostě krásná a mají duši.





Zkus natočit reklamu se stříbrnou oktávkou II (nic proti ní, na dnešek ideální auto) a tmavým fokusem a na konci se zeptej lidí jaké auto tam jezdilo. Ani si nevšimnou.
Včera jsme se bavili nad otázkou: proč enviromentální zglobalizované onuce, které vyrábějí reklamy, používají takové "šroty" jako je Tatra 87 u Mattoniho, nebo ČT starou Felicii, žvýkačková reklama používá prehistorický páskový magnetofon, Old Spice nákladní Mercedes z padesátých let....Nějak asi trpím schizofrenií, nebo CO?????





Hezký den - H
janek: jo, v podstatě souhlas. Ta mediální masáž mě docela vadí taky. Dnes se auta konstruují a testují, aby vydržely 15 let a 300tis. v podstatě bez poruch a koroze. Málokdo to najezdí za život. Takže takový auto je pro spoustu smrtelníků navěky. Tak proč kupovat nový? Musí se do toho zamíchat masáž o bezpečnosti, ekologii, emocích a já nevím s čím vším ještě a to jen proto, aby se znovu prodalo. Dříve to bylo jiné, při "běžné" údržbě se litr, kilo, 120, favorit po cca 5 letech začaly rozpadat a člověk byl tak nějak stavem auta donucen buď k rozsáhlé údržbě, většinou pak k obměně za novější. U dnešních aut toto není, tak nastupuje marketing, reklama a masáž. Nový auto je krásná věc, dopřál jsem si ten požitek již 2x a přeju to zažít každýmu, koho auta baví. Je to blbá investice, ale pro návratnost se to nedělá... Nedělal jsem to ale jako výsledek masáže, ale po úvaze zda opravovat, nebo v klidu jezdit a pořídil jsem pokaždé auto na konci výrobního cyklu, žádnou nevyzkoušenou modernu.
Jenom bych upozornil že není zákonná povinnost jezdit v době zákonné záruky s autem do autorizovaného servisu. Výrobce předepisuje výměny olejů atd. ale nikdo vám nemůže nařídit kde a kdo má tyto úkony udělat.





V případě prodloužené záruky nad rámec zákona se jedná už pouze o smluvní podmínky a tam tato povinnost být udělena může.
Je to sice OT a nesouvisí s přáníčkem od Škofinu, neboť mi ho, zatím, nikdo nepověsil na škodovku (pravda, erkem jezdím jenom výjimečně... , ale dovolím si reagovat na autorizovaný servis.





Když jsem před lety koupil po "ráně" opravenou astru, svítila kontrolka motoru. Začal jsem to řešit v autorizovaném servisu, prvotní diagnóza byla chyba v ABS a ještě další chyby... Protože to bylo na podzim, než jsem se rozhoupal to řešit, přestalo auto startovat při nízkých teplotách... Diagnostikovaná byla (v tom samém servisu) vadná ŘJ motoru, jednotku následně vyměnili a světe div se, najednou přestaly i problémy s ABS a všechny další chyby...





S nástupem léta jsem začal řešit nefunkční klimošku - byla proražená (a blbě opravená) trubka klimatizace. Odhad opravy cca 15 litrů, zdůvodnění bylo, že je potřeba odstrojit celý motor, sundat nárazník, blatník... Trubka stojí nová 9 litrů, zbytek je práce a naplnění...





Probral jsem to tenkrát s kamarádem, trubku jsme měli venku za 1/2 hodiny práce, nebylo nutno nic demontovat. Opravila se náhradní technologií (ano, není to nová trubka, na druhou stranu funkci splní) celá oprava byla za 2,5 litru (i s naplněním a natlakováním klimošky)... I kdybych šel do nové trubky za 9 litrů tak "vývar" za půlhodiny práce nějakých 4 000,- Kč je docela dost... Jenom podotknu, aby nedošlo k omylu, Kamarádi používají stejnou techniku na plnění klimatizací jako autorizovaný servis...





