OK,vsadím si na jistotu.Vyvržený to nemám,tak tam alespoň odvezu ten novej talíř,když už to mám skoro za rohem.Díky ti za odkaz Dejve.
Jak píšu, p. Brzák vždy říká ,,přines to i se spojkou, lidi sem nosej jen klikovky, že spojku maj novou, ale i ta je rozhozená jako prase,,.





Ono je to jedno, pokud fabrika vyvažovala jen klikovku a setrvák + spojka zvlášť, tak bych vzal přítlačák na zkouknutí (nemáš to daleko), případně jeli-to (hmmm jelito🙂) všechno mimo motor, odnesl bych sesazený komplet Brzákovi, on komponenty sváží samostatně a pak i jako celek...
Pokud vím,tak na 180 přítlačák s talířovou pružinou příjde ložisko spojky PLC 04 - 24.


Mě by spíše ale zajímalo,jak je to s tím vyvažováním.Literatura píše,že díly spojky jsou jako náhradní díly pro tyto účely již vyváženy.Třeba někdo poradí,nebu tu všichni jezdí na původních pružinovkách?


Také bych to chtěl zjara měnit za 180 talíř.Pružinový přítlačák je nevyzpytatelný (třeba povolení kontra matek na páčce,jako letos u mě) a jsou pak problémy se seřizováním páček,což mě dosti nebaví...
Aha, díky za osvětu.
Přesně tak, pro představu tu máš fotku ložiska pro nový typ přítlačáku http://www.vapol.cz/fotocache/bigorig/0V019025.jpg
Tak promiň,


já se musím orientovat dle čísel, neb to okem nepoznám🙂:-)





Prostě a jednoduše jsou jen dva typy ložisek na třípackovej přítlačák a na lamelovej, chápu🙂
Děláš mi v tom trochu zmatek, podle čísel se neorientuji, ale podle dosedací plochy lamely, pro 3packovej přítlačák hledej v katalogu užovek, pro talířovej až u eMek. Vždy jsem ložisko bral v mototechně a číslo nebylo třeba 🙂).
Díky,


jasně, při výměně lamely označit,o tom žádná🙂


čínské ložisko staré PLC 23-4 za cca 100 peněz, ZVL jsem objevil za dvojnásobek, ale jak jsem psal- čínu néééé🙂





Ještě otázku PLC 23-4 je záměnné / stejné s uváděným katalogovým číslem 965 110 660 ?





http://www.eshop-loziska.cz/plc/lozisko-plc-04-23-zvl





Ale máš pravdu, až to zkouknu uvidíme🙂
Já mam za to, že máš označit polohu setrvačníku vůči klikovce při demontáži kvuli fabrickýmu vyvážení, druhá věc je to, že nový přítlačák vyvážen není, alespoň to tvrdí Brzák (http://www.vyvazovani-brzak.cz/). Takže pokud máš přítlačák s rozumnou dosedací plochou (případně dorovnat na soustruhu) a nevyjety packy (lze vyměnit), tak bych to vzal jak to je, nastavil packy přípravkem, dal nový ložisko ideálně ze starých zásob (než z novejch tak radši nechat starý, i když já funguju na novym, ale stálo 3x tolik co běžně dostupná čína) s rovnou ploškou jako máš na fotkách a šel od toho...
Díky,


nevím, zda-li je to zbytečné. Já měl za to, že nový přítlačák je vyvážen sólo a přesně, tudíž by to neměl rozhodit. Nebo to tak není?Tuším, že se to tak píše i v Baťovi.


Ty bys nechal původní? Nemám to na závodění🙂


Pokud by byl nový s ložiskem PLC 23-5, musí se měnit i vypínací packa a pružinka?
Nějak mi nejdou rozchodit odkazy, nicméně na 180 setrvák klidně můžeš dát talířový přítlačný talíř, ale není to zbytečné, vzhledem k rozvážení kompletu klikova-setrvák-spojka? Na talířový přítlačák potřebuješ spojkové ložisko s rantlem http://autodilykrc.cz/eshop/detail/lozisko-spojky-m-plc23-5:1e9758735657fab8 tedy ne takové jako máš doma (to uplně v pravo neznám vůbec.
Ještě druhé foto.
Ahojky,u prosím znalé o radu-


musím vyměnit spojku a když už to dělám, chtěl bych tam dál lamelový přítlačák "ameriku" viz


http://www.autodilykrc.cz/eshop/detail/lamela-spojky-180:7a4a3f4c73fc01cd.





Můžu k tomu koupit nové ložisko na emko PLC 23-5 s pružinkou


http://www.autodilykrc.cz/eshop/detail/pruzina-loziska-spojky-domecku:5eb4343e383761b9


a půjde mi to dohromady? Ćetl jsem si Džonův článek o spojkách i s diskuzí a nějak z toho nejsem moudrý🙂. Ta packa,co vypíná spojku se liší? To by bylo blbé, neb ji nemám🙂 Ložisko na starý typ jsem našel bohužel jen čínské a to bych nerad🙁








V garážovém bordelu jsem našel tahle ložiska:


jedno s komínkem na mazání a druhé bez (obě od ZKL-PLC 23-4)


a třetí vetšího průměru bez označení (pravděpodobně ze stotřicítkového motoru)