Bezpečnost, ekologie a tak...

mě udivuje že bezínák má nižší spotřebu než-li ropák
Aaa, tak pardon, já koukal na rekordy všech dob, v tom přípdě, jako bych nic neřek.
Hlavně se nějak přešlo, že nejlepší spotřebu měla posádka se stodvacátou... a to o půllitr míň než haťap. Ale to by se asi nehodilo, skoro mám chuť vznýst dotaz, že se nějak liší výsledky na stránce autoklubu a info na stránce Š-a.
Kategorii Historic vyhrála Felicia rok výroby 1997...to je teda veterán 🙂
Docela zajímavé výsledky....





http://www.economyrun.cz/_cz/eco_run.htm
Technologie výroby aut se v mnohém bezpochyby zlepšila,jen mezikus mezi volantem a sedačkou zůstal stejný.V tom bych viděl ten zásadní problém.-)
Panove at jsou nase oldrimery sebekrasnejsi a udrzovane v maximalni kondici co se bezpecnosti pro osadku a pripadne stretnutivsi chodce jsou podstatne nebezpecnejsi nez soucasne plechovky.Konstrukce aut za 40 let udelala obrovsky pokrok predevsim z hlediska bezpecnosti a to jak aktivni tak i pasivni. Bohuzel ridici na to zehraji a jezdi cim dal vic agresivneji a nebezpecneji. Nicmene zakony fyziky jsou neuprosne a neuplatne a pak to na tech silnicich vypada tak jam to vypada.....
Diskuze pod články na novinách nečtu. Za prvé na to nemám čas a za druhé je to o ničem. Lidi s časem se jen potřebují vyventilovat.
RST: Jakmile jsem zahlédl článek, tak jsem ho pln očekávání co je to "stará škodovka" otevřel a poté jsem seznal, že to napsali právem. Každopádně souhlasím, že dopadla překvapivě dobře. Předpokládám, že se s fábií jen lízla. A jako vždy je tam výživná diskuze 😀
http://www.auto.cz/video-po-hurikanu-irene-jak-se-ridi-kamion-pod-vodou-61284





Ukázka bezpečné jízdy... problém bude trošku s ekologickou likvidací (ikdyž vzhledem k souvislostem bude vážnost ekologické havárie minimální)
Bouchla jí z boku Fabie, přežití posádky naopak považuju za naprostý úspěch.
To zas bude voda na mlejn ekologicko bezpečnostním řečem o starejch autech...





http://www.novinky.cz/krimi/243369-ze-stare-skodovky-toho-po-stretu-moc-nezustalo.html





Přitom se nejspíš auta pošťouchaly, 120 skončila ve stromě a aby z toho lidi dostali, tak to takhle rozstříhali,ale pro veřejnost to bude na maděru rozsekaná stará plechovka...