Od té doby jezdím ke "garážníkům", jeden z nich dělá přímo u Bosche na diagnostice (opravuje a zapojuje Bosch diagnostiky přímo v servisech), na dílně mají zvedák, pneuservis, plničku a tester klimy, cena je 200 Kč/hodinu a hlavně když se dohodneme mají čas, jsem přítomen opravě a vím, že mi z auta během opravy "nezmizí" (není vyměněno) i něco navíc 🙂. Taky vím, že nákup čehokoliv a výměna za nový díl je až jako krajní možnost, pokud to nejde opravit jinak a pokud už se něco nového kupuje, nákup JEDNOHO dílu je daný problém vyřešen, nikdy se nestalo, že by mi oznámili: "Vyměnili jsme to a to a problém nezmizel, ještě musíme vyměnit tamto..." A záruky? Po 3/4 roce se mi po opravě zase začala hřát zadní brzda (po opravě se nehřála, ale pak zase začala) autorizák by mě s tím asi vyhodil, v rámci "záruky" bylo opraveno grátis...





Už cca 5 let mě nikdo v autorizáku neviděl a pokud pojedu někdy do autorizáku tak leda s novým autem, protože musím, ale i to si ještě rozmyslím...
socialismu selhal ....kapitalismus krachuje......viac nez to ci by mi niekto skrtol o auto nasralo to, ze sa mi niekto snazi naznacit akymkolvek sposobom, moje zaostavanie za trendami (konzumnej) spolocnosti. Akoby nestacilo to, ze po presadnuti zo spotrebaka do erka, kila atd je dnes treba dozadovat sa prednosti v jazde takmer na ustavnom sude. Dovozcovia a vyrobcovia aut stale cosi omielaju o ekologii a na druhej strane by boli najradsej aby uz 5-rocne auto bolo vyhlasene za nebezpecny odpad.... a oni mohli produkovat dalsi potencionalny odpad.. Nemam nic proti tomu aby si kupil nove auto ten co citi tu potrebu, ale to akym sposobom sa na to tlaci sposobuje tu nadradenost a aroganciu na cestach. Tazko nesu niektori junaci, ze im na ceste prekaza auto, ktore podla reklamy uz davno nemalo existovat
Radku však v pohodě. No,já si taky většinou vše udělám sám,krom svařování a lakování,takže třeba erko mi dělá kámoš který je asi typický garážista. A dělá mi to skutečně poctivě (což mi připomíná nadatlit tu ten článek s fotkama..),otec má dvě dodávky které nechává servisovat taky u garážisty a je to taky dobrá práce i když motor vytahují malým jeřábem před dílnou protože se jim do dílny tak velké auto nevleze a může to působit na pohled všelijak.Ovšem dílna vybavená tak že jsem šel skoro do kolen,to snad není ani v profi dílně takový vercajk. No a třetí věc je že před třemi lety jsem ukončil brigádu v autoservisu u garážisty kde jsem chodil ve volném čase a o víkendech kolikrát i od rána do půlnoci pět let..
Ferdo mravec: stížnost není trestní oznámení🙂


Nevyžádaná reklama ve schránce či email/spam je jasně definováno zákonem.


To bychom se jinak mohli vyprdnout na ochranu osobních dat,autorských práv,omezování osobní svobody,majetku,zdraví atd.


http://www.primymarketing.cz/fileadmin/user_upload/PDF_dokumenty/Nevyzadana_reklama.pdf
Proto jsem dal toho garážistu do uvozovek. Netvrdím, že takoví lidi to dělají špatně, jen za to prostě odmítám komukoli platit, když většinu věcí dovedu udělat sám a servisní knížku mi neorazítkujou zrovna tak jako to neudělám já. Naopak, semo tamo se dokonce pro někoho z okolí stávám tím garážistou já. Dáváš ty svoje auto do servisu, nebo se o něj staráš sám?


Ale to jsme se od škofiního přáníčka trochu odchýlili.
RST: Radku,ten "garážista" je přece vyučený mechanik,a pokud je natolik šikovný že si sám zařídí dílnu kterou má slušně vybavenou,tak ti asi nebude flákat práci na autě..pokud však mluvíš o takovém garážistovi který ladí auto na nájezdech před bytovkou tak to chápu. Jen chci říct že mnozí ti kluci/chlapi co mají autoservis se musí snažit ve vlastním zájmu at je práce kvalitní,to že má zvedák v garáži ještě neznamená že je špatný. Pokud má COčko,švajc,elektriku svářečku,na stěně sadu klíčů,ponk,popř. i notas s programy na diagnostiku,odvede stejně kvalitní práci jak ty doma v garáži - protože si prostě nemůže dovolit práci flákat ab nezkrachoval.
Ferdo: nevím kdo tu koho žaluje, já rozhodně ne, jen mě to vadí. A srovnávat schránku s autem... auto není primárně určené k doručování čehokoli včetně reklamy.





