Ještě doplním: Pokud se podíváš na běžné ukazatele tlaku turba montovaných do aut, mají stupnice právě v těch "čistých" hodnotách. Při nečinnosti turba ukazují nulu. Ovšem při měření např. VAGem se zobrazí hodnota zvýšená právě o ten jeden bar tlaku atmosférického.
Koukám po různých turbech (spíš za zajímavosti nežli proto že bych ho chtěl někam montit) a plnící tlaky se udávají od cca 0,7 do nějakých 1,5 baru. A teďka čtvernožec uložený do rodné hroudy...
Jeden bar se +- rovná jedné atmosféře (atm i at)(rozdíly jsou v řádu jednotek až na druhém destinné místě takže mě teoretici netahejte za slovo). Jedna atmosféra je přeci přirozený tlak na hladině moře (u nás v průměrné nadmořské výšce kolem 200-300m bude krapek menší (dejme tomu 0,9-0,95) proč bych měl tedy někam rvát turbo které mě bude plnit motor tlakem 0,8 ???
Nemělo by se správně uvádět plnící tlak kdyžtak 1,8?? Pokud mě někdo začne namítat že 0,8 je "čistý" tlak turba bez okolního tlaku vzduchu, znamenalo by to, že se jedná o hodnotu "měřenou" ve vzduchoprázdnu, což je kravina protože tam by zase turbo nemělo co tlakovat...
9. prosinec 2011