Avia nezní špatně, ale představte si, že by se rohlíky rozvážely Babičkou 😀D Taková Babička B30 😀DDD
Latinsky to neznám ale vím jak se řekne Italsky avia - Iveco,počítá se to taky😀?
01001101011000010111010001100101001000000110111101100010011000010010000001110000011100100110000101110110011001000111010100100001 🙂
Že by to byla "babička" 😀
01000010011000010110001001101001111010000110101101100001
Heh minulost 😀 víte co je latinsky AVIA?
Mě se video líbí,jsou tam pěkné záběry na lehce driftující embéčko,kastle z erka,stovky,rapid,superb,felicie..myslím,že právě zviditelnili modely které až tak známé nejsou,od favorita a felicie nahoru tu histoii zná už každý.
No jasně, přece nebudou zahraničnímu publiku vykládat, jak socialistická škodovka v rekordním čase od rozhodnutí realizovala moderní, lidové auto karosované Bertonem s celohliníkovým motorem v závěsu Porsche...
Tak jsem to ještě jednou pozorně projel a dokonce se tam mihne i Rapid ve svařovně. Favorita a feldy je škoda, ty se tam objevit měly. Jenže to asi nebylo určeno primárně pro českého diváka znalého věci a takto lépe vynikne, jak VW pozvedlo zaostalý podnik...
A já myslel, že vám udělám radost hlavně mihnuvším se eRkem ve výrobě.
Obzvlášť, když se jako vylepšenej favorit vyráběla felicie až do roku 2001, díky čemuž je škodovka asi tam kde je.
Video opravdu hezky zpracované a koukatelné... ale taky přesně dle teorie VW... po tisícovce automobilku rovnou přebrali němci 🙁(


To že nepoukazují na dobu 105-130 mě zase až tak moc neudivuje, ale Favorit byl pro automobilku zlomovým a důležitým modelem a určitě by si zmínkou zasloužil. Nebýt jeho, těžko by VW o Škodovku vůbec stál.
Docela koukatelný průřez historií škodovky:


http://www.youtube.com/watch?v=ZdUkz1Gouns
Radku těch odlišností, byť kosmetických, je na autě celá řada...





Ať už vnějších - jiná přední a zadní světla (z čehož plynou i jiné povrchové panely, byť montované na stejný skelet), úplně odlišná zpětní vnější zrcátka atd.





Další změny najdeš uvnitř - odlišné osvětlení palubky (Ford zelené, VW modré a Seat červené) jiná nabídka rádií (a jejích rozměry - Ford má 1,8 DIN, VW a Seat snad 2 DIN) atd.





ale samozřejmě, tím, že základ je stejný , není problém použít díly z VW a Seat a nasadit je celkem jednoduše do Forda. Vše sedne, akorát se musíš smířit s tím, že to není Ford 😀)





Osobně jsem hrdý na to, že moje MPV je FORD GALAXY a ne VW SHARAN nebo SEAT ALHAMBRA, byť motoricky a podvozkově je to jedno a totéž 😀
Galaxy je taky jedinej pořádnej Ford, protože je to VW. S fordem to má společnej jen ten modrej ovál.
Jo, barva slezla... ze zadního loga Ford na pátých dveřích... Jinak jsem nikde nic zatím nezaregistroval...





Je fakt, že je to RV 2003 a do roku 2006 jezdilo v Itálii, ale nebylo bourané...
A ani ti neslejzá barva? Nu, 195 tisíc není zas tak moc, třeba to teprve začne 🙂. Ne že bych ti to přál.. ale kámoš už má druhýho a už mě to nebaví ani poslouchat..
Jozka: Mám doma... Galaxe ze Španělska, najeto cca 195 000 km a pokud pominu mou blbost, tak provoz bez problémů...
To je už hodně dlouho ustálený, co se jmen výrobců týče.. trochu to zkresluje, třeba že 911-ky jsou spíš mazlové než "spotřebáky", ale jinak to celkem sedí.. Kupte si ojetý Galaxy nebo Ka - zejména se doporučujou kusy, montovaný ve Španělsku 🙂.
Na konci tabulek jsou hlavně velká auta. Propadli tak například Galaxy, Sharan a ostatni
Zajímavé téma k diskuzi http://www.novinky.cz/auto/252846-nejspolehlivejsim-autem-je-dle-tuv-prius-starsim-dominuje-porsche-911.html