A co se srvidu týče, mnoho let jsem dával auto do autorizovaného servisu a bylo všechno v pohodě, s pár vyjímkami, kdy se mě trochu pokoušeli tahat za fusekli, ale to se vyřešilo v kanceláři. Do dílny jsem chtěl poté, co se jim banální reklamaci nepodařilo vyřešit ani napočtvrté a zkurvili u toho něco dalšího. Proto jsem u toho už chtěl být. A tím moje důvěra v servisy skončila, pomohlo tomu i jednání přijímacího technika, který se choval jak vekslák a ceny byly v litrech a talířích. Přitom je to servis přes ulici od fabriky...





Maty: jen víc a houšť takových servisů, kde se k autům chovají hezky a tak jak mají, klidně svoji práci obhajuj. Já se zase hájím jako zákazník a když ze mě někdo dělá vola, neumí jednat a ještě mi auto poškodí, nemám pro něj vlídné slovo a auto mu nesvěřím. Bohužel přiměřeně spolehlivý servis ve svém okolí nemám a než platit "garážistovi", tak se o své auto postarám sám a výrazně levněji a troufám si tvrdit i podstatně lépe.
To Ferdo mravec a Kubaebecko : Co se servisů týče, plně s vámi souhlasím. Nechci tu obhajovat svoje zájmy, protože v autorizovaném servizu dělám. Ale opravdu to nejni tak strašný, jak si všichni myslíte. Jde o to, jak se zaměstnavatel vypořádá se zaměstnancem kvůli pjůseru a pokud je zaměstnavatel ostrej, tak si mechanik sakra rozmyslí jestli to odflákne či ne. A hlavně je to o přístupu mechanika, lempla nepředěláš. Tak a teď do mě 😀
Ferdo mravec: Co se týče servisů souhlasím s tebou. Všechno je v cajku dokud se nic nestane,zákazník pak ale zakopne o položený výfuk,zaletí mezi cokoliv co se na dílnách povaluje,dořeže si zadek a odnese to zaměstnanec. Zákazník nemá v pracovním prostoru co pohledávat. Sám taky vím jak to v servisech chodí,proto si taky dělám vše doma ale na druhou stranu,zas až taková hrůza to není a ne všechny servisy jsou takové,dá se najít dobrý a tam chodit. Na druhou stranu - co tak strašného tam s tím autem vyvádějí??? Potřebuju ho opravit,vrátí mi ho opravené - pokud ne,nebo najdu poškození tak snad zajdu za majitelem a ten si musí udělat pořádek mezi zaměstnanci. A že třeba někde srážejí bubny kladivem místo originálního stahováku - dokud nezničí buben tak mi jejich metody můžou být ukradené. Zas bych z těch servisů nedělal takovou vědu. Když si vozidlo řádně zkontroluju při přejímce tak nehrozí žádné větší nebezpečí že by svou práci odflákli.
No právě, že stav svého eRka znám a i na první pohled je snad vidět že nejde o orezlou nemovitost stojící před barákem už 1/2 roku bez pohybu... Myslel jsem to docela úsměvně... popravdě na zvážení by pro mě by byla tak výměna za tu fábii kus za kus.
Ja by som to tak nehrotil. Ide o h...o.





Žijeme v dobe kapitalizmu. Že je v kapitlizme ponuka väčšia ako dopyt vysvetlovať snáď nemusím. A samospádom ten systém fungovať nebude. Tak holt nejaká reklama byť musí. A taktiež aj je. A čo? Po....m sa z toho? Tak sú reklamy v obchodoch, v médiách a po novom aj na zrkadlách. Proste buď ma to zaujme a povenujem sa tomu, alebo ma ponuka nezaujme a odignorujem ju.





Tvrdenie o podávaní trestného oznámenia ma dokáže pobaviť. Nič viac. Schránka u baráku je predsa tiež váš majetok. Kúpili ste si ju poctivo za vlastné prachy. Už ste zažalovali dakoho, že vám šahá na schránku (súkromný majetok) a vhadzuje tam reklamu z LIDLu, Tesca, Kauflandu a podobne? Myslím že nie.





Že mi dakto chodí okolo auta a šahá na neho? A čo má byť? Pokiaľ mi nespôsobí nejakú škodu (neopatrnosťou odretý lak, urazené zrkadlo a podobne) tak mi to je jedno. Beriem to s kľudom - No len čum. To mrkáš na drát. Si také auto asi nevidel. Pokial mi nejaká firma neurobí z auta bilboard - respektíve nenájdem na kapote veľkú nálepku s hamburgerom a pod tým text "Navštívte nás, otvárame už tento týždeň - Váš Mc Donald", tak sa nič nedeje. Nejaký malý letáčik, ktorého obsah si prečítam až keď ho mám pol metra pred očami nemá žiadny význam pre ktorý sa oplatí rozčulovať.





