No ono to si myslím stačí natřít i jednou.Jde jen o to,aby ty stopové zbytky rzi v pórech byly chemicky neutralizované pod základovkou.
Vďaka za odpovede chalani. Robím na prednej náprave. Je vo veľmi dobrom stave a maximum, čo ma trápi, je jej povrchová korózia. Riadne som ju vydrhol oceľovým kartáčom a celú ošetril odhrdzovačom. Tenro postup som zopakoval dva krát.Už teraz som spokojný, je to v pohode, ale ako sa poznám, nedá mi to a ešte aspoň raz to zopakujem. Iba som nevedel, či napokon ten povlak po odhrdzovači pred streknutím ponechať alebo nie.
Pokud je to jen povlak, tak oprášit stačí (já zlehka otírám hadrem), nesmí to být zatuhlý kapky a stečeniny, což se někdy v tvarově složitějším místech povede - ty je dobrý odloupnout, protože posléze odskočí i s barvou.
S odrezovačem taky občas dělám,ten povlak ničemu nevadí,spíše naopak.Ta vrstvička dočasně zamezuje další oxidaci kovu.I výrobce to sám na etiketě uvádí,že se povlak nemá nijak odstraňovat.Já to jen nanejvýš opráším suchým štětcem a pak nanáším barvu.
Nie som si istý, čo s bielym povlakom, ktorý zostáva na súčiastkach po ošetrení odhrdzovačom. Pred nanášaním farby ho treba vždy mechanicky odstrániť, alebo jeho odstránenie nie je nutné?