Zajímavá je poslední tabulka, kde téměř dominují japonci. A zajímavé jsou i konce tabulek, kde se to hemží FIATy, RENAULTy, FORDy...
Eminem: Máš pravdu - a nejen v tom, že ČD a nepřizpůsobivé platěj všichni..ono by to ještě chtělo před modernizací jeden mezikrok - zlevnit dodavatele do reálnejch čísel.. aby to nebylo jak v armádě..
Jozka: Také mám radost z akcelerace modernizace ČD, ale za vším jsou VŽDY peníze. Ptám se tedy kdo to zaplatí? Cenovou válku, nákupy nových souprav a zvyšování úrovně ve státním podniku samozřejmě zaplatíme MY všichni. ČD (s trochou nadsázky) nemají strop kam až mohou zajít, tím pádem Jančura bojuje s větrnými mlýny. Ale je fakt, že je lepší když peníze z rozpočtu půjdou na vlaky než na úplatky a nepřizpůsobitelné menšiny 🙂
Nakonec slepice ve slepičárně budou mít svobodnější život než my..
Kloggie má pravdu, už k tomu máme seriózně našlápnuto - v nejbližší době se začnou vydávat pasy s biometrickým čipem, je jen otázkou času, kdy dojde i na EU občanky.





OpenKrást je první krok, ABL associates připravuje bezpečnostní systém, který bude rozpoznávat lidi a jejich chování v metru... a ty kamery mýtného systému mají taky celkem univerzální použití. Mluví se o jejich rozšíření na silnice 1.třídy...
Jinak k tomu chtít nechtít, on nás systém bude nepřímo nutit mít ten čip pod kůží. Nemáš čip? Tak zaplatíš o 10% více za jízdenku na maglev, protože v čipu bude integrovaná i opencard a platba kartou bude levnější. Nemáš čip? Tak to tě nepojistíme, protože v čipu bude i karta zdravotní pojišťovny. Atd atd 🙂
Tak ještě jeden pohled do minulosti. Tentokrát v podobě krapánek destruktivního videa





http://youtu.be/4Utu4sA2qmI
Trochu to sem nepatří.. ale oni u ČD pořád nevěří, že ta konkurence přijde. Když je slyším hovořit o jejich pseudoproblémech, vždycky si vzpomenu na bossy mého někdejšího zaměstnavatele v půli 90. let, kdy měla firma v oboru de facto celostátní monopol (zděděný). O to horší bylo vystřízlivění - ale mohlo jim to být jedno, sami byli za vodou. Nicméně alespoň vždy dbali na to, aby nebylo víc náčelníků, nežli indiánů, což se drahách říct nedá a podle toho i vypadá.
ČD se změní leda vlivem konkurence, což už se děje...





A situace kolem mi připomíná éru, kdy poprvé proti starobylým Karosám ČSAD na dlouhých trasách nastoupily oranžové silniční vlaky s koženými sedadly, televizí, denním tiskem, občerstvením a čekárnami s internetem. Mluvilo se hodně o tom, jak je to megahardcore dumping a že to nepůjde udržet a že to musí být prodělečné...


Oranžády jezdí pravidelně dodnes 🙂
Kloggie: Kdepak, ČD se mění.. letos na sezónní zpoždění vlivem výluk na tratích plynule navazala zpoždění vlivem klimatických podmínek, kdežto dříve existovalo přechodové období 2-3 týdnů, kdy se jezdilo víceméně na čas (+/- 5 minut).


K tý "duši" bych řekl jen to, že dříve jí více aut mělo "od přírody" a těm dalším bylo jednodušší jí "vdechnout". Dnešní produkce je častěji "bezcharakterní" a cosi v těch strojích vykřesat je mnohem větší problém - z již popsaných důvodů.
Jarda.r: Jj, čd budou takový ostrov v moři 😀 Ty jsou neměnný 😀D Ty by jezdily se spožděním i kdyby místo kolejí byl monorail😀
Petře a český dráhy budou jezdit bez zpoždění viď? hahaha 😀
To fakt snad ani nechci...
Bude doba, kdy bude rychlost auta kontrolovaná přes satelit, jakmile jí překročíte tak se automaticky sníží a strhnou vám z účtu prachy. Pod kůží čip, za uchem všitej telefon a pod. Auta budou řídit samy a při jízdě z prahy do Ostravy si krásně schrupnem, nebo vyřídíme maily. Už aby to bylo 🙂
Doba jde nezadržitelně kupředu😕. Jsem rád,že ještě budu pocházet z generace která auto skutečně řídila a šofér autu ještě i trochu rozuměl.


Když už jste u těch filmů,tak mě se hodně líbí 60 sekund,to je pro mě klasika🙂.
Radku konkrétně u corner mlhovek Ti budu oponovat. Obvzlášť v tomhle hnusném počasí, večer za deště kdy není světla nikdy dost perfektně osvítí při odbočování pravo celý pravý roh v momentě kdy hlavní světla svítí přes křižovatku neznámo kam. Jednou jem takhle se starým autě málem sejmul nějakou dilinu v černym kabátě která mi na přechodu u výjezdu z křižovatky hupla před auto. Koneckonců mě dnes mile potěšilo když jsem si přečetl že od 1.11. musí být povinně všechna nová auta přihlašovaná v EU vybavena systémem ESP. A jako geniální hodnotím systém ACC (adaptivní tempomat) Bez toho by žádný nový auto dnes nemělo opustit brány fabriky..... pojišťovny by měly polovinu práce, neb nedodržení bezpečné vzdálenosti má na svědomí velké procento nehod.... Teď zpět k tématu včera na Primě (myslím) dávali krásnej film o "autě s duší" Můj auťák Brouk s LL v hlavní roli. Nebudu hodnotit umělecké kvality filmu , nejsem kritik, ale jsou tam rychlý kola a starý káry a to je to oč tu běží ne ?? 🙂
jj, celkem zábavný čtení. Myslím, že i v dnešní době máme pár podivně průkopnickejch zlepšováků o jejichž nutnosti se zatím dá úspěšně pochybovat. Já mezi ně řadím např. "corner funkci" u mlhovek, rozpoznávání značek a podobný čápoviny.
RST: zítra jedu očíhnout oduševňovaní hnůjdajů v Nošovicích 😀
V minulosti najdeme spoustu aut, které by se vyplatilo mít v garáži, ale víc by mě zajímalo, o jaká auta z naší, dnešní doby, bude v budoucnu zájem. Za takových 30 let...





Supersporty a podobné samozřejmě nepočítaje 🙂
Já bych řek, že podivně beztvarý auta se vytvářely na přelomu let 90.-2000. V současný době si myslím, že vznikaj celkem zajímavý auta, i když jsou hodně svazovaný "ekologií" a bezpečností.





A ono si stačí přečíst dobový tisk starý třeba 30 i 40 let a snahy o snížení emisí a zvýšení bezpečnosti byly už tehdy. Je to až neuvěřitelný, jak současně zní články ze začátku 80. let. Dnes se z toho možná dělá větší humbuk, ale výrazně jiný to rozhodně není. Jen se prostě vyvinulo více systémů, které se v autech uplatňují, ale jejich smysl a význam je na úplně jinou diskuzi.


Tak jako mě se nelíbí ABS, ESP atd... nemusely se líbit pradědům kapalinové brzdy, synchronizovaná převodovka apod.
No, pokud se tu bavíme o autech jako je Š100, tak si myslím, že primárně to bylo o tom, aby to bylo jednoduché, univerzální a levné. Nebo ne ? A s počtem vyrobených kusů se Š100 řadí jednoznačně mezi spotřebáky tehdejší doby.





Určitě se změnil přístup a postoj k autům. Tak jako naprosto ke všemu. Je jedno, jestli vyhazujete auto, mobilní telefon, televizi nebo staré hodinky.





Kdyby dnes stálo všechno tolik jako v dobách minulých, vypadalo by to jinak.
no ja Ti Radku nevim... Dnesni auta a dusi? ...asi bych hledal hodne moc tezko... 🙁





proc?





Drive se vubec delal design tak, aby to primarne bylo hezky. Bezpecnost byla az na druhym miste... Konstrukter Spitfiru (anglicky letadlo z 2. svetovy, nastupce Hurricanu) rikal, ze: "kdyz to letadlo bude hezky, bude i dobre letat." A nemylil se.





Dneska je situace jina. Je treba pouzit co nejvice koncernovych dilu, je treba mit co nejvice hvezdicek pro bezpecnost chodce, posadky, ... atd. atd. atd.





...a co z toho pak vznikne? Ze je jedno auto stejny jako druhy (vim, zakony aerodynamiky plati pro vsechny stejne) a tak nejak...





...se z toho vytraci ta duse...


...protoze to je spotrebni vec...





Neni mi z toho dobre, protoze ja tyhle instantni auta zkratka nemusim a popravde - doufam, ze nikdy muset nebudu. Tenhle instantni zpusob zivota jde proste mimo me (i kdyz, je uhel pohledu, co jeste je a co jiz neni instantni)...
RST: I na 1,4 16V? To je hrůza, já myslel že to byl jen nějaký úlet. Na HTP to pak přesunuli do klasického boxu.


1,6 motor neznám. Vystačil jsem si s našimi svíčkami. Každá má cívku a na její sundání se doporučuje přípravek XY. Nakonec jsem to hodil do servisu a jsou tam teď DENSO svíčky s úzkou elektrodou a motor drží při volnoběžných otáčkách jako přibitý.
Čapoun: já ti nějak nevím. Vyvracet ti to nebudu, protože každýmu se líbí něco, ale zrovna takovýhle auta se mi nelíbej vůbec. Podobný kreace vznikaly asi nejčasteji v 60.letech, ale zrovna tohle zákoutí automobilismu si rád odpustím.


Jak jsem postupně rost, vždycky mě zajímalo, co se zrovna dělá nového a sháněl jsem informace o novinkách a současném autodění. A jestli bych měl jmenovat za tu dobu nějaký auta, ze kterejch jsem byl vždycky paf a dodnes jsem, pak jsou to Ferrai GTO 1984 a F40 1987.
Hmm, u 1,4 16V je to úplně stejné... Akorát dekl motoru sundám kdykoli potřebuju. Vzhledem k tomu, že vzduchovej filtr zpravidla měním společně s olejem, je motor prohřátý a problémy nemám.


Souhlas, že u kila, eRka, žigula a tak to jde bez nářadí a mnohem rychleji.


A to jsi ještě neměnil svíčky na Octavii 1,6 75kW. Já teda taky ne, ale čaká mě to za cca 1tis. km a teoretickou přípravu mám už za sebou.





Ale abychom moc neutíkali od tématu, tak opět jeden pohled do minulosti:


http://www.youtube.com/watch?v=jEwGqNASRec&feature=related
RST: Respektuji názory každého, protože k nim nějak došel. Dnes jsem měnil na našem tříválcovém českém zázraku vzduchový filtr. Asi bys neřekl, že celá výměna zabere za tohoto počasí alespoň půl hodiny. Proč? Především proto, že se gumové průchodky, na kterých dekl drží, musí prohřát, aby změkly. Pokud se neprohřejí, tak dekl prostě neseškubneš. Když dekl vyndáš, tak tě čeká ještě 10(!) šroubů, abys mohl oddělat spodní díl krytu a vyndat filtr. To také vyžaduje prohřátí, protože jinak se šrouby nehnou. Ještě se může stát nemilá věc. Může se ti ten spodek rozpadnout na několik malých výlisků a to je pak sranda to znovu poskládat a spasovat. V odkazu je foto http://nd05.jxs.cz/074/562/24ca5472fc_81804847_o2.jpg


Maje tyto (aj.) zkušenosti s autem, tak se nikdo nemůže divit mému postoji.
Koukněte jenom třeba na ten detajl zadních světel .Naprosto úžasný řešení.
Když jsme u těch aut co mají duši tak mě se už hodně dlouho líbí tenhle kousel Facel Vega HK500 .To je stroj z kterého je cítit ten kus člověčiny v každém detajlu.





http://www.youtube.com/watch?v=tQrwbzDTvSQ