Padla tu dobrá hláška o tom, že človek nevie, čo sa s jeho autom deje napríklad v servise. V prvom rade by mal vyletieť z roboty ten mechanik, alebo iná zodpovedná osoba, ktorá pustí zákazníka do dielne. Nevidím dôvod, prečo by mal zákazník byť prítomný na dielni. Jo že sa jedná o môj majetok za ktorého údržbu im tam nechám moje peniaze? Väčšina servisov má sklenené dvere cez ktoré pekne vidno do dielne. Môže sa pozerať. Nesúhlasí s tým zákazník? Prosím, tak si vystrč prdel na mráz. Do reštaurácie tiež idete nechať peniaze a chodíte tam s váhou a hustomerom? Alebo nebodaj idete do kuchyne pozerať ako vám pripravujú jedlo? Asi nie, tak prečo by sakra mal zákazník byť v dielni?





Poprosím popadnúť kamene a do mňa. Rád si pokecám na túto tému a za svoje názory sa kľudne podpíšem.
Trochu odbočím,Chrobáku napsal jsi: "a přišlo mě ale docela úsměvný, že mě "za eRko" nabízejí 40 tis"...


Mě to zas až tak moc úsměvný nepříjde,doba kdy se dal sehnat pěknej kousek za 25 tis. je dávno pryč.Dnes je velmi těžké sehnat solidní 110R i za těch 40 tis.,to mi věř.Pomáhám vyhledávat kamarádovi slušnej základ k renovaci a pod 40 tis. se to nedá🙁
RST,říkal jsem si,že nebudu reagovat,ale jo.Stát se mě to s tím srdcedrásajícím "spamem" za stěračem u svého eR,asi bych byl velmi rozezlen a následovala by odvetná akce formou stížnosti na danné marketingové oddělení ŠKODA a.s.Souhlas ověšovat nevyžádanou reklamou svůj majetek jsem nikomu nedal a je to pro mne obtěžující a asi by se do toho dal zakomponovat i zákon.Myslím si,že ale vědí,že s tou stěračovou reklamou je to na hraně zákona.


Projet registr a cpát lidem reklamu už ale spamování je,to si ale bez výslovného souhlasu nedovolí,páč tam už to zákonem jasně dané je.-)
Eminem: je to trochu OT, ale právě proto, že jen tuším, co se děje s autem, do servisu už nejezdím, vydržel jsem to přes záruku a u záruční opravy jsem byl na vlastní žádost přítomen na dílně.





Co se týká škofinu, jen doufám, že nepolezou do registru a nebudou obesílat majitele s nabídkou. To už by bylo dost pochybný. Jinak škoda, že neprodávají v čechách monte carlo s 1,4 16V, sleva 40 tis. by už byla docela zajímavá a znovu bych asi uvažoval.
RST, Falcon:





Jj, taky jsem se docela zarazil jak si někdo dovoluje mě něco pověsit na eRko (u Formana bych to asi snášel lépe).





Pak jsem to ale nějak rozchodil.. a přišlo mě ale docela úsměvný, že mě "za eRko" nabízejí 40 tis (původně jsem to pochopil jako šrotovný).





Ono je to vůbec těžký, pokud prostě necháváš auto stát do rána před barákem, musí se člověk trošku smířit s tím, že je na pospas komukoliv kdo půjde kolem.
Aha, 60tis. ano, ale jen při využití služeb Škofinu, aneb nechceme slevu zadarmo 😀


Ale i 40tis. neni špatný, dostane to cenu Fabie 1.2TSI do celkem zajímavých pozic. Průšvih byl, když Fabie TSI 77kW stála stejně jako Ibiza SC TSI 77kW...
Připadá mi to lehce přidrzlé, ale z fábie se stalo (alespoň co do ceny) kokurenceschopné nové "auto".





RST: Naprosto chápu co tím myslíš, ale víš vůbec co ti dělají s autem, které dovezeš do autorizovaného servisu a necháš ho tam?
A já si na sídlišti říkal která nanynka si nechala nákup pověšenej na zrcátku 😀
nevim, co mi muzou nabidnout za nove sportovni coupe misto rapida nebo co mi nabidnou za GLSku, kdyz GLSka byla urcena pro nejnarocnejsi zakazniky, co maji radi sportovnejsi jizdu a bezpecne a rychle predjizdeni (to jsem vycetl v letaku z roku 85). snad ne pul sestivalce..
Třeba nám to ověsí v Kvasinách...


Celkem nic proti marketingu, ale docela mě na tom štve, že si dovolej sahat na moje auto. Podobně jako letáky za stěračem či jak ukazovali v TV, že někde u supermarketu lepila Policie na okýnko samolepku jako že je rozbitý a dávali nějakou visačku, ať lidi nenechávají věci v autě a nelákají lupiče. Opět, prevence dobrá, ale co má kdo co šahat bez mýho vědomí na můj majetek? Jsem možná na tyhle věci trošku přecitlivělej, ale tohle mě prostě dost vadí.
Nevyžádaná pošta 🙂 Ještě že třeba na auto nelepí samolepku 🙂





Nic proti novému autu. Znám i horší investice.
Petr: Tak to máš pravdu,škoda že to nejde,povytahoval bych zamrazený čísla z depozitu a škodovka by kvůli mě zkrachovala😀. No,jsem zvědavý jestli tuhle srandu najdu na mojí stodvacítce,dost bych se tomu divil kdyby i do takového konce světa jak tu si někdo dal práci přijít😀.
Jinak sčítat slevy na jednotlivých autech by bylo fajn. Já bych to měl třeba 3 x 60 tis. A jsou mezi námi tací, že by jim škodovka po pořízení nového auta v této akci ještě musela doplácet 😀
Karle, opravdu trapně 🙂)





Citace z auto.cz: "Slevu lze získat pouze jednou" a z hovinky.cz "starou škodovku není třeba vyřazovat z registru, původním majitelům zůstane."
Trapně se zeptám - můžu si nechat svou starou škodovku a koupit ještě novou se slevou 60 tis. Kč?





A když mám doma dvě škodovky starší 10 let, dostanu slevu 2x 60 tis. Kč?😀
taky jsem to dneska objevila na aute...prdel je ta, ze tudle krasnou feldu mam cca tri tydny a v dopise se hovori o celem zivote 😀 jinak akce dobra, kolik to stalo me taky hned napadlo, ale radeji neresim...na nove auto, byt o 40 tis lacnejsi stejne nemam 😀
No to si děláš kozy 🙂) Ani si netroufám odhadnout, na kolik tahle marketingová taškařice přijde. Ale vzhledem k tomu, že znám výrobní ceny škodovky, tak proč mě to ještě překvapuje ...





A v anketě je pro skoro 80 % čtenářů nabídka zajímavá. Ach bože. No,už se těším, že obálku taky najdu ve schránce. Píšou tam, že budou oslovovat všechny majitele vozů starších 10-ti let.
Nedavno jsme meli na dilne jednu vyrocni na repasi podvozku a nejake dalsi prace. Taky jsme si mysleli, ze ta cervena je oprsena a vybledla... ale strikali jsme nabourany predni naraznik a ve skodovce jsme sehnali ten cerveny pruh na naraznik (svete div se ale dodavaj to jako nahradni dil) a ono to ma takovou vyblitou barvu uz v zakladu 🙂
Tak to byly ty cedule na zrcátkách, co jsem dneska viděl po cestě na parkoviště!


Vědět to, zkontroloval bych i tu vcelku neobvyklou Octavii RS z edice "100 let motorsportu", co nám na parkovišti stojí (pozn. kdo si jí pamatuje - ty samolepky - nevim z čeho je vyrobili, ale jsou příšerně opršelý a vybledlý, zejména červená je teď světle růžová).


Bohužel nám tam moc Škodovek nestojí, tak jsem tomu nevěnoval pozornost.
Dnes ráno jsem měl na eRku před barákem přivázané k zrcátku takovéto krásně přáníčko (velikost dobrá A3). 🙂


Uvnitř se nachází srdcervoucí dopis od mé škodovky starší 10 let o tom jak je rozumná a ikdyž mě děkuje za všechu tu péči a společný život mě radí abych změnil společnost a pořídil si novou Fóbii nebo Romstéra.


Jedno oko nezůstalo suché 😀





Koukal jsem po parkovišti a obdrželi to všichni majitelé "škodo-vraků" v okolí... Bohužel jsem to nestihl ráno vyfotit... ale znovu naaranžuji a dodám